yeni başlayan eklem ağrılarım:(

Romatizmal hastalıklarla ilgili yazılmış yazıları buradan takip edebilirsiniz

yeni başlayan eklem ağrılarım:(

Mesajgönderen mesumin tarih Prş Ağu 16, 2007 10:19 am

arkadaşlar hepinize merhaba...
bilenler bilir ben biraz hap kullanma özürlüydüm.siteninde etkisiyle son 2 aydır neredeyse aksatmıyorum.ama bende bir problem var benim ilk yıllarda yani 7 yaşalarımdan itibaren(şimdi 25 yaşındayım)ayak bileği ve diz kapağımda şişlikler kızarıklıklar oluyordu ağrılı, bu buluğ çağım gecene kadar devam etti .tipik fmf atağıydı eklemlerde>(tabi o zman biz bunu bilmiyorduk)sonra olmadı ama o şişliklere eşlik eden karın ağrılarım devam ediyordu.bu son dönemlerde gün boyu ayakta fazla kalsam akşamına ayak bileğim şişiyor felaket bir ağrı hissediyorum üzerine bastığımda ,bu çok sık olmaya başladı:( yine sağ dirseğimdede oldu buna benzer bir eklem ağrısı,o da cok ağrılıydı.buna benzer bişiyler yasayanınız var mı ,bir fikri olan varsa benimle paylaşırsa çok mutlu olurum.karın ağrılarımdan sonra bu hal beni daha da yıpratıyo.her yürümeme,veya misafir çağırmama ertesi günüm böyle mi geçecek:(şimdiden teşekkür ederim ilginize...
DUA İLE...
mesumin

Mesajgönderen hayat tarih Prş Ağu 16, 2007 6:29 pm

mesumin kolşisin düzenli kullanman gerekiyor.kaç tane alıyorsun.birsel hanımın bu konuda yazdıklarını incelemeni tavsiye ederim.belki ilacının dozunu arttırman gerekebilir.yanlış anlama kolşisin ağrı kesici değil.ben bu tür şişliklere karşı portakal yağı kullanıyorum belki benim yaptığım tedavi değil ama iyi geliyor.size tavsiyem doktorunuz bu durumunuzu anlatmanız belki başka tahliller isteyebilir.
geçmiş olsun.lütfen kolşisini aksatmadan alın.
hayat

istanbulda dr ???

Mesajgönderen mesumin tarih Prş Ağu 16, 2007 9:57 pm

teşekkür ederim.ya ben istanbula taşındım ve burada bir drum yok .anadolu yakasında oturuyorum tavsiye edebileceğiniz drlar var mı???
DUA İLE...
mesumin

Mesajgönderen hayat tarih Cmt Ağu 18, 2007 12:34 am

evet tek tavsiye edebileceğim kendi doktorum.prof.dr. izzet fresko.
cerrahpaşa tıp fakültesinde çalışıyor aynı zamanda muayene haneside var.şişlide ama ben anadolu yakasında oturduğum için medipol hastanesinde bazı akşamlar hasta kabul ediyor.ben oraya gidiyorum. şimdiye kadar koyduğu teşhislerde yanıldığını hiç duymadım.benim ilk fmf teşhisini sonraki sle teşhisini de kendisi koydu. kontrollerimi aksatmıyorum.ve ilaçlarımıda söylendiği gibi kullanıyorum. hastane telefonu:544.66.66
sağlıklı günler diliyorum.
hayat

Mesajgönderen ezel tarih Cmt Ağu 18, 2007 8:02 pm

merhabalar öncelikle çok geçmş olsun yazdıklarınızı okurken beni anlatıyo gibisiniz.Bence bu konuda dotorun yapabileceği bişey yok çünkü gün boyu ayakta kaldığımda sandalyede dahi otursam heleki yolculuklarda bendede aynı şişlik ve ağrılar oluyo yapabildiğim 1 tane endol hapımdan içip 1 yada 2 saat bacaklarımı uzatıyorumki etkili oluyo tabi bazen okadar şitdetli oluyo yürümek nde imekleyemiyorum bile tabi o zaman 3 yada 4 saat kadar dinlendiriyorum bacaklarımı sizede bunu yapmanızı önerebilim.Ne yazıkki hepimizin kaderi aynı ama ben bugüme binlerce kez şükrediyorum en azından karın ağrısı ataklarım senede 1 yada 2 defa oluyo ama bende acaba her misafir geldiğinde yada ben bi yerlere gittiğimde bunun acısını bacaklarım hep çıkıcakmı benden? cevap evet çıkıcak olsun napalım bunada şükür :)) allah yar ve yardımcımız olsun
ezel

çook ferahladım;)

Mesajgönderen mesumin tarih Pzr Ağu 19, 2007 10:06 pm

çok teşekkür ederim ilginize.demekki bundan sonra ben nazlayacağım kendimi.bir yıllık evliyim ve daha önce üstüste bu kadar misafirim olmamıştı.bundan ne sonuç çıkıyormuş...zoraki hanımefendi olucam demektir bu:)ne yapalım bizde yormayalım kendimizi,rabbimin bugününe şükür ama karın ağrılarımdansa buna razıyım ,benimkide senede bir-iki olsa ne ii olur.ilaçlarımı düzenli almaya başladım bakalım ne olacak...ya bu hastalık drlar arasında patron hastalığı diye bilinir demişti tıpçı arkadaşım doğru galiba:)yorulma,stres yapma ,heyecan yapma...emanetimiz rabbime,ne diyelim böyleymiş hayırlısı.
DUA İLE...
mesumin

Dön EKLEMLER-ROMATİZMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir