birşey sormak istiyorum

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

birşey sormak istiyorum

Mesajgönderen neva tarih Pzt Mar 01, 2010 10:09 pm

20 yıllık fmf hastasıyım çok uzun zamandır ilacı kullanıyorum fakat arada bir aksadığı oluyor tabiii,en son 24 saatlik idrar tahlilimde protein 154.1 mg.çıktı.olması greken aralık 30-150 mg.dı.yani bir 4 mg.lık fazlalık var ve bu tahlili ramazan ayında yaptırmıştım,böbreklerin susuz kaldığı bir dönem sayılır,tahlil sonucuna göre cerrahpaşadan biyopsi istediler ve yaptırmadım.4 mg. çok düşük geldi bana önlem olsun diye hemen biyopsi düşünüldü sanırım.acaba yaptırmalı mıyım?rektal biyopsi yaptıran arkadaşlar varsa zorluğu var mı paylaşırlarsa belki içim rahatlar.Bir de şu sıralar nefes almakta zorlanıyorum bunun bizim hastalıkla veya amiloidozla bir ilgisi var mı bu konuda fikri olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.teşekkürler.
neva

Re: birşey sormak istiyorum

Mesajgönderen yalçın tarih Prş Mar 04, 2010 1:23 am

Geçmiş olsun sayın neva.Bahsettiğiniz protein kaçağı çok düşük ama doktorunuz biyopsi istemişse mutlaka yaptırın,ben böbrek biyopsisi yaptırdım,çok basit ve çok kısa bir işlem,saç kestirmekten daha rahat,sadece biyopsi sonrası biraz sıkıntılı 4 saat kadar yüz üstü yatılıyor hepsi o kadar,bende ki protein kaçağı günlük 10 grama kadar çıkabiliyor,amiloidoz daha ilk biyopsimde çıkmıştı,ama çok geç kalınmıştı,ağrılarınız da büyük ihtimalle fmf ataklarıdır,aynı ağrıları bende çok yaşadım,geçmiş olsun acil şifalar dilerim.
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir