Durmayalım, mücadele edelim!!!

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Durmayalım, mücadele edelim!!!

Mesajgönderen melodrama tarih Sal Haz 01, 2010 11:52 pm

Evet arkadaşlar bu hastalıkla çalışma hayatı hiçde birbirine uygun olmuyor. 15 günde 3 atak yaşadım. Hem iş dengem altüst oldu hem de sosyal yaşantım bitti. 15 gün sonunda ağrılar hafiflemesine rağmen 10 gün daha kendimi toplayamadım. Arkadaşlar; sosyal paylaşım siteleri olur, basın/medya olur, e-mail olur ne olursa olsun bir çıkış yolu bulmamız lazım. Şimdi genciz bir raddeye kadar dayanıyoruz. Emeklilik yaşı neredeyse bir insanın ortalama yaşam süresine eşit. 50 yaşına geldiğimizde özel sektör de bizi kim önemser. Hastalanıyor vs. diye işten çıkarabilir. Ayrı bir konu; 1 Ekim sağlık yasasından sonra bir madde daha eklendi."Bir personel sağlık gerekçesiyle sık sık rapor alıyorsa işveren mahkeme ile raporlu olduğu günlerin ücretini tahsil edip gerekirse işten çıkarabiliyor." Bu bizim için gerçek bir risk. Bir şekilde bir yerlerden başlamız lazım. Gerekirse herkes elini cebine atacak.(herkes bütcesine uyacak kadar) reklamsa reklam, eylemse eylem ne gerekiyorsa yapılacak. Ben geleceğimiz için herşeye hazırım.
Bir ağaçtan bir milyon kibrit çıkar;
Bir kibrit bir milyon ağacı yakar...
melodrama

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir