Mazeret durumundan tayin isteme

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Mazeret durumundan tayin isteme

Mesajgönderen fatcu tarih Pzt Haz 11, 2007 11:52 am

Çorum ilinde ikamet etmekte olup aynı zamanda devlet memuruyum.Duyduğum kadarıyla hastanelerinde romotloji bölümü bulunan illere tayin istenebilmekteymiş. Bende Ankara iline tayin olmak istiyorum ama ne gibi bir işlem yapacağımı bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.Herkese selmalar...
fatcu

Mesajgönderen Birsel tarih Çrş Haz 20, 2007 6:53 pm

Mehraba,

evet duymus oldugunuz dogrudur. Tüm kronik hastaliklari olan Memürlarin ve Kamuda calisanlarin Böyle bir hakki var.bulunduklari ilde tedavi görebilcekleri merkez yok ise bizim durumumuzda Romatoloji veya nefroloji bölüm yok ise bulundugunuz ilde sizi bu imkanlari sunabilcek bir ile tayin etmeleri gerekir.. bu sizin yazdiginizdaki gibi sizin terih etiginiz bir sehir olabilirmi bilmiyorum ama sitemizdeki avukat Candeger dostumuz bu gibi sorunlar icin izlencek bir yol cizmisti , kendileriyle veya bayram arkadasimizla temasa gecerseniz sizlere yardimci olacaktirlar, sarimavis33@hotmail.com Bayram kardesimizin e-maili...

Candeger;
insanca yaşama ve çalışma hakkı evrenseldir. Hem Anayasamız hem de ülkemizin imzaladığı uluslararası anlaşmalar çalışma güvenliğini düzenler. Dolayısıyla sizin sağlığınıza uygun görevlendirilmeniz Anayasal hakkınızdır. Benim önerim şu adımları izlemenizdir:1-Tam teşekküllü bir hastaneden hastalığınızı ve hastalığınızın seyrini belirten bir heyet raporu alın. Bu raporda fazla yorulmamalı, uzun süre ayakta kalmamalı, uykusuz kalmamalı gibi ibareler olmalı. Tam teşekküllü hastanelerde tüm hastalıklarla ilgili heyet raporları düzenlenir. 2-Bu raporu, kurumunuza yazacağınız, durumunuza uygun bir birimde görevlendirilme talebinizi içeren dilekçenize ekleyin. Dilekçenizin sayı ve tarihini almayı unutmayın.3- Kurumunuz muhtemelen talebinizi reddedecektir. Size ret cevabı yazarlar. Bu ret cevabını size tebliğ ettikleri tarihten itibaren 60 gün içerisinde bulunduğunuz ilin bağlı olduğu İdare Mahkemesine bu ret kararının iptali için dava açın. Bu davayı kazandığınız taktirde kurumunuz sizi talebinize uygun bir birimde çalıştırmak zorundadır. Yalnız çalışabileceğiniz bir birim olduğundan emin olun. Yoksa daha geniş bir kurum değişikliği söz konusu olabilir. Bu hastalığı çekmeyenler sizin yaşadıklarınızı bilemezler. Güçlü olun, hukuk yollarının tamamını kullanın.

Eğer sendikalı bir memursanız; sendikaların her idari yargı bölgesinde bir avukatı var. Onunla bağlantı kurun. Hatta başvuru dilekçenizi de bir avukat yazsın. Çünkü talebin açık ve net olması gerekir...

gelismeleride bizlerle paylasirsaniz seviniriz.hersey gönlünüzce olsun
Birsel
Site Admin

MAZERET DURUMUNDAN TAYİN İSTEME

Mesajgönderen fatcu tarih Cum Eyl 07, 2007 8:20 pm

foruma yazmış olduğum soru ile ilgili bir takım girişimlerde bulundum, ama Ankarada heyet raporu almakta sıkıntı çektim. Ankara Numune Hastanesinin heyetine rapor almak için gittiğimde bana niye almak istediğimi sorduklarında, tayin istemek için dedim, bunun için kurumun tarafından gönderilmem gerektiği söylendi, ben çorum ilinde olduğum için bu durum hayli zaman alacağa benziyor. Kısa yoldan rapor alma konusunda bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim.
fatcu

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir