bende fmf liyimmmm

Romatizmal hastalıklarla ilgili yazılmış yazıları buradan takip edebilirsiniz

bende fmf liyimmmm

Mesajgönderen elifyarım tarih Cum Mar 21, 2008 1:39 am

sakaryadan:
hastalığı ilk başlarda kabullenmesemde şimdilerde
daha da kabullenir oldum...
6 senedir fmf liyim üstelik 20 yaşımdan sonra bulundu...
düzenli kullanıorum.. bazen olmasa da:))
geçen ay atak geçirdimm:(((
kocaeli de kontrolum vardı...
elifyarım

Mesajgönderen isogulcakli tarih Pzr Ağu 17, 2008 11:25 pm

MERHABA
Ben 29 yaşındayım.Yaklaşık 24 yaşından itibaren karın bölgemde,yaklaşık 10 gün aralarla devam eden
ağrılar çektim.En son artık dayanamayacağım noktada iyice araştırmaya karar verdim.Daha önceleri
gittiğim doktorlar(dahiliye)geçiştirdiler.En son noktada bir doktor tavsiye ettiler.Gittim 15-05-2008
Kendisi,benim anlattıklarımdan sonra.Siz "%90 fmf hastasınız."dedi.Tabii tahlilleri inceledikten sonra,
ayrıca ailemde bu şekilde şikayetleri olanlar var mı diye sorup.(Babamda ve halam da var).Ve kolsin draje kullanacaksınız dedi.
Hakikatten,o gün bu gün hiçbir problem yaşamadım.Birden kesildi,hiçbir şikayetim kalmadı.
(Bu ağrılarım başka bir nedeni mi vardı?)
isogulcakli

Mesajgönderen isogulcakli tarih Pzr Ağu 17, 2008 11:28 pm

MERHABA
Ben 29 yaşındayım.Yaklaşık 24 yaşından itibaren karın bölgemde,yaklaşık 10 gün aralarla devam eden
ağrılar çektim.En son artık dayanamayacağım noktada iyice araştırmaya karar verdim.Daha önceleri
gittiğim doktorlar(dahiliye)geçiştirdiler.En son noktada bir doktor tavsiye ettiler.Gittim 15-05-2008
Kendisi,benim anlattıklarımdan sonra.Siz "%90 fmf hastasınız."dedi.Tabii tahlilleri inceledikten sonra,
ayrıca ailemde bu şekilde şikayetleri olanlar var mı diye sorup.(Babamda ve halam da var).Ve kolsin draje kullanacaksınız dedi.
Hakikatten,o gün bu gün hiçbir problem yaşamadım.Birden kesildi,hiçbir şikayetim kalmadı.
(Bu ağrılarım başka bir nedeni mi vardı?)
isogulcakli

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Ağu 21, 2008 12:45 am

Isogülcakli
cok gecmis olsun, agrilarinin kolsizin kulanmaya basladiktan sonra gecmesi FMf tanini dogrulamakta , zira buda bir tani yöntemidir ve kisi kolsizine cevap veriyorsa sizde oldugu gibi kisi FMF hastasi olarak kabul görür...Sizler sansli grupa dahilsiniz, yani kolsizin kulanmaya baslayan hastalarin %35de ataklar tümüyle yok olabilirken ,%60da ataklar ilimlasir azalir ,malesef sadece %5lik bir grupta ataklar yogun bir sekilde devam eder ve kolsizin destek tedavisine ihtiyac duyulur...

Sizin ve Aile fertlerinin buyuk ihtimale ilimli mutasyonlara sahib oldugunu ve bu yüzden kolsizine iyi cevap verdiginizi düsünüyorum,ve gercekten sizin adiniza cok sevindim...Sizlere önerim Agrilar olsun olmasin hepinizin günlük 1,5mg kolsizin kulanmayi ihmal etmemeniz ve 6aylik sürelerde Kan ve idar testleriyle organ funkysyonlarina baktirmanizdir...Allaha amanet olun...tekrar gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön EKLEMLER-ROMATİZMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir