merhaba

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

merhaba

Mesajgönderen tebessm tarih Çrş Eyl 12, 2007 7:26 pm

selamlar benim eşim de fmf hastası 3 ay önce teşhis konuldu 30yaşında yaklaşık 2 senedir sırt ağrıları ve atak olduğunu öğrendiğimiz ağrılar çekiyordu son 6 aydır sırt ve böbrek ağrısı arttı tetkikler sonucunda böbreklerinde sorun olmadığı ama biopsi yapılarak amiloid oranını öğrenmek gerekiyormuş sorum şu :bu çektiği ağrılar amiloidozdan veya fmfden olabilirmi yada başka birsebep olabilirmi unutmadan sağ tarafında böbrekte taş olduğu saptandı amadaha çok soltarafı ağrıyor lütfen soruma acil cevap verirmisiniz biopsi 2 ay sonra yapılacak
tebessm

Mesajgönderen rezaeı tarih Çrş Eyl 12, 2007 7:30 pm

geçmiş olsun eşinize.
rezaeı

Mesajgönderen Birsel tarih Prş Eyl 13, 2007 4:34 pm

Mehraba,
Esinize cok Gecmis olsun..Yazmis olduklarinizdan esinizin büyük ihtimale agrilarinin FMf ataklari kaynakli oldugunu saniyorum..Böbreklerde ultrasyonda büyüme genisleme ve böbreküstbezelerinde farlik görünmedigine göre Amilidozdan ziyade FMf atakli olabilir diye düsünüyorum... Ilk FMF tanisi konulmadan önce bende böbreklerimle oldukca fazla Problem ve agri yasardim..Kolsizin kulanmaya basladiktan sonra en azindan azaldilar ve artik Atakli dönemimde yogunlar yoksa kardes kardes yasayip Gisiyoruz :-)...

Evet Amilidoz ancak biobsie sonucu Beli olur ama bu hemen yapilmayan genelikle eger idarda ve kanda bazi Porteinlerin ve Kan hücrelerin yüklsek oldugu taktirde isteniyor...siz esinize bu tedikleri yaptirmisinizdir mutlaka...Amiliodoz birikimine ip ucu verebilcek Serum amiliod Verisi arti mikroaubin verisi önemlidir..hangi seviyede oldugu..daktorunuz bunlar sonucuna görde size daha net cevap verebilirdi...

Hemen endiseye kapilmayin lütven...Amilidoz birikinti olsabile Kolsizin kulandiktan sonra bu verilerr bir miktar düzele biliyor...Hastaligimizda Piskoloji cok önemliii...Lütven Moreliniz yüksek tutun...Kolsizini en az 1,5 enfazla 2mg olarak kulanin..ümit ediyorumki en kisa zamanda ataklari agrilari azalcaktir....tekrar gecmis olsun...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen tebessm tarih Prş Eyl 13, 2007 5:17 pm

teşekürler cevabınız için ağrılar atak haricide oluyor 24 saat sürekli devam edior şiddeti değişiyor
tebessm

Mesajgönderen nadie tarih Cum Ara 07, 2007 5:35 am

merhaba arkadaslar bn nadie sert
sizden bi ricam olacakt.benim monika adında isspanyol bi arkadasım var.o dafmf hastası ve özelikle Türklerde yaygın oldugunu ögrenmiş ve kendi web adresine sizleri de davet ediyo.bi nevi araştırma için yardım cı olursnız sevınırım o da muhakak sevinicektir.siz herhangi bi dilde yazın o anlayacaktır.sizlere acil şifalar diliyorum..
mail adresim:the.blue.death@hotmail.com
nadie

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir