5 YASINDAKI KIZIM FMF

Romatizmal hastalıklarla ilgili yazılmış yazıları buradan takip edebilirsiniz

5 YASINDAKI KIZIM FMF

Mesajgönderen hey_FMF tarih Çrş Nis 22, 2009 11:37 am

Merhaba ben araniza yeni katildim internette FMF hakkinda arastirma yaparken tesadüfen buldum bu siteyi hemen üye oldum. Ben Almanya`da yasiyorum kizim 2,5 yasinda iken sol dizinde su toplamasi, agri ve sabahlari tutulma oldu. 1-2 saat sabahlari yürümekte bile zorlandi sonra burada reume klinige(romatizma hastanesine) gittik ve romatoit artrit denildi. Dizinde biriken su operasyonla alindi 4 gün hastanede kaldi ve agri kesici surup verip eve yolladilar 3 ayda birde kontrole cagirdilar. Fakat kizim sabahlari yine tutuluyordu o sene izine Istanbul`a gittik bu sefer kizimin sag dizinde su topalamasi oldu ve orada doktora götürdüm Prof. Dr. Özgür Kasapcopur`a burada yapilanlari anlattim kortizon ve MTX tedavisine basladik. 2,5 sene her sey normal gitti kizimin agrisi ve sisme problemi yoktu tekrar izine Istanbula gittik ve sol dizi tekrar sisti hemen Prof. Dr. Özgür Kasapcopur`a randevu aldim 2 sene MTX almasina ragmen sismesini normal bulmadi ve genetik test istedi. Test sonucu kizimin FMF oldugunu 5 yasinda ögrendik. Almanya`ya dönünce bizde test yaptirdik ama bizim sonuclarimiz negatif cikti bu hastalik kizimda nasil olustu bilmiyorum sonuclarimizi yeni ögrendik arastirip sizede bilgi verecegim yada ayni durumda olanlar varsa lütfen cevap yazsinlar. Doktorumuza sonsuz tesekkürler ediyorum burada o teshisin konulabilecegini sanmiyorum. Herkese cok gecmis olsun Allah beterinden korusun.
hey_FMF

Re: 5 YASINDAKI KIZIM FMF

Mesajgönderen Birsel tarih Prş May 07, 2009 6:32 pm

Mehraba,

gercekten sasliymisiniz Özgür beye gitmekle..Kendileri FMf konusunda mütisler..özelikle 0-18 yas grupla ilgileniyorlar...

Almanyada hangi sehirdesiniz bilmiyorum ama imkaniniz varsa Dr. Rogalskiyi öneririm bilgileri..özgür bey Ahmet bey ve diger FMfi cok iyi bilen uzmanlarla ayni... mütis bir doktor ki son on yilda almanyada bir cok sehir de uzmanlar gezdim dolastim..bayan rogalski baska... 6ayda senede birkez cocuklari kendilerine götürüyorum..gerisini ev doktorumuz hallediyor..sürekli temas halindeler... sizde böyle bir yol cizebilirsiniz..ayrica esende iyi cocuk romatoloklar var... adesler doktorlar bölümde varlar... tekrar cok gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön EKLEMLER-ROMATİZMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir