FMF Lİ HASTA İÇİN ROMOTOLOJİ BÖLÜMÜ YETERLİ Mİ?

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

FMF Lİ HASTA İÇİN ROMOTOLOJİ BÖLÜMÜ YETERLİ Mİ?

Mesajgönderen ercan_tuncal tarih Pzt Oca 12, 2009 5:04 pm

ARKADAŞLAR BEN VAN IN ÖZALP İLÇESİNDE GÖREV YAPMAKTAYIM.TEŞHİSİM ANKARA HACETTEPE DE KONULDU VAN EĞİTİM VE ARŞT. HAS.NDE ROMATOLOJİ DOKTORU GEN TESTİ Nİ DIŞARIDAKİ HASTANEDE YAPTIRMAMI İSTEDİLER...VE BENDE DAHİLİYE UZMANI DOKTORUMA ANKARA YA SEVK ETTİRDİM.DAHİLİYE DR. FMF TEŞHİSİ KONULURSA BURADA FMF BÖLÜMÜ OLMADIĞI İÇİN TAİN İSTEYEBİLİRSİN DEMİŞTİ.HACETTEPE HASTANESİNDEKİ UZM.DR.HER 6AYDA KONTROLE GELMEMİ SÖYLEDİ ACABA TAİN İSTESEM FMF İÇİN VAN ROMATOLOJİ BÖLÜMÜ YETERLİ DENİLEBİLİR Mİ???BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCCI OLURSA SEVİNİRM...SAĞLICAKLA KALIN...
ercan_tuncal

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Oca 15, 2009 6:25 pm

Mehraba Ercan bey,

Evet FMF hastaligina bakan bölüm Romatolojidir..zira FMF bir tür romatizmal hastaliklar grupuna dahildir.. Ayrica genelikle böbreklerde sorun gelistiginden Nefroloji Bölümüde biz FMflilerin gidebilcegi bir bölümümdur ve saten tain aldirmaya calisan arkadaslar ancak bulunduklari ilde Romatoloji veya Nefroloji yok ise tain isteyebilirler.. Bu iki daldan birinin o ilde olmasi tain ilslemini gereksiz kilar...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

teşekkür...

Mesajgönderen ercan_tuncal tarih Cum Oca 16, 2009 8:09 pm

Birsel hanım teşekkür ederm...
ercan_tuncal

Re: FMF Lİ HASTA İÇİN ROMOTOLOJİ BÖLÜMÜ YETERLİ Mİ?

Mesajgönderen hasta tarih Cum Ağu 13, 2010 10:22 pm

Hayır Zorunlu olarak Romatoloji olması gerekiyor.Nefroloji olması bir anlam ifade etmiyor.Ben Romatoloji olmadığı için tayin oldum.Bulunduğum ildeki bütün hastanelerde nefroloji vardı yinede tayin oldum, hemde kurumlar arası naklen atama ile.
hasta

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir