fmf in kodu deyişti

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

fmf in kodu deyişti

Mesajgönderen Muzo tarih Cum Şub 27, 2009 11:23 pm

arkadaşlar fmf in E85.0.1(ailevi akdeniz ateşi) kodu diğer bazı hastalık kodlarıyla birlikte 2008 in eylül ayı itibariyle kaldırılıp E85.0 (heredofamilyal amiloidozis nöropatik olmayan) koduna dahil edildi artık fmf e rapor verilmiyo alıcağınız rapor E85.0 (heredofamilyal amiloidozis nöropatik olmayan) bunun içinde amiloidozis olmanız ve bunu kilinik testlerle kanıtlamanız lazım
Muzo

Re: fmf raporu

Mesajgönderen Muzo tarih Sal Mar 03, 2009 9:23 pm

arkadaşlar yazıma istinaden bir düzeltme yapmak istiyorum hastaneler size fmf hastası olduğunuza dair E85.0 (heredofamilyal amiloidozis nöropatik olmayan) raporunu veriyor ama raporla başvuracağınız kurum sizden teşise dayanarak (heredofamilyal amiloidozis nöropatik olmayan ) kapsamlı testler istiyo bu testler fmf ten daha çok amiloidozis ile ilgili hastanenin size bu testleri yaparak amiloidozis olup olmadığınızı raporda belirtmesi gerekiyor aksi halde işleme alınmıyor sanırım bu karışıklık düzeltilecektir ama şuan için durum bu bizzat emekli sandığı salık kurulu ve sağlık bakanlığıyla görüştüm aldığım cevaplar bu yönde karar 2008 in eylül ayında alınmıştır ve 1 ocak 2009 dan itibaren geçerlidir rapor için yeni başvuran arkadaşlar da bu durumu doğruluyor ancak ilaç raporları da aynı durumdamı henüz bilmiyorum
Muzo

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir