Malulen emeklik isteyen dostlar hani nerdesiniz ya !!!!!

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Malulen emeklik isteyen dostlar hani nerdesiniz ya !!!!!

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Eyl 18, 2007 12:13 am

Mehraba

dönem dönem kisisel ugraslar var oldugunu biliyorum Hadi Arkadaslar nerdesiniz... toparlanin lütven birlikte belki sesiniz duyurabiliriz...

FMF nedeniyle söyle yada böyle is yerinde sorun yasayan saglik sorunlari nedenile calisamayan arkadaslarin bizlerle temasa gecmelerini birkez daha rica ediyorum...Ben EMeklim bu konuyla ilgilenmek isteyen Dostumuz Mehmet beyde öyle...bizler sizin icin ugrasiyoruz Lütven birazda siz iyi niyet gösterin..Lütven ama...

FMF nedenlile Malulen emekli isteyen bizle bu yolda devam etmek isteyenlerin bana Hercai-fmf@hotmail.de veya Mehmet beye mehmet.hvgs@hotmail.com bas vurabilirsiniz...
tskler...hersey gönlünüzce olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen C.DEMİR tarih Çrş Eyl 19, 2007 12:20 am

Malulen emeklilik için bir aralar site ahalisi gerçekten oldukça hareketli ve hararetliydi. Ben de zamanın çalışma bakanına ve devlet bakanına mailler atmıştım, ancak geri dönüş olmadı. Ülkemizde maalesef bizim varlığımızdan, FMF'den haberi dahi olmayan bir dolu insan var ve korkarım biz onların bir bölümünü son genel seçimde 22 temmuzda Ankara'ya vekaleten yoladık. Benim umudum pek yok ne yalan söyleyeyim. Nice başka hastalıklardan veya kazalardan dolayı madur olmuş ve emeklilik bekleyen ya da sosyal haklarında (vergi indirimi v.b) iyileşme bekleyen vatandaş var onlar muratlarına eremiyorlar veya kırk dereden su getiriyorlar. Ama yine de mücadele etmekte yarar vardır diyelim. Umarım bu sefer bizi duyarlar. hadi bakalım hepimize kolay gelsin.
SOBALARINDA KURU DA MEŞE YANIYOR F.M.F
C.DEMİR

Mesajgönderen rezaeı tarih Prş Eyl 20, 2007 1:36 pm

haklısın birsel abla bende ataklarım olduğunda iş yerinde çok sorun yaşadım çok ağır ağrılar geçirdiğim için işe gidemiyordum telefonla bağlanıyordum ama sanki bana inanmıyorlardı.bir insan haftada 2 gün işe gelip 3 gün hasta mı olur diye bi çok iş yeri değiştirdim herkese anlattığımda kimse bu hastalığın ne olduğunu dahi bilmiyordu.bende hep onlara diyordum ki ALLAH bana inanmayanlara da bu hastalığı nasip etsin çünkü çok zor durumda kalıyordum.Şimdi düşünüyorum ki o insanların bi suçu yok suç bu hastalığa önem vermeyen hükümetimizde.Ssesimizi duyuralım bakanlıklardan mı artık kime müracatlarımız olcaksa oraya başvuralım.Sıkıldım artık iş değiştirmekten insanlara derdimi anlatmaktan.
rezaeı

Mesajgönderen melodrama tarih Çrş Eyl 26, 2007 5:56 pm

Bu konu da size katılmamak elde değil. İş hayatında sıkıntılar yaşadığımız bir gerçek. Bir keresinde işverenim atağımın ertesi günü bir toplantı yapıp beni ima ederek artık tatil bitti demişti.Gerçi ağzının payını da almıştı.Bir banner hazırlayalım.Benim kendi sitem de ve arkadaşlarımın web sitesinde yayınlatalım.Ve hatta anket sitelerinde de herkesin oylayabileceği anketler oluşturalım.
melodrama

slm

Mesajgönderen özkan tarih Çrş Eki 03, 2007 12:56 pm

slm bırsel abla evt bızım ıcın cok guzel bı konu ama malulen emeklılık ıcın sıgorta pırımı ıstemıyolarmı evet toplu halde gıdersek basarırız herhalde bende sıkıntı yasıyorum cogu zaman ozel sırkette calıstıgım ıcın agrı varken bıle calısıyoruz zor oluyo bu konu uzerınde bıraz yogunlassak ıyı olacak galıba sonucta hepımız aynı kaderı paylasıyoruz aslında benım de fazla umudum yok ama yınede savasmak lazım dıye dusunuyorum bırsel abla sızınde yardımınızla emeklılık ısınıde hallederız ınsallah allahın ıznıyle
özkan

Mesajgönderen nur_44 tarih Prş Eki 16, 2008 2:05 am

Selam
ben almanyada emeklilik icin basvurmustum, malesef 4 ay sonra bu gün fmf hastasi olarak emekli olamiyacagima dair red cevabi geldi.
Bundan sonra nerden basliyacagimi bilmiyorum, davayi kazanmis arkadaslar varsa ve yardimci olurlarsa cok iyi olur.

Selamlar
nur_44

Mesajgönderen kekani tarih Sal Eki 21, 2008 1:38 am

merhaba bende uluslararası bir meşrubat firmasında yoğun tempo çalışırken hep bu hastalığın sıkıntılarını yaşadım.bacak ağrıları,şişlikler, karın ağrısı,göğüs ağrısı vs.en son olarakta fmf'e bağlı kalça ekleminde sinovit teşhisiyle ameliyat olup bir ay rapor kullandıktan sonra özel sektör olmasının verdiği sıkıntıyla raporumu uzatmadım ve işe devam ettim.işe başladıktan sonraki ilk toplantıda şefim arkadaşlar kendimize dikkat edelim ameliyat rapor filan işlerimiz aksamasın gibi sanki üşütüp grip olmuşum gibi saçma bir laf etti.çünki hastalığımızın ciddiyetini kimseye anlatamıyoruz.üstelik aynı şef kardeşimin 2004te fmf'e bağlı böbrek yetmezliğinden kardeşimi kaybettiğimi biliyordu..inşallah emeklilik konusunda bişeyler yapabilirde bizi anlamayanlarla uğraşmayız daha fazla.
TOK FMF'LİNİN HALİNDEN ANLAMAZ..
kekani

Mesajgönderen karam tarih Sal Eki 28, 2008 8:40 pm

selam nazlı arkadaşım babam emekli oldu diyor hangi hastanaden aldı raporu bilgilendirirse cok seviniriz
karam

GEÇMİŞ OLSUN BİLE DEMİYORLAR

Mesajgönderen HATİCE tarih Prş Eki 30, 2008 3:44 pm

SELAM ARKADAŞLAR.MALESEF FMF İ İNSANLAR TANIMADIĞI İÇİN ÇALIŞMA HAYATIMIZDA SORUNLARLA KARŞILAŞIYORUZ.İNSANAR ZANNEDİYORKİ KARNI AĞRIYO İŞE GELMİYO.YA BU BAŞKA BİŞEY AMA YAŞAMAYAN BİLMİYOR İŞTE.OKADAR SIKINTI ÇEKİYORUMKİ BİRDEN ATAK GEÇİRİYORUM İŞYERİNİ ARAMAYA KORKUYORUM.MÜDÜRÜM ARTIK GEÇMİŞ OLSUN BİLE DEMİYO TELİ KAPATIYOR.HEM AĞRI HEM DE BU DERDİMİ ANLAMAMALARINA YANIYORUM YATAKLARDA.SONRA KORKA KORKA İŞE GELİYORUM GEÇMİŞ OLSUN DİYEN BİLE YOK :( OLSUN YA SAĞLIK OLSUN ÇÜNKÜ SAĞLIKTAN KIYMETLİSİ YOK ÖYLE DİYİLMİ.İNŞALLAH BİZLERİ BİRGÜN ANLARLAR...İNŞALLAH BU YANLIŞ ANLAMALAR SON BULUR.SEVGİYLE KALIN
HATİCE

Re: Malulen emeklik isteyen dostlar hani nerdesiniz ya !!!!!

Mesajgönderen hulya_s43 tarih Cum Kas 14, 2008 12:21 pm

Birsel yazdı:Mehraba

dönem dönem kisisel ugraslar var oldugunu biliyorum Hadi Arkadaslar nerdesiniz... toparlanin lütven birlikte belki sesiniz duyurabiliriz...

FMF nedeniyle söyle yada böyle is yerinde sorun yasayan saglik sorunlari nedenile calisamayan arkadaslarin bizlerle temasa gecmelerini birkez daha rica ediyorum...Ben EMeklim bu konuyla ilgilenmek isteyen Dostumuz Mehmet beyde öyle...bizler sizin icin ugrasiyoruz Lütven birazda siz iyi niyet gösterin..Lütven ama...

FMF nedenlile Malulen emekli isteyen bizle bu yolda devam etmek isteyenlerin bana Hercai-fmf@hotmail.de veya Mehmet beye mehmet.hvgs@hotmail.com bas vurabilirsiniz...
tskler...hersey gönlünüzce olsun
hulya_s43

Mesajgönderen nur_44 tarih Çrş Kas 19, 2008 2:26 am

Selam
ben almanyada malülen emeklilik icin basvurdum, bana red cevabi geldi. Birde özürlü belgesi icin basvurmustum % 30 fmf özürlü olarak görünüyorum.
Bu konu icin cogu kez Birsel hanima yazdim, malesef yardim eden olmadi.
Selamlar
nur_44

Re: GEÇMİŞ OLSUN BİLE DEMİYORLAR

Mesajgönderen nacarmen tarih Çrş Ara 03, 2008 5:58 pm

aynen katılıyorum bende aynı sıkıntıları çektim. seni çok iyi anlıyorum. bu psikolojiyi yaşayan bilir.
nacarmen

Re: Malulen emeklik isteyen dostlar hani nerdesiniz ya !!!!!

Mesajgönderen zübeyde tarih Pzt May 04, 2009 7:51 pm

burdayız yapmamız nereken ne varsa yapalım artık çalışanlar olarak diger mesajları okudum hep aynı sorunlarla yüz yüzeyim. artık boş insanların ahkem kesmesinden ve yinemi demelerinde yoruldum hastalık yetmiyormuş gibi birde onların süratini çekmek yokmu lütfen ne gerekiyorsa yapalım artık...

bende varım hepinize selamlar......sayğılar
zübeyde

Sonraki

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir