Birsel Hanim size bi sorum olacak

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Birsel Hanim size bi sorum olacak

Mesajgönderen nur_44 tarih Sal Ağu 05, 2008 4:21 pm

Birsel Hanim
Almanyada erken emeklilik icin basvurdum, muayeneler yapildi henüz bi cevap alamadim. Bu arada Özürlü belgesi icinde dilekce verdim, gecen hafta red cevabi geldi, Versorgungsamt bu hastaligi özürlü olarak görmüyor. Bir ay zarf icerisinde geri itiraz etme hakkim var, bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.
Saygilar
nur_44

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 31, 2008 2:31 am

Mehraba,

kusura bakmayin yazinizi yeni okudum..uzun zamandir siteye vakit ayiramiyordum, gecen girdigimden gözümden kacmis... Engelik icin red aldiginiza göre ihtiraz yazmaniz gerekiyor 4 hafta icinde... bulundugunuz sehirde versorgungsamt vardir veya gemeinde orda Sozialpetagoglar vardir für Schwerbehinderte oder von schwerbehinderungsbedrohende personen diye, onlardan yardim alabilirsin..sana gerekli evraklari ve ihtiras dilekceni doldurabilirler, ayrica diger eyaletlerde engelik kabulunu önesürebilirler gerekirse bizlerin kararinida örnek olarak sunabilirsiniz...size ulasabilcegim bir telfon nosu birakirsaniz özelime mutlaka ararim...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen nur_44 tarih Çrş Eyl 10, 2008 5:14 pm

Selam,

Versorgungsamta yazmis oldugum red dilekceme bugün cevap geldi. Almanya § 69 SGB IX yasasinagöre özürlü belgsine sahip olamazmisim.
Yani gene kabul edilmedi, bu dava beni biraz ugrastiracagini saniyorum.
Hakkimda hayirlisi diyelim.
nur_44

Mesajgönderen Birsel tarih Pzt Eyl 15, 2008 12:53 am

Mehraba,

yazdiginiz yaziyi ve sonucu özelime yazdiginiz mesajla ögrendim bugün..numaranizi aldim.. ilk firsata mutlaka aricam...

Aslinda yazdiginiz yazidan durumunuzu anatma sekilden ret gelcegini tahmin etmistiki öylede olmus... ama tamda red denilemez heyete cagrilmisinizki o kisiyi veya kisileri durumunuz ve hastaliginizin yogunlugu seklinde ikna etmeniz gerekcek...buyük ihtimal biraz ugrastircaklar ama kazanilan hak geri alinamaz ve FMf romatizmal grupta ..Romatizma hastaligi ise %30 engelik teskil eder... Bu bilgiyi sadece onlara sunmaniz gerekli anladigim kadariyla doktorunuz bu konuda biraz pasiv..detaylar görüsürüz...ancak bu hafta rahatsizligim nedenile hastane ve kontrolerle bogusuyor olcagim... firsat buldugumda mutlaka aricam...Simdiden sunu önerebilirim... Bu gibi durumlarda birokrasi sorun cikarildiginda sizlerin hakkini savunup sizlere destek olmak üzere yardimci olan bir kurum var VDK diye bir kurulus... yanilmiyorsam senelik 70 euro bir aydiati var ancak hangi kurumla olursa olsun sorun yasanildiginda yaninizda olup ve cokta basari sagliyorlar... burdan arkadaslarda hatirlatmakta fayda var düsündüm... tekrar gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen nur_44 tarih Pzt Eyl 15, 2008 6:52 pm

öncelikle sizede gecmis olsun rabbim yar ve yardimcimiz olsun.

önerdiginiz VDK la irtibata gececem. Benim ev doktorum gercekten cok pasiv, fmf hic duymamis o yüzden ne diyeceginide bilmiyor.

Selamlar
nur_44

Mesajgönderen nur_44 tarih Prş Eyl 18, 2008 1:56 am

ögrenmek istedigim bisey daha ver %30 rapor verilirse hangi harfleri veriyorlar? birde emeklilik yani almanca "Rente wegen Erwerbsminderung" icin basvurdum, sizce bunda sansim olabilirmi.

Selamlar
nur_44

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir