yardım:(

Romatizmal hastalıklarla ilgili yazılmış yazıları buradan takip edebilirsiniz

yardım:(

Mesajgönderen burcu27 tarih Pzr Mar 01, 2009 9:48 pm

mrblar... sızlere bısey sorucam...benmm ıkı gundur cok sıddetlı kol agrılarım basladı....ıkı gun once elllerımde ve kolumda tıtreme vardı bn pek önemsemedm...sıkıntıdandır dedım....ama bı uyandım kolllarım hareket ettıremıyorum...morarmıs gıbı agrıyolarlar...kapıyı bıle acamıyorum agrılar cok sıddetlı...acıle gıtttım...sadece serum takabıldıler yapıcak baska bısey yok dedıler...ama agrılarım gecmedı...su anda kollarım cok kotu.... ne yapabılırım...sızce bu agrılar neden kaynaklanıyo...:((((yardımcı olursanız sevınırım....
kolşisinden neffret ediyorum ama bagımlı olmak zorundayım:(:(:(:(:(
burcu27

Re: yardım:(

Mesajgönderen pinki tarih Pzt Mar 02, 2009 3:18 pm

merhaba,acilde kan tahlili yapmadılarmı?benim de ellerimde uyuşma ile başladı,daha sonra kollarımda ve omuzumda ağrı ve şişlik...iltihaplı romatizmadan şüphelendim ya da damarlarda bir problemden.tahlilde birşey çıkmadı ve dr.fibromiyalji dedi...ağrılarım hala devam ediyor ama en azından korkulacak bir hastalık değil.kan tahlili yaptırmanı öneririm...geçmiş olsun.
pinki
pinki

Mesajgönderen aybars tarih Cum Mar 20, 2009 1:07 am

merhaba arkadaslar hepinize ataksız günler diliyorum oglum fmf hastası ayak ve karın agrıları vardı bu sıralarda oglumun kol agrılarıda basladı doktora goturdum kan ve idrar testi normal cıktı ama kol agrısının neden kaynaklandıgınla ilgili birsey söylemedi ilacı 1 aydır kullanıyoruz atakları sıklasdı ama ates olmuyor artık ne yapmam gerekıyor bilmiyorum baska doktora gıtmem gerekir mi acaba bileniniz varsa bana cevap verebilirmi
aybars

Mesajgönderen destina13 tarih Cmt Mar 21, 2009 4:34 am

Geçmiş olsun arkadaşlar.Benimde 3 haftadır kol ve dizlerimden aşağısı ağrıyor,ilk hafta dayanmıyordum şimdi biraz iyiyim ama geçmedi soğuklardan sanrsam.Herkese acil şifalar diliyorum..
Benimle aynı kaderi paylaşan herkese acil şifalar dilerim...
destina13

Re: yardim:(

Mesajgönderen a-hme-t tarih Pzr Mar 22, 2009 10:27 pm

Merhaba öncelikle geçmiş olsun benimde bir aydır ayağımda ağrılar başladı sağ ayağımda bazen dizime kadar çıkıyor doktor romatizma dedi öyle şiddetli oluyorki kemiklere dokunananiyorum sanki kemiğin içi oyuluyor ilaç ve melhem kullanmaya başladım biraz hafifledi ama ağrı devam ediyor. Tekrar HERKESE ALLAHTAN ŞIFALİK DILERIM :)
a-hme-t

Mesajgönderen sevl tarih Pzt Mar 23, 2009 2:32 pm

arkadaslar hepınıze cok gecmıs olsun oncelıkle benımde eklemlerımde uyusma oluyo ozellıkle el parmaklarım da ben bıseysoracaktım sızın de durduk yere ayak bılegınız kızarıp sısıyormu bu benım basıma cok sık gelıyo ve ayagımın ustune basmıyorum doktoruma soyledm oyle oldugu zaman hemen yanıma gel dedı ama bırden oluyo ve bı gun suruyo ve ben yuruyemıyorum cok agrıyo ataksız gunler
sevl

Mesajgönderen destina13 tarih Cmt Mar 28, 2009 2:52 am

Sağolun sizede geçmiş olsun.Evet ayak bileğim benimde çok şişiyor,genelde çok yorulduğum zamanlar ve vücudumun dirençsiz kaldığı zamanlar oluyor buda fmf in belirtileri.Yanlış bilmiyorsam eğer ben bol bol buz kompresi yapıyorum ve biraz rahatlatıyor.Herkese geçmiş olsun..Ataksız günler dileğiyle...
Benimle aynı kaderi paylaşan herkese acil şifalar dilerim...
destina13

Mesajgönderen KORKUYORUM tarih Cum May 01, 2009 10:41 am

merhabalar öncelikle bende de böyle bir şikayet olmuştu ben hemen hacettepe hastahanesine gittim orada 3 hafta kadar hastahanede kaldım ağrının nedeni hastalıktan dediler fakat onun haricinde de birçok hastalıktan şüphelendiler sonra benim kolların hiç ağrımadı :| :|
KORKUYORUM

Dön EKLEMLER-ROMATİZMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir