Malulen Emeklik sürem uzatildi :-)

FMF linin erken emekliliği VE sosyal hakları üzerine yazılmış yazıları buradan okuyabilirsiniz.

Malulen Emeklik sürem uzatildi :-)

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Mar 25, 2008 2:29 am

Mehraba arkadaslar,

Daha önceki yazilarimdada anatigim gibi Almanyada üc sene önce %30 Engelik hakki alip daha sonrada Malulen Emeklik icin bas vurmus ve bunuda basarmistim..tabi bunda Hastaligimi ve Kendimi cok iyi bilmem cok faydali olmustu...

Malulen Emeklik Almanyada özelikle FMfin henüz tedavi imkani olmasada belki ilerde olur durumumuzda düzelme olur diye öncelikle süreli veriliyor ve ücüncü kez süre uzatildiktan sonra tam Emeklik veriliyordu..

Ben ilk Emekligimi 1 mayis 2005te olmustum ve bu mayista sürem doluyordu..bu nedenle tabi FMF ve uizanti hastaliklar nedeniyle olusan sorunlarimi tekrar dile getirerek öncelikle engeligimin yeniden gözden gecirilmesi icin Versorgungsamta dilekcemi ve son iki sene icindeki doktor ve hastane raporlarim sunarak engeligim %50 olarak yükseltildi..Bu karari arti bugünkü durumumu özetleyen bir mektup ile birlikte Emekligimin uzamasi icin ocak ayinda emeklik kasasina basvuruda bulunmustum.. nihayet sionuclari aldim..yazmis oldugum bugünkü durumum anatan mektup ve engeligin artisini baz alarak emekligim 2038e kadar uzatilmis oldugunu gördüm...bu benim icin bile beklemedigim bir sonuctu... Yani elbete uzatcaklardi...ama hic ugrasirmadan uzatmalari dogrusu sevindirdi..nasil olsa bu kizla basa cikamicagiz dediler sanirim :wink: ... saka bir yana ama kendiniz ifade edebilme ve hastalik konusuna hakkim olma gercektende sizin avantajiniza olcagini söylemek isterim... evet bizim cepede böyle ... simdilik hosca kalin allaha amabnet olun.allah yar ve yardimciniz olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen rezaeı tarih Çrş Mar 26, 2008 4:03 pm

Sizin adınıza çok sevindim inşallah darısı bizim başımıza.
rezaeı

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Mar 27, 2008 1:30 am

selam canim....

cok tsk ederim.... evet darisi sizin basinizada aglamayana meme yok demis atalarimiz... bu konuda birseyler yapalim dedik ama herzamanki gibi yanliz birakildik... umarim Burhan abi bu konuda basarili olur....Evet yurtdisinda gercektende bir cok sozial hakklara sahibiz ama bunlar kolay elde edilmedi hata bu kanunlarin olmasina ragmen bazi eyaletlerde hala sorun yasayan arkadaslarimiz var ama sonuc ihtibarile bu hakklar bize verilmis direniyoruz birkik oluyoruz kazalinan hakklari belgeleri örnek sunarak herkesin bu konularda faydalanmasini sagliyoruz...Malesef türkiyde insanlarimiz bikmislar belkide haklilar...Uzaktan ne desem bos oluyor ama insanlarin hicbirseye güveni kalmamis...Ama tüm kalbimle ümit ediyorumki birgün herkes birlikte haraket ederlerse daha kolay sonuc alcaklarini anlar bu yönde haraket ederler....

Verilen bir karar ve hakkk var... Avrupanin bir cok ülkesinde bunara sahiiz ve insan hakklari evrenserdir..en zor ve kötü ihtimale avrupa insan haklar mahkeme gidilir yine bu haklar alinir ama bundan önce toplumunun %30 tasiyici olan bir ülkede varligimiza dikat cekmeliz...

Eger bugünden birseyler yapilmasa gelcek nesiler icin durum oldukca kötü gözüküyor...Neyse ya iciniz karatim...Bebise ve kendine cok iyi bak... merak etme engec türkiyeye yerlestigimde bu konularda elimden gelen yapmaya caliscammmm....Almanlara anatik derdimiz Türklerede anlatiriz evelAllah :-)
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön EMEKLİLİK VE SOSYAL HAKLAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir