erzurumluyum

erzurumluyum

Mesajgönderen sertan tarih Cum Ara 05, 2008 10:14 pm

merhaba ben erzurumluyum.her ne kadar babamda taşıyıcı olsa asıl fmf hastsı olan annem.annem de sinopludur.bende çocuk yaştan beri ataklar geçiriyorum,son 4 senedirde eklem ağrılarımla beraber ataklar geçiriyorum.bilmiyorum sonu nereye varır.
allah hepimizin yardımcısı olsun...
sertan

Re: erzurumluyum

Mesajgönderen mustafa25 tarih Cum Nis 03, 2009 5:38 pm

selamlar ben siteye yeni üye oldum. erzurumluyum ve doğuştan fmf hastasıyım. ancak bu hastalığı yaklaşık 10-12 yaşları arası öğrene bildik. ondan önceki dönemlerde şiddetli ağrılardan dolayı devamlı hastaneye giderdim diye bilirim ki ömrümün önemli bir kısmı hastane sıralarında geçti..en önemliside bu hastalık o dönemlerde dr lar tarafından iyi bilinmediği için defalarca ameliyat olmak zorunda kaldım...daha sonra bu teşis konulunca boşuna o kadar operasyonu geçirdiğimi anladım..ailemde ben baba tarafından taşıycıyım..bu hastalık hemen hemen tüm amcalarımda halalarımda ve onların çocuklarında var...araştırdım babamın kökeni kırıma dayanıyor, kırımdan fatsaya göçmüşler ordanda nasıl olmuşsa erzuruma gelmiş bir kısmı bir kısmıda orda kalmış...bazı drlarla konuştuğumda bana bu hastalığın ırksal olduğu söylendi genelde ermenilerde ve yahudilerde görülen bir rahatsızlıkmış...şuan 28 yaşındayım ve ataklarım çok feci şiddetli şekilde geliyor şu an bu mesajı yazarken atak halimde olduğumu belirtmek isterim
ilaç kullanıyorum ama inanın bana bıktım bu hastalığı yaşamaktan...
mustafa25

Mesajgönderen erdemcix tarih Çrş Oca 27, 2010 11:25 am

Öncelikle herkeze çok geçmiş olsun Değerli Hemşerilerim. Bende erzurumluyum. Bende uzun yıllar bu hastalığın ağrılarını çektim yanlız fmd olduğumu 2 sene önce öğrendim. Kaç kere ağrılarım olduğu halde Dr.lar tarafında Erzurumlu olduğum için Akdeniz ateşi değilsindir denildi ama kimse test yapmamıştır. Sonunda uzman Dr. tarafından gentasyon testi ile anlaşıldı. Allah cahil doktorların bilgisizliğinden bizi korusun.
erdemcix

Mesajgönderen ahmet emin tarih Prş Oca 28, 2010 11:42 am

BEN DE ERZURUMLUYUM KONTROLLORE HANGİ DOKTORLARA GİDİYORSUNUZ.
ahmet emin

Mesajgönderen sertan tarih Çrş Şub 03, 2010 8:09 pm

İSTANBUL CERRAHPAŞA HASTANESİNDE FMF HASTALIĞIYLA İLGİLİ ÖZEL BİR BÖLÜM VAR.BEN 30 YAŞINDAYIM COCUKKEN GİTTİĞİM VE YİĞENLERİMİN DE HALA KONTROLLERE GİTTİĞİ DOKTORUN ADI ÖZGÜR KASAP ÇOPUROĞLU...
sertan

Mesajgönderen ademstlms tarih Cmt May 22, 2010 4:52 am

maalesef bende fmf liyim. 3 yaşında bir oğlum var. arada bir karnım ağrıyıp duruyordu. bende ne yalan söyleyeyim korkumdan onu hastaneye götürmek istemiyordum. aile hekimim bir yol görterdi bundan kaçış yok,en doğrusu ne olduğunu öğrenmek gerek dedi. bende bir sağlıkçıyım. sonuçta çocuğumun sağlığını düşünmeliydim. 01/04/2010 günü aldım oğlumu düştüm hastane yollarına. elimizde kit yok dediler kanları alıp 25 gün sonrasına gelin sonucunuzu alın dediler. o 25 gün hiç bitmek bilmedi, ama kit'sizlikten yaklaşık 2 ay sonra sonuçları almıştım. ne kadarda sağlıkçı olsamda bizimde bilmediğimiz hastalıklar var. sonuçlara ilk baktığımda dünyam başıma yıkılmıştı,'benim çektiklerimi oğlumdamı çekecekti.çünkü aynı mutasyon oğlumdada çıkmıştı kahrolası 'm694v'. oğluma baktıkça içim parçalanıyordu. ben 25 yaşından sonra öğrenmiştim fmf li olduğumu. ama oğlum daa üç yaşındaydı. nasıl dayanırdı o acılara düşenmek bile istemiyordum. neyseki sonuçları göstermek için gittiğim doktor arkadaşım bana dünyaları bağışladı sanki de. ben fmf hastasıydı, oğlum sadece taşıyıcı çıktı. ne kadar sevindiğimi anlatamam. çeken bilir acının ne olduğunu.ne kadarda fmf li olsamda oğlumda atak olmayacağı için dünyanın en mutlu insanı benim diyebilirim. sağlıcakla kalın...
DÜNYAYA ATAK GEÇİRMEYEMİ GELDİK..... BETERİN BETERİ VAR...... HADİ GÜLELİM BİRAZ
ademstlms

Mesajgönderen myflower tarih Pzt May 24, 2010 2:15 pm

arkadaşlar öncelikle herkese acil şifalar diliyorum ,ben istanbul da doğdum ama memleketim erzurum,ve akraba evliliğim var .bundan iki hafta öce 5 yaşında kızıma cerrahpaşa hst 'de fhm teşhisi kondu ve kolşisin verip iki ay sonra kontrollere gelin dediler. ilaçları düzenli bir şekilde veriyoruz,ve kontrollere kadar bekliyeceğiz bu zaman zarfında izlememiz gereken bir yol var mı iki ay dan önce yapmamız gerekenler nelerdir ,sonra bu hastalık kızıma kimden geldiğini bilmiyoruz,ben ve eşimde hiç bir şikayet yok hastalıkla ilgili ve belirti yok ,bizim de test yaptırmamız gereklimi,bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum ,
myflower

Mesajgönderen erdemcix tarih Çrş Haz 23, 2010 6:03 pm

ademstlms ,

Abi seni çok çok iyi anlayabiliyorum. Çocuğun ile ilgili senin yaşadığın bu hüznü ilerde bizde yaşayabiliriz. Ama beterin beteri var. Sen bu hastalıkla yaşamasını iyi bir şekilde öğrenebilirsen. Sağlık bir insan gibi yaşayabilirsin. Çocuğunuda öle yetiştirebilirsin. Şuan evli olmadığım gibi çocuk sahibide değil. iletmiş olduğum cümlelerde yanlış bir ifade ediş var ise özür dilerim.
erdemcix

Dön ERZURUM

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir