ssk karşılıyomu

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

ssk karşılıyomu

Mesajgönderen burakadıgüzel tarih Prş Şub 22, 2007 4:52 pm

21 yaşındayım 3 yaşında ataklar yaşamaya başladım ve 6 sene önce fmf li olduğumu öğrendim ve o günden beri colchium dispert kullanıyorum şu an ssk lıyım ve ilacımı karşılıyomu bilmiyorum karşıyorsa neyapmam lazım yardım ederseniz sevinirim :) şimdiden teşekkürler.
burakadıgüzel

Mesajgönderen ahmet tarih Prş Şub 22, 2007 5:36 pm

slm, eğer sağlık sigortan geçerliyse, yani SSK da şu an muayne olabiliyorsan ilaçların karşılanabilir. Ancak şöyle bir durum var ki o da SSKnın colchium dispertin bir kısmını karşıladığı, çünkü bu ilaçtan türünden türkiyede 2 tane var, birinin markası colchium dispert diğerininki ise kolsindir. SSK kolsin ilacının hepsini karşılar, yani rapor aldığın vakit 3 aylık ilacını eczaneden alınca hiç para vermezsin ancak colchium dispertte fiyat farkı verirsin, 3 aylık ilacın toplam fiyat farkıda 11 ytldir, bu yüzden ben artık kolsin ilacını kullanmaya başladım, aralarında fark yok bence çünkü aynı etkileri yapıyolar, colchium dispert yurt dışından menşeyli bi ilaç olduğun için pahalı oluyo, ama inanki ikisnin arasında fark yok,

ben geçen sene eylül ayında raporumu aldım, dokora gittim ve ropar almak istediğimi söyledim, o da bana neden rapor istediğimi sordu, bende öğrenci olduğumu ve her ay bu kadar para vermek istemediğimi söyledim, Allaha şükürler olsunki doktorum iyiydi ve benim rapor almamı sağladı, ertesi günde raporumu aldım, kimi yerde bir hafta sonrada veriyolarmış.

senin yapman gereken daha önce atak halindeyken yaptırdığın tahlillerle beraber doktorun yanına gitmek ve rapor almak istediğini söylemek, eğer o da neden diye sorarsa benim dediğim gibi bir neden yada kendince haklı bir neden ortaya atabilirsin, ben dahiliye bölümüne başvurmuştum rapor için zaten, romatoloji bölümü yoksa dahiliyeye gitmek zorundasın,
eğer doktorun anlayışlı biri ise sana rapor alma hakkını verecektir. daha sonrada zaten sağlık ocağından ilaçlarını yazdırabilirsin,

geçmiş olsun, eğer aklına takılan başka şeyler varsa söyleyebilirsin, umarım istediğin şekilde açıklıyabilmişimdir,
ahmet

Mesajgönderen burakadıgüzel tarih Prş Şub 22, 2007 8:17 pm

teşekkür ederim yardımcı olduğun için herkese sağlıklı günler
burakadıgüzel

selm

Mesajgönderen Murat86 tarih Prş Ağu 28, 2008 11:40 am

selam arkdaşlar bende fmf liyim sanırım bi gen testi kaldı ondan sonra ilaç alcam sanırım.ama gen testi yaptıamıyorum babamdan bağkurluyum 22 yaşındayım öğrenci olduğum için sağlıkdan faydalanıyorum nerde nasıl yaptırmam lazım b gentesitini lıyım bana yolunu gösterirmisinizz nasıl yapcağımın bana bi yardımcı olun lütfeb
çok korkuyorum :(
Murat86

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 31, 2008 2:42 am

Mehraba,

SSKin Okmeydaninda gen analizini karsiladigini biliyordum..en azindan gecen sene öyleydi simdi yapmadiklarini yazmisin... sasirdim dogrusu... Cerrah pasa gen analiz yapiliyor ama ssk la ilgisi bilemem ayrica asagi iki ayri hastane ve doktor yaziyorum, sskla ilgililermi bimiyorum, malum yurtdisinda olmam bu konularda bihaber olmama sebep... bence arayip ögrenebilirsin... hepsi güvenebilcegin ve FMf konusuna hakim uzmanlar... tekrar gecmis olsun

ACIBADEM BAKIRKÖY VE KADIKÖY HASTANESÝ RAMATOLOJÝ DOKTORU mkaraaslan@asg.com.tr
0 212 4145001 0 216 544 41 23

istanbul anadalu yakasında marmara uni. tıp fak. vakfı akademik hospital hastanesinde ramatolog prof.Şule Yavuz ve prof.Haner Direskereli FMF konusunda uzmandırlar tel no:0216-6510000 adres:nuhkuyusu caddesi no:88 Altunizade İSTANBUL muayene ucrei:150 ytl'dir
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir