test sonuçları

Romatizmal hastalıklarla ilgili yazılmış yazıları buradan takip edebilirsiniz

test sonuçları

Mesajgönderen meryemanlar tarih Sal Eyl 11, 2007 10:56 pm

İyi akşamlar arkadaşlar
Öncelikle Birsel abla yazdığın cevap için teşekkür ederim.Eklem ağrılarım devam ediyor hafifleyip çoğalıyor. Kalcadan gelen bir ağrı ayağımı kasmaya başladı bende anca bugün cevap yazabiliyorum. eklem ağrılarıma dayanamayıp çarşamba günü ramatoloji dr. gittim crp,rf tam kan tahlili ve sedim'e baktılar. Çalıştığım için sonuçları almaya abim gitti ve bir başka dr gösterdi abimin hastanede çalışması işimize yarıyor :lol: dr. alp'nin yüksek çıktığını romotizma tahlilininde yüksek çıktığını ve dr. gidip göstermemi istemiş. ALP karaciğer ile ilgili olduğunu söylemiş. Bundan 3 ay öncede karaciğerde kist bulunmuştu. ama yapılan testlerde kist kötü huylu değildi kan tahlillerim hepsi normaldi beni şaşırtan 3 ayda ne değişti. Kafam allak bullak oldu. sonuçları aşğıya yazmak istiyorum . eğer bir bilgisi olan varsa bana açıklarsa sevinirim.
ALP :138 Normali 42-130 olması gerekiyormuş.
CRP:0960
RF:27.3
VLDL :8 Normali 259-388
GLOB: 2.4 Normali 2.8-3.6
bu sonuçlara yüksek ve düşük yazılmış geri kalanlar normal onları yazmadım. dr. anca pazartesi gideceğim. romatizma dediği hangisi onu bile anlamadım. :? Kusura bakmayın uzun yazdım. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.
ataksız sağlıklı günler diliyorum.

iyi akşamlar.
meryemanlar

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Eyl 18, 2007 12:07 am

Mehraba

CRP verin Romatzmal hastalarda ve iltabi hastaliklarda yüksek olan deger ve sende oldukca yüksek...Ancak anladigim kadariyla agrili bir dönemde vermisin kan buda Kan degerlerinin Örnegin,Crp Ve ALP yüksek olmasini aciklik kazandiriyor gülüm... büyük ihtimale doktorundan saten bunlari ögrenmisindir
...gelismeleri bizlerle paylasirsan seviniriz,...iyi haberlerini bekliyoruz ins...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen meryemanlar tarih Sal Eyl 18, 2007 9:52 am

merhaba
Birsel ablacım dün dr. gittim test sonuçları için fakat senin gibi anlatsa belki içimde şüphe olmazdı. Kan verirken ağrılarım yoktu. yani beni huzursuz edecek kadar ağrım yoktu. dr. sonuçları gösterdim ve normal dedi. hiçbirşeyin yok dedi. kolsizin kullanmaya devam et dedi. Bende şaşırdım çünkü abin gösterdiği dr. yüksek olduğunu söylemişti. aynı sizin dediğiniz gibi .
bende inanmayıp fizikğe gittim. fizikteki dr. iltihalplı romatizma ağrıların var dedi. boyundaki ağrılarımıda söyledim.film çekildi ve boyunda kreçleme çıktı. Bu yaşta bukadar kreçleme olmaz dedi dr. şaşırdı. seni fizik tedaviye alacağım dedi. İlk öncelikle evde yapmam gereken hareketleri verdi. daha sonra bir değişme olmaz ise fizige başlanacak.
Anlayacağın birsel abla kime güveneceğim şaşırdım. Biri yüksek derken biri normal diyor. herneyse
cevabınız için tekrar çok teşekkür ederim. kendinize iyi bakın.
meryemanlar

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Eyl 18, 2007 12:12 pm

Meryemim endise etme... Yukarda yazduigin degerler normal bir hasta icin yüksek..ama biz FMflilerde izlenebilen veruiler...

Ataklari herbirini biz fark edemeyiz..bazen iyiz derkende atak yasabiliniyor... Bu nedenle sana tavsiyem bir iki hafta sonra tekrar bu yüksek oranda olan kan degerlerine tekrar baktirman....

Genc Yasta Kirecleme bizde özelikle M694V mutasyonu tasiyan hastalarda dogaldir... Ben Doktorlara uysaydim Tabii burdakilere bundan üc sene önce eklem protezleri dahi takilcakti... Bunlardan kurtuldumu hayir...Ama türk doktorununda Fikrini aldim, ve sordugum bazi sorulara net cevap alamadigi icin bu amaliyati günü bile hazirken erteledim...

Ufak bazi amaliyatla kitirdaklardaki deformatsyonlari temizletik kisler alindi..fizik tedavi ve bazi durumlardan Kacinarak suan cok daha iyi diyebilirim...Tabiii ilerki dönem P.eklemlerden kacinamicam...

Sana Tavsiyem Kolsizini 2mg olarak alman mademki Atrit/Atroz gelismis...Arti Ekserizleri Ihmal etmemen... ve gerekiyorsa bir ek ilac örnegin antiromatica kulanmanda fayda olcaktir...

Ama birkez daha söylüyorum KORKMA ve MORELINI YÜKSEK tut... Allahin izniyle hersey yoluna gircektir....
sevgiler
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön EKLEMLER-ROMATİZMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir