atak hastalığım çogaldı

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

atak hastalığım çogaldı

Mesajgönderen zübeyde tarih Pzt May 04, 2009 7:39 pm

ben bir kamu kuruluşunda çalışıyorum. çoçukluğumdan beri bu hastalıkla perişanım. kücük yaşta apandist ameliyatı oldum.. ama yine geçmedi. defalaşca tetkikler yaptılar her şey normal çıkıyordu.. 1997 tarihinde hacettepe üniversitesinde akdeniz ateşi teşhisi konuldu... şu ana kadar kolşisin ilaçi kullanıyorum ama hiç faydası yok aynı agrıları çekiyorum. aynı sancılarla kıvranıyorum. vücudüm sankı dökülüyor. dayanamıyorum... ben ayda 3-4 kez atak oluyorum.. tabiki çektiğim agrılar yetmiyor gibi iş yerinde ne huzurum var nede bir düzenim var insanlar yinemi hastasın diye dalgacı sözlerle inanmıyorlar...16 yıllık memuriyet hayatımda hastalıktan gözümü açamadım bana bir doktor önerirmisiniz. ayrıca mamulen emekli olmak bizimde hakkımız degilmi bunun için ne gerekiyorsa yapalım. Akdeniz Ateşi olanlarla elele hep birlikte mücadele edelim hiç bir kurum ve kuruluşlar toplum bu hastalıktan habersiz....ancak bizi biz anlayabiliriz...........

bütün akdeniz ateşi hastalarına bol bol şifalar diliyorum.....

sayğılar
zübeyde

Re: atak hastalığım çogaldı

Mesajgönderen Birsel tarih Prş May 07, 2009 7:51 pm

Mehraba Zübeyde,

yogun atak yasamana üzüldüm...

Ben bu cagriyi yapmaktan pes etim... Herkes birbirinden bekliyor malesef... Beki hayat kosulari bunu gerektirior...Burdan hersey farkli görünüyorda olabilir ama inaniki almanyadada kolay degildi halada degil...ama mücadele eden kazaniyor...insan hakklarida beynemilel..yani Her FMFli Hayati hastaliktan dolayi kisitlanmasada bizim gibilerde oldukca fazla... Birakin is hayatini evde bile zorlanabiliyoruz... Tabiii bu hakklari istismar etmek isteyenlerde oluyor zarar gercek anlamda zor durumda olanlara yansiyor... Allah hepimiz hakkinda hayirlisini versin... umarim maluen emekli olabilirsiniz...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

fmf li çalışanlara

Mesajgönderen ahıskalı tarih Pzt Tem 13, 2009 8:57 pm

ben de tüm çalışan fmf hastalarının yaşadığı sıkıntılar yaşıyorum. sık sık bacak ayak vb.eklem ağrıları yaşıyorum üstelik de düz tabanlık sorunum var.tüm bunlara rağmen en üst performansla çalışıyorum.ülkemizde hasta hakları maalesef çok geri bir durumda.üstelik dertlerimizi en iyi tahlil etmesini beklediğimiz doktorlardan bile gerekli anlayış ve ilgiyi göremiyoruz. özellikle sosyal güvenlik kurumunun bize sunduğu haklar var mı? bu konuda bilgisi olan var mı?
ahıskalı

Mesajgönderen BiriciM tarih Pzt Eki 05, 2009 12:25 pm

Artık bıktım bende çalışmaktan fmfliyiz diye bizim hakkımız yokmu.biz istermiyiz hergün kıvranarak yatmak ya sağlığımıza çare bulsunlar yada gereken neyse o konuda bize yardımcı olsunlar.artık deli oldum gören yinemi hastasın demelerinden.inanmıyorlar iş yerinden izin alamıyorsun karın ağrısı olsunca kamburca geziyorsun.Bıktım bu hayattan yaşım 23 ama bittim tükendim artık
BiriciM

Mesajgönderen necoli tarih Sal Ara 29, 2009 10:44 pm

arkadaşlar bende aynı sizler gibi fmf liyim.allaha şükür colşisin bana iyi geliyor. ancak ben size bir tavsiyede bulunacağım inanın çok faydası var.ben colşisin kullanmazken acı bal kullandım ve ataklar hemen hemen hiç gelmedi diyebilirim gelse bile hafif geçiyor.eğerilaç yani colşisin sizin ataklarınızı kesmiyorsa inanın acı bal çok iyi gelecektir bir deneyin göreceksiniz ama mutlaka her gün bir tatlı kaşığı acı bal almanız gerekiyor.aynı zamanda colşisini de bırakmayın.inşaallah iyi gelecek, ataksız günler diliyorum.görüşmek üzere.
necoli

Mesajgönderen ahmet emin tarih Çrş Ara 30, 2009 3:58 pm

merhaba. acı bal demişsiniz bunu nereden temin edebiliriz?
ahmet emin

Mesajgönderen necoli tarih Çrş Eyl 15, 2010 4:24 pm

arkadaşlar nasılsınız acı balı denedinizmi bilmiyorun inşaallah iyi gelmiştir
necoli

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir