SAYIN CANDEĞER

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

SAYIN CANDEĞER

Mesajgönderen vezir55 tarih Cmt Kas 03, 2007 1:10 pm

SAYIN CANDEĞER.BİLDİĞİM KADARIYLA AVUKATSINIZ EĞER BİR SAKINCASI YOKSA SİZDEN YARDIMINIZI RİCA EDİYORUM BENİ BİLGİLENDİRMENİZİ RİCA EDİYORUM.ŞÖYLEKİ; BU AY ASKERE GİDİYORUM.BİZİM HASTALIĞIMIZ DA ASKERLİKTEN MUAF OLMAK İÇİN Bİ GEREKÇE.ASKERLİKTE PROSEDÜR ŞÖLEYMİŞ:ASKERDE İLAÇ KESİLİP HASTANEYE YATIRILIP, ATAK GEÇİRMEMİZ TAKİP EDİLİYOR,ATAK GEÇİRDİDİĞİMİZDE DE GEREKLİ TAHLİLLER YAPILIP KİŞİYE ASKERLİK YAPIP YAPMAYACAĞI KONUSUNDA KARAR VERİLİYORMUŞ. İNŞALLAH BENİM İÇİN HAYIRLISI OLUR.

şimdi sormak istediğim BEN DEVLET MEMURUYUM.ŞAYET BANA ASKERE GİDİNCE ASKERLİK YAPMAYA ELVERİŞSİZDİR RAPORU VERİLİRSE DÖNÜŞÜMDE MEMURİYETİMLE İLGİLİ BİR SIKINTI OLUR MU? GÖREVİMDEN ALINMA GİBİ Bİ DURUM OLABİLİR Mİ.ÇOĞU KİŞİYE SORDUM KİMSE BÖYLE BİR ŞEY OLMAZ DİYOR AMA!

Lütfen.Bana bu konuda bir avukat olarak en iyi bilgiyi sizin verebileceğinizi düşündüğüm için size yazdım.Bana bu konuda bir bir bilgi verirseniz size minnettar olurum çünkü yaklaşık 15 gün sonra askere gideceğim ve bu konularda hiç bir şey bilmiyorum,beni korkutuyorlar eğer askerde çürük rapoporu verilirse dönüşünde memurluğuna zararı olur diye...
Saygılarımla Yusuf FİDAN saglikci55@hotmail.com tel 05052532475
UF
vezir55

FMF'li memurların askerliği

Mesajgönderen candeğer tarih Cmt Kas 03, 2007 11:32 pm

Sevgili VEZİR55,
askerlikte çürük raporu almanızın memuriyetinizi etkileyecek bir yönü bulunmamaktadır. Sağlık sorunu olan, elinde veya ayağında hayatını fazla etkilemeyecek şekilde olsa bile sakatlık bulunan veya aşırı kilolu olan (obezite) kişilere çürük raporu verilmektedir. Bu kişilerin memurlukları açısından bir sorun çıkmamıştır. Yeter ki hastalığınız memurluk yapmanıza engel bir hastalık olmasın.
Sadece sistem bilgilerinizde "askerlikten muaf" yazabilir, hepsi bu. Çalışma arkadaşlarınıza sorduğunuzda değişik sebeplerle çürük raporu alan insanlar olduğunu göreceksiniz. Zaten hastaneye yattığınızda daha detaylı bilgiyi öğrenirsiniz.
İçinizi ferah tutun, hayılısıyla gidip gelin inşallah.
candeğer

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir