FİBRİLEX

Fibrilex hakkında bilebildiklerimiz.

FİBRİLEX

Mesajgönderen mediterranean tarih Pzt Tem 03, 2006 2:12 pm

Bu arda arkadaslar daha önceleri bahsetigim "Fibrillex" isimli bir hapin uzun süredir arastirilmakta ve ücüncü hat seviyede oldugu ve önümüzdeki yilarda piyasaya sürülmesi düsünülmekte.bu hapin Amiliodoz gelismis Hastalarda dönüm noktasi olcagi söylenilmekte.
Kisisel arastirmalarim sirasinda 13.mayis 2005 Kanadar Haber Allan Swift ten edindigim bilgiye göre Fibrillexin piyasaya sürülmesi FDA(Amerikan Ilac Kalite-Kontrol Ajansi) tarafindan engelenmistir.Buna gerekce ise Fibrillexin beklenen perpormansi tam yerine getire medigi gösterilmis. Fibrillex piyasaya sürülebilmesi icin icin beklenen krikaterlerin %20 yerine getirmesi geekiyormus.Fibrillex ise sadece %13,4 perpormans kanitlayabilmis.
Bes sene süresince yapilan arastirmalarda 13 ülkeden 183 hasta (89 da Fibrillex,94de Placebo) denenmis ve sonuc olarak Fibrilex´in Amiliodoz olusumunu ve serum Keratin seviyesinin dahada düstügünü tespit edilmis.Yetkililer Fibrillex in Amiliodoz nedeni ile ölümleri %50 azalacagini,Hastalarin %20 hayatinin uzayacagi konusunda idalilar.Ayrica sonuclarin daha iyi oldugunu fakat hapi deneyen kisilerin az oldugunu ve tam islevi hakkinda yeterli bilgi delil sunulamadigini söylemekteler.Hapi deneyen kisiler de simdiye kadar hic bir yan etki gözlenmedigide savnulmakta.
FAD Fibrilex Firmasina arastirmalari icin 2 senelik bir süre ve butce daha vermisler ve busürede istenen kriterleri yerine getirebilcekleri ümit ediliyor.
07.06.2005 de Istanbul da yapilan bir seminarda Firma yetkilileri hapin önümüzdeki sene icersinde önce Avrupa sonra Türkiyde sürülebilcegini söylemisler..Ayrica deneylrde yer almak isteyen Amiliodozlu hastalarin FADín ****misoldugu 2 senelik bütce cercevesinde haplara simdiden ulasa bilirler...Bunun icin Neftrologlara veya Deneylerde yer alan Tip Fakulte Hastanelerine ihtibata gecmeleri gerekmekte.
Kisisel düsüncem Amiliodoz ilerlemis ve Portein ve Keratin verileri yüksek olan hastalarin mutlaka bu deneylerde yer almalari ve zaman kaybetmeden hapi kulanmalarini öneririm.Arastirmalarimda aciklamalar eger dogru ise bir kac ay icersinde yüksek bulgularda inanilmaz düzelme oldugunu gördüm."

Bu ilac isvicrede satilmaya basladigini yazan bir bilgi okudum .ayrica tüm dünyada piyasaya sürülebilmesi icin gerekli izin icin firma yetkililer dosyayi tekrar FAD ye sunmuslar..hadi hayırlısı
Birsel AGCA
mediterranean
Site Admin
 
Mesajlar: 96
Kayıt: Cum Haz 09, 2006 9:44 am
Konum: Edirne

Dön FİBRİLEX

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron