DOKTOR SAÇMALIYOR MU?

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

DOKTOR SAÇMALIYOR MU?

Mesajgönderen wallace717 tarih Sal Ara 23, 2008 10:19 pm

Sayın arkadaşlar. Bana yaklaşık 3 sene önce hastalığımın fmf olduğu teşhisi kondu. Halen aktif polis memuru olarak görev yapmaktayım. Haziran ayında karabük iline tayin oldum. Ancak burada Romatoloji bölümü yok. Ben ise çok ağır ataklar geçirmekteyim ki buraya geldim geleli ataklar çok arttı. Artık havası mı suyumu tetikliyor bilmiyorum. Her neyse. Ben 1 ay önce Hacettepe Üniversitesi Romatoloji bölümünden Akdeniz Ateşi hastası olduğuma dair bir yazı aldım. Bunu heyete sokmak istedim. Ancak H.Ü. de heyet çok zor toplandığından Karabük Devlet Hastanesine verdim. Fakat buradaki heyet başkanı " Ben COLHİCUM DİSPERT kullanması yeterlidir , tayin olmasına gerek yok diye yazarım " diyor. Ben ise ısrarla ondan görüş istemediğimi sadece hastalığımı tespit ettirmek istediğimi söylüyorum, ancak şu ana kadar bir çıkar yol bulamadık. Lütfen ne yapabileceğim konusunda tecrübeli arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. Bir de bu durumdan tayin yaptıran arkadaşlar yardım ederseniz çok müteşekkir olurum. Hepinize ataksız günler diliyorum.
wallace717

Mesajgönderen serpil.m tarih Çrş Ara 24, 2008 2:36 am

Herkese merhabalar,
Ya ben as fmf hastasıyım ve as için tam teşşeküllü bir devlet hastanesi yada tıp fakültesinin olduğu bir yere tahin istenebiliyor ama fmf için bilmiyorumki ihtimalle fmf içinde aynı şey geçerlidir siz bit hacettepe deki dr unuzlada görüşün orda tekrar heyet toplanabilir.siz iyi bir araştırın sonuçta her atak vücuda çok büyük zararlar verbilir.Umarım alabilirsiniz.
serpil.m

Mesajgönderen mediterranean tarih Çrş Ara 24, 2008 3:06 pm

Merhaba.
Ben de askere gitmeden önce bi heyet raporu almak istemiştim T.Ü.T.F de n. Teşhis orada koyulduğu için oradan almak istemiştim.Heyet başkanı bana askerlikten muaf olmak için böyle bi rapor istediğimi bunu bana vermiyeceğini ve yanında da bi ton da laf söylemişti.(Sanki verdikleri raporun askeri hukuk içerisinde bi geçerliliği varmış gibi.)Oysaki; fmf olduğumu sağlık personeli olmama rağmen 27 yaşımda öğrenmiştim.Fmf bilen anlayan yok gibi bişey fmf olduğumuda zatürreden yattığım dönemde,geçmiş yıllarda ki hastalık hikayem bir doktorun ilgisini çekmiş ve bu şekilde öğrenmiştim fmf olduğumu.Askeri makamlarda kafamdan hastalık uyduruyor gibi gözükmemek,pek bilinmeyen rastlanmayan bir hastalığımın olduğunu heyet raporu ile belgeleyerek en azından yalancı yada hastalık hastası yaftası yememek için istiyordum o raporu.Durumu poliklinik dr.na söyledim o da beni ana bilim dalı başkanı ile görüştürdü,Raporun altındaki hocanın ismini değiştirtti kendi adını yazdırdı.Oldu bitti.Raporun bir faydası oldumu,hayır…..
Heyet raporunu tayin için istiyorsan sadece fmf hastalığı ile olmaz.Ama fmf e bağlı başka komplikasyonlar gelişmişse (Misal amiloidoz) tedavinin daha rahat yapılabileceği bir yere tayin isteğini kabul eder.(Atama ve nakil yönetmeliğiniz ne derecede hastalık sebebiyle tayin isteğine müsait ise) Eğer benim gibi hastalığımın adı belli olsum sıkıldım insanlara meramımı anlatmaktan göstereyim raporuda kurtulayım şunların dırdırlarından diye istiyorsan,dahiliye bölümüne çık doktora deki hocam ilacımı her ay gelip yazdırmak zor oluyor nöbet oluyor iş oluyor oluyor da bir şeyler oluyor ,bana bir heyet raporu çıkarında ilacımı üç beş aylık(Yada raporun müsaade edeceği adet kadar) toplu yazdırayım.Sanırım sorunun çözülecektir.Ama mümkünse ilk doktorun olmasın:)
Saygılarımla.
mediterranean
Site Admin

Mesajgönderen sultan112 tarih Çrş Ara 24, 2008 9:29 pm

selam öncelikle geçmiş olsun.doktorunuz bu konuda sizi başından savmış.hepimiz bu yollardan geçtik siz devlet memuru olarak istediğiniz hastaneye gidip sağlık durumunuzu içeren atamaya esas sağlıkkurul raporu alabilirsiniz benim kocaeli tıp fakültesinden ve istanbul gata dan HASTALIĞI HAYATİ ÖNEME HAİZDİR.DAHİLİYA ROMATOLOJİ VEYA GASTRO UZMANI OLAN SAĞLIK KURULUŞLARININ BULUNDUĞU BÖLGELERDE GÖREV YAPABİLİR içerikli raporum var.sizde en yakın üniversite hastanesine romatoloji polikliniğine müracat edin.herhalde en yakın Ankara olabilir ama mümkünse dahiliye yazdırmamaya dikkat edin .küçük bölgelerde bile dahiliye uzmanı olABİLİYOR.sadece romatoloji olmadı beraberinde gastro olursa bu doktorların ulunduğu şehirlere atamanızı yaptırırsınız.kurumunuz problem çıkarırsada en kötü ihtimalle mahkemeye müracat edip bu raporla kazanırsınız acil şifalar umarım faydalı olabilmişimdir.Ankaradaki doktor isimlerini bu siteden veya diğer sitelerden muayene olan arkadaşların yazılarını araştırarak memnun oldukları ,konuya hakim olabilecek isimlere ulaşabilirsiniz
sultan112

Mesajgönderen Birsel tarih Cmt Ara 27, 2008 12:58 am

Mehraba,

mailini aldim ve Candeger dostumuza gönderdim..umarim kisa zamanda sizinle temaa gecer...

Arkadaslarin paylastiklarindan sunu biliyorumki FMf hastasi olan Memurlarin kontrolerini yaptirabilcegi ilerde ilcelerde tain alabiliyorlar.. Bizlerin mutlaka Romatoloji veya Nefroloji bölümde kontrolerimizi yapirmamiz gerekmekte..buyüzdende sizlerin görevlerinizi bu doktorlarin bulundugu sehirlere tayin edilmeniz gerekiyor... Sultan hanimin yazdiklarina kulak verin derim... bu konuda sitede yazilar var...umarim istediginiz ve ihtiyaciniz olan tedavi imkanina kavusursunuz...

Alinti ;

Mehraba,

evet duymus oldugunuz dogrudur. Tüm kronik hastaliklari olan Memürlarin ve Kamuda calisanlarin Böyle bir hakki var.bulunduklari ilde tedavi görebilcekleri merkez yok ise bizim durumumuzda Romatoloji veya nefroloji bölüm yok ise bulundugunuz ilde sizi bu imkanlari sunabilcek bir ile tayin etmeleri gerekir.. bu sizin yazdiginizdaki gibi sizin terih etiginiz bir sehir olabilirmi bilmiyorum ama sitemizdeki avukat Candeger dostumuz bu gibi sorunlar icin izlencek bir yol cizmisti , kendileriyle veya bayram arkadasimizla temasa gecerseniz sizlere yardimci olacaktirlar, sarimavis33@hotmail.com Bayram kardesimizin e-maili...

Candeger;
insanca yaşama ve çalışma hakkı evrenseldir. Hem Anayasamız hem de ülkemizin imzaladığı uluslararası anlaşmalar çalışma güvenliğini düzenler. Dolayısıyla sizin sağlığınıza uygun görevlendirilmeniz Anayasal hakkınızdır. Benim önerim şu adımları izlemenizdir:1-Tam teşekküllü bir hastaneden hastalığınızı ve hastalığınızın seyrini belirten bir heyet raporu alın. Bu raporda fazla yorulmamalı, uzun süre ayakta kalmamalı, uykusuz kalmamalı gibi ibareler olmalı. Tam teşekküllü hastanelerde tüm hastalıklarla ilgili heyet raporları düzenlenir. 2-Bu raporu, kurumunuza yazacağınız, durumunuza uygun bir birimde görevlendirilme talebinizi içeren dilekçenize ekleyin. Dilekçenizin sayı ve tarihini almayı unutmayın.3- Kurumunuz muhtemelen talebinizi reddedecektir. Size ret cevabı yazarlar. Bu ret cevabını size tebliğ ettikleri tarihten itibaren 60 gün içerisinde bulunduğunuz ilin bağlı olduğu İdare Mahkemesine bu ret kararının iptali için dava açın. Bu davayı kazandığınız taktirde kurumunuz sizi talebinize uygun bir birimde çalıştırmak zorundadır. Yalnız çalışabileceğiniz bir birim olduğundan emin olun. Yoksa daha geniş bir kurum değişikliği söz konusu olabilir. Bu hastalığı çekmeyenler sizin yaşadıklarınızı bilemezler. Güçlü olun, hukuk yollarının tamamını kullanın.

Eğer sendikalı bir memursanız; sendikaların her idari yargı bölgesinde bir avukatı var. Onunla bağlantı kurun. Hatta başvuru dilekçenizi de bir avukat yazsın. Çünkü talebin açık ve net olması gerekir...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir