cevap werirseniz sewinirim

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

cevap werirseniz sewinirim

Mesajgönderen sabri tarih Sal Nis 15, 2008 10:59 pm

bende 2 seneden beri fmfliyim ama bunun teşhisini daha 3 gün önce aldım benim ataklarımda çok sancılı geçior.ama benim genetik analiz testimde taşıyıcı yazıor ben fmflilern yararlandıkları haklardan yararlanabilirmiyim??ama dediğim gibi ataklar yaşıyorumm
sabri

Mesajgönderen Birsel tarih Cum Nis 18, 2008 10:11 pm

selam

Nerden katildiginiz yazmamisiniz ama sanirim Almanyadasiniz... Gen analizde tasiyici olsanizda eger atak yasiyor iseniz ve FMf bulgulari var ise siz FMf hastasi olarak kabul görüyorsunuz.. bazi mutrasyonlar dominat gecmim yaptigini kanitlamis dolaysiyla dominat mutasyon tasiyor iseniz isiniz daha kolay ama tüm diger mutasyonlardada artik kisi sadece gen analiz degil kilinik bulgularlada tani konulabilinir ve tüm haklardan yararlanabilirsiniz... bu konu hakkinda almanca bölümde bilgi var..bu sizde yardimci olcaktir...

tekrar gecmis olsun

Centrum für Humangenetik/Dr.re.nat.Meyer-klein/Dr, med.Schmiedt , Linden

Für eine bestätigung des Diagnose FMF durch Molekurlabiologie alleine ist bei dem autosmal-ressiv vererbte FMF des nachweis eine zweiten Mutation erforderlich. neue Studien (Cazewneuve C.1999) konnte aber trotz eine komplettesequenzierung des MEFV-Gens bei 11% des klinisch gesicherten patienten keine zweite Mutation nachweisen.
Autoren dieskutieren in ihren publikationen für familien mit nur einer nachgewiesene Mutation eine autosmal dominate form des FMF.
Fals bei dem Rat suchenden eine gesicherte klinisch diagnose gestellt werden konte und auch eine mutation im MEFV-Gens nachgewiesen kontte,sollte er als FMF -Patient betrachtet werden.
Wir weisen darauf hin das die ERgebnisse Molekürlär genetische untersuchungen immer im klinischen kontext gesehen ind interpretiert werden soll."

tüm texti almanca bölümde Domiat Ervvorgang altinda bulabilirsiniz...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen sabri tarih Sal May 06, 2008 1:30 am

abla ankarada yaşıorm benim bahsettiğim sosyal haklar askerlik ve özürlü raporu alabilirmiyim tekrar bilgi verirsen çok sevinirim.
sabri

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir