canim oglum

Romatizmal hastalıklarla ilgili yazılmış yazıları buradan takip edebilirsiniz

canim oglum

Mesajgönderen kevsersoner tarih Prş Mar 20, 2008 8:51 pm

selamlar herkese
Ben hollandada yasiyorum.12 yasinda bir erkek cocugum var vede 7 sene once fmf hastasi oldugunu turkiyedeki tahliller sonucu ogrendik. 2 yasindan beri agir ataklar geciriyordu. Su an gunde iki tane colsisin kullaniyor. Onceleri karin agrisi ve ates biciminde olan ataklar son zamanlarda eklem agrisina cevirdi. Hatta iki senedir romatizma teshisi konuldugu icin penisilin ignesi kullaniyordu. Gecen hafta romatizma olmadigi bu eklem agrilarinin sebebinin fmf oldugu soylenildi. Bazen iki hafta yuruyemedigi oluyor. Her atakda sol diz kapaginin arka kisminin agridigini soyluyor. Agridan once diz kapaginda leylak renginde kizarikliklar oluyor.Buradaki doktorlarin fmf hakkinda fazla bilgileri olmadigini soyledikleri icin caresizlik icinde kaliyoruz. Her zaman elimiz bos bicimde eve geri donuyoruz. Benim korkum oglumun hastaliginin dahada ilerlemesi. Bizim sizin bilgi vede tavsiyelerinize ihtiyacimiz var. ihtiyacimiz var. Eger yardimci olursaniz sevinirim.
kevser
kevsersoner

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Mar 25, 2008 1:39 am

Mehraba Kevser hanim, oglunuta cok gecmis olsun..evet yazmis oldugunuz dizdeki sislik ve leylak renk döküntü kesinlikle bir FMf belitisi..malesef yurtdisinda FMf henüz yeni yeni ögreniliyor..yinde 12 yas erken tesis demektir hic kokmayin...Kolsizin kulandigi süre uzadikca ck daha iyi olcak oglunuz.. Doktorunuza Forumun Almanca ve ingilizce bölümündeki bilgileri tercüme yaparak verilebilinir.. ayrica Holandada yasayan arkadaslarla dayanisma icinde olursniz sizin icinde onlar icinde mutlaka verimli olcaktir...

avrupadaki fmfli cocuklarin bir cok avantaj ve sosal haklari var bunlari sizlerle paylasmak okul hayatinda kolayliklar sunulmasini saglamaniza yardimci olmak isterim... sizwe ulasabilcegim bir tel nosu özel mesajima birakirsaniz mutlaka ararim...

veya siz bana 0049 163-1350191den ulasabilirsiniz...bu cepim... simdilik hosca kalin..
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen kevsersoner tarih Prş Nis 03, 2008 4:54 pm

selam birsel hanim, size cok tesekkur ederim. Sizinle konusmak icimi rahatlatdi. Size cok tesekkur ederim. Benim e mail adresim kevsersoner@hotmail.com telefon numaram amsterdam 7077686
Sizden bir ricam daha olacak. Amsterdamda yasayan fmf li turk aileleriyle nasil diyalog kurabilirim. Onlarla nasil bilgi alisverisi yapabilirim. Bu konudada bana yardimci olursaniz sevinirim. selamlar
kevser
kevsersoner

Dön EKLEMLER-ROMATİZMA

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir