Erken Emeklilik İçin Uğraşacağım Nerden Başlamalıyım

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Erken Emeklilik İçin Uğraşacağım Nerden Başlamalıyım

Mesajgönderen nehirida tarih Sal Tem 22, 2008 10:17 pm

Birsel hanımın kitabını okuyunca ve Avrupadaki kazanılmış hakları görünce kafam karışıyor.

Cumartesi gecesinden beri çok kötüyüm. Hastanelerde yapılacak çok şey olmamasından sıkıldım. Artık kimi zaman kan alıp bakılmıyor bile serum-ağrı kesici biraz iyi hissediyorsanız eve gönderiyorlar.
12-13 saat çalışıyorum. Özel sektördeyim. 12 yılın üzerinde SSK lılığım var. Prim ödeme günü olarak 7 yılın üzerinde yaş olarak da 18 yıl var emekli olmama. 7 yıl aynı tempoda çalışarak bu süreyi doldurabileceğimi hiç sanmıyorum. Bu süreyi doldursam bile 18 yıl yaş sınırını doldurmayı beklemek hiç mümkün görünmüyor.

Çok ciddi dava açmayı düşünüyorum. Nereden başlayacağım, ne yapacağım bilmiyorum. Sizler düşünmüyor musunuz?
Yıkılan güzel şeylerin
Dışımıza dökülen kırıkları mı çok ses çıkarır
Yoksa içimize dökülen kederleri mi?
nehirida

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Tem 24, 2008 12:18 am

Mehraba Nehirida,

biz avrupada bu hakki kazandik ki örnek olarak sadece almanya degil, isvicrede, Almanyada ve avusturyada Emekli örnekleri var..ve insan hakklari beynemileldir.. kazanilmis haklarda geri alinamaz bu nedenle aslinda ugrasilirsa türkiydede olcaghina inaniyorum...

Suan Prof.Dr. Mehmet Tunca beyinde katkilariyla siteden Burhan (Senocak) abi bu konuda ugraslari var..onunla kontak gecersen birlikte haraket edebilirsiniz veya gelismeleri ögrenebilirsin..Ben Örnek olarak kendi elde etigim haklari, ve emeklik belgemi kendilerine gönderdim..ayni sekilde bursadan Fethi beyde bu konuda birseyler yapmaya calisiyordu..sizlere önerim birlikte haraket edin.. ve vazgecmeyin...Ben yapabilcegim herseyde varim...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen nehirida tarih Prş Tem 24, 2008 1:00 am

Deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız sevinirim. Kitabınızda okuyunca kafamda netleşti diğer arkadaşlarla da en kısa zamanda iletişim kurarak neler yapmam gerektiğini öğrenmek istiyorum.
Yıkılan güzel şeylerin
Dışımıza dökülen kırıkları mı çok ses çıkarır
Yoksa içimize dökülen kederleri mi?
nehirida

Mesajgönderen nur_44 tarih Prş Eki 16, 2008 1:59 am

Selam
ben almanyada emeklilik icin basvurmustum, malesef 4 ay sonra bu gün fmf hastasi olarak emekli olamiyacagima dair red cevabi geldi.
Bundan sonra nerden basliyacagimi bilmiyorum, davayi kazanmis arkadaslar varsa ve yardimci olurlarsa cok iyi olur.

Selamlar
nur_44

Re: Erken Emeklilik İçin Uğraşacağım Nerden Başlamalıyım

Mesajgönderen BiriciM tarih Pzt Eki 05, 2009 12:27 pm

Şikayetlerimizi bu adresten yapalım: http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim ... uGiris.jsp
BiriciM

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir