SAĞLIK ÖZRÜNDEN AİLEMİN YANINA TAYİN İSTEYEBİLİRMİYİM

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

SAĞLIK ÖZRÜNDEN AİLEMİN YANINA TAYİN İSTEYEBİLİRMİYİM

Mesajgönderen akiks tarih Prş Mar 01, 2007 11:28 am

Merhabalar;
27 yaşında bekar bir Devlet Memuruyum ve 3,5 yıl öncesi fmf tanısı kondu. Devlet Memuru olduğum için ailemden uzakta yaşıyorum. Kolşisin kulanmama rağmen 2-3 ayda bir atak geçiriyorum ve ailemde 3 kişide daha bu hastalık mevcut. Dayımın oğlu FMF temelli böbrek yetmezliği yaşadı ve annesinden böbrek nakli yapıldı diğer dayım ise aynı şekilde diyaliz hastası ve kardeşimde benim gibi kolşisin kullanıyor ve ataklarım sırasında çok şiddetli karın ağrısı, yüksek ateş ve defalarca kusmalara maruz kalıyorum. Ailemden uzakta yanlız yaşadığım için ataklarım çok ama çok zor geçiyor. Atak sırasında bana refakat edecek hiç kimse yok. Günlerce yatağımdan kalkmadan, hiç bir gıda almadan atakların geçmesini bekliyorum. Bu durumda sağlık durumu mazereti ile ailemin yanında yaşamam için tayin talebinde bulunamazmıyım. Bulunduğum şehir ailemden 1000 km. uzakta ve bulunduğum şehirde Üniversite hastanesi ve Devlet hastanesi mevcut. Ama benim sorunum ataklar sırasında bana bakacak refakat edecek hiç kimsenin olmaması. Ataklar sırasında çok çaresiz ve yardımsız kalıyorum. Tansiyonum 60-40 a kadar düşüyor. Bu durum benim ailemin yanında bulunmam için bir gerekçe olamazmı. Bu konuda bana ayrıntılı bir çözüm yolu sunrasanız çok memnun olurum. Herkese sevdiklerinin yanında ataksız günler dilerim.
akiks

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Mar 13, 2007 1:31 pm

Selam
cok gecmis olsun, Almanyada olsaydiniz kesinlikle buna hakiniz var derdim ama türkiydeki durumlari fazlabilmiyorum...

eger Romatoloji uzani olmayan bir yerde otursaydiniz tedavi görebilceginiz bir kente nakil isteyebilceginiz biliyorum ama bu sorunu yasamiyorsun...

Bence denemekte fayda var... Napabilirler en fazla dilekceni red ederler... ama belkide ailenin ve senin durumun gözönüne alinarak en uygun yolu bulabilirler..

Bence cesaret et..gerekli mercilere dilekceni ver...dedigim gibi en kötü ihtimal red ederler ama aksi takdirde birseyler basarmis olur ve bazi kardeslerimizede öncü olabilirsin...

ailene ve sana cok gecmis olsun diyorum..hersey gönlünüzce olsun...allaha amanet olun
sevgi ve selamlar
Birsel
Site Admin

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir