FMF'Lİ MEMURLAR HAKKINDA

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

FMF'Lİ MEMURLAR HAKKINDA

Mesajgönderen candeğer tarih Pzt Eki 29, 2007 6:12 pm

Sevgili Arkadaşlar, tabi konu biraz detaylı. Hepimizin başına farklı olaylar farklı şekillerde gelebilir. Ama genel olaylardan bahsedecek olursak; önce tayin olayına değinelim. Bildiğiniz üzere bir FMF hastası, romotoloğun, nefroloğun kontrolünde olmalıdır. FMF hastası bir memurun bulunduğu yerde bu uzmanlık dallarının bulunduğu bir hastane yoksa ne yapmalıdır?
1-Öncelikle tam teşekküllü bir hastanenin romotoloji-nefroloji bölümlerinden -bu bölümlerde tedavi görmediği takdirde hayati tehlikesi söz konusudur- gibi bir rapor alınmalıdır. Bu mümkün değilse ve size yetiyorsa dahiliye bölümü de olabilir (Diyelim ki küçük bir yerde yaşıyorsunuz ve bir Devlet Hastanesinin bulunduğu yer sizin talebinizi karşılıyorsa).
2-Bu raporu sağlık özrü tayin formunuza ekleyip tayin talebinde bulunuyorsunuz. Tedavinizin sürmesi için belirtilen bölümlerin bulunduğu hastane olan bir şehirde (Seçtiğiniz şehir öyle olmalıdır.) yaşamak zorunluluğunu dile getiriyorsunuz.
3-Talebiniz yerine gelirse ne ala... Ama kabul edilmezse 4. basamağa geçiyoruz.
4-a)Yazılı bir şekilde talebiniz reddedilirse İdare Mahkemesine iptal davası açıyorsunuz.
b)Yazılı bir ret cevabı gelmedi ama tayin listeleri açıklandığında listede isminizi görmediyseniz kurumunuz sizi reddetmiş demektir ve tayin listelerinin açıklanmasından itibaren dava açabilirsiniz.
candeğer

Mesajgönderen Birsel tarih Çrş Eki 31, 2007 12:57 am

Sevgili Candeger,

Uzun ardan sonra seni tekrar görmek cok güzel...Site ve Foruma hos geldin... Paylastigin bazi bilgileri arsivden eklemistim buraya ve sana bir avukat olarak cok ihtyacimiz var...Bizlere yadimci olcagina yol göstercegine inaniyor simdiden cok tsk ediyorum...

Umarim yazismadigimiz dönemlerde iyi ve rahat bir yasam sürmüsündür ve sürersin...tekrar aramiza hos geldin

sevgi ve saygilar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Re: FMF'Lİ MEMURLAR HAKKINDA

Mesajgönderen mt_84 tarih Pzt Şub 20, 2012 7:11 pm

bu raporu romatoloji bölümü bulunan bir hastaneden mi almalıyız _? zaten her şehirde yok ben de bu şekilde istanbul a gitmeyi istiyorum cünkü kac yıldır hastayım ama hala bile amiloidoz birikimi hakkında bir test bile yaptıramadım bulundugum yerde romatoloji ve nefroloji yok herhangi bir yerin gözetimi altında degilim. ve büyük bir birimin gözetimi altına girmeyi istiyorum. bunun için tayin isticem yapmam gerekenleri bilmiyorum.Marmara Üniversitesinden rapor almak istiyorum ve o civarda bir yere tayin olmak gerekiyor.sizce yapabilir miyim?
mt_84

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir