BAGARSAKLARDA AMILOIDOZA RASTLANIRMI???

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

BAGARSAKLARDA AMILOIDOZA RASTLANIRMI???

Mesajgönderen hey_FMF tarih Prş Tem 23, 2009 3:22 pm

Bagarsaklarda amiloidoz olurmu böyle sorunu olan varsa lütfen acil cevap yazsin. Esime bundan 3 yil önce morbus crohn hastasi oldugu söylendi bagarsaginda iltihab varmis 1 ay önceside FMF olugunu ögrendik bagarsaklarindaki sorun morbus corhn degilde FMF den dolayi olmus olabilirmi böyle sorun yasayanlar varmi bunu nasil anlayabiliriz. Esim su anda 36 yasinda ve bu yasina kadar FMF oldugunu bilmediginden dolayi hic tedavi görmedi böbreklerinde bir sorunu yok ama bagarsagindaki sorundan dolayi sürekli diyet yapmak zorunda lütfen acil cevap yazarmisiniz? Herkese gecmis olsun.
hey_FMF

Re: BAGARSAKLARDA AMILOIDOZA RASTLANIRMI???

Mesajgönderen oktay_29 tarih Cum Tem 24, 2009 8:06 pm

bende bılmıyom kardesım benım esımde fmf hastası ılacı alıyo ama ısal oluyo doktoru bı bagırsaklara baktır dıyo hortum atacaklar nasıl bı tedavı uygulacak bılınmıyo
OYSA ÖLÜNECEK BİR ŞEY YOKMUŞ GİDİNCE SEN,
YAŞANACAK BİR ŞEY OLMADIĞI GİBİ....
oktay_29

Mesajgönderen yalçın tarih Pzr Tem 26, 2009 1:09 pm

Değerli arkadaşlar,Amiloidoz sadece böbrekte değil her organda gelişe biliyor,benden böbrek biyopsi si yapılmıştı,mide yada kalın bağırsaktanda biyopsi yapılabiliniyor amiloidoz teşhisi ancak bu yolla konulabiliyor.Acil sormanız gereken konular varsa eğer www.doktorsitesi.com adresine ücretsiz üye olarak günlük bir soru hakkınızla uzman doktor ve profesörlere sorular sorabilir rahatlıkla öğrenmeniz gerekenlerin cevabını alabilirsiniz.Hepinize sağlıklı günler dilerim.
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 16, 2009 8:58 pm

Merhaba arkadaslar,
evgili hey-FMF benim Kalin bagirsakta Amilidoz var, 2006 yilinda yanilmiyorsam tespit edildi... biobie onucu... yasadigim sikayetler nedenile önce bendede chron olabilcegi düünüldü ve yapilan kolokopie ve biobsie sonucu kalin bagirsakta amilidoz tespit edildi.. suan aldigim tedaviler sonucu tani öncesine göre daha iyim ama bazen cekilmez olabiliyor..buyüzden siz siteye ilk yazdiginizda ve cocugunuzun tasidigi mutasyonu yazdiginizda acabami demisstim hatirlarsaniz...cünkü cocukta dominat gecim yapan bir mutasyon vardi arti chron denilmissti evebeyinine.. her iki hastaliga sahib olan dostlarda var bu sitede ama bazen fmf ve chron karistirilabiliyor... amilidoz ie tüm ic organlarda gelissebiliyor.. benim damar icinde gelistiginden bir cok organa birden olustugunu söylüyorlar ki kalp ,böbrek ciger, kalinbagirsak, rahim ki bunedenle alindi 2007de, ve en son midemde tepit edildi amilidozzz...bundan sonrai hayirlisi ilaclarima devam edip doktorlarin moralimi bozmalarina izin vermiyorum...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen hey_FMF tarih Sal Ağu 18, 2009 8:57 pm

Merhaba Birsel abla,
Öncelikle kizinizda kanser olmadigina cok sevindim. Bu arada esimin FMF test sonuclarinin bize yanlis aktarildigi aslinda sonucun pozitif oldugunu ögrendik esim 5 gün hastanede kaldi biopsie yapildi ve bagarsaklarinda birsey olmadigi hatta crohn hastaligininda su an duraklama döneminde oldugu söylendi. Doktor herhangi bir ilac vermemis yani su anda esim hem FMF hemde crohn hastasi olmasina ragmen ilac almiyor her iki hastaliga sahip tanidiklariniz varsa mümkünse görüsüp onlardanda bilgi almak isteriz. Telefon numaranizi bilmedigim icin sizi arayamiyorum. Bu konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim. Ayrica Hamburg cevresinde toplantilariniz olursa mutlaka katilmak isteriz haber verirseniz sevinirim. Acil sifalar diliyorum Allah`a emanet olun.
hey_FMF

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 23, 2009 9:34 am

selam

size tlfonla ulasmaya calistim gecen hafta eve yoktunuz daha sonrda vaktim olmadi bugün aramaya calisirim yine...özelinice kendi tlfonumu yazmistim... esinizin durumda hatirlarsaniz sizin siteye ilk biraktiginiz mesajda onunda FMF olma ihtimalin cok yüksek oldugunu yazmistim, sonucun buyönde gelismesi hem üzdü hemde biraz burukta olsa sevindirdi beni...yanlis anlamayin belki simdi daha iyi tedavi olarak saglikina kavusabilir...en azindan sorun büyümden cözüme kavusur..biobsinin temiz cikmasi sevindirici..bu gec kalmadigini gösterir...Hamburgtan yasayan fmflileri www.mittelmeerfieber.de adreste bulabilirsin...Sebile aydogduyla kontak gecersen kendisi altonada oturuyor kolaylikla tlfon nosunda kavusabilirsin...cok aktiv bir bayan bu konularda sana yardimci olcaktir.yine hamburgtan FMF arti Chron hastaligina sahib Bilge Algan var,onlada görüsebilirsin... eger gitigin doktorlardan menmun degilsen Bernhard Noch Instutus troppen medizin gidebilirsin mükenmel bir hastaneydi bizler icin ama özelestirildi ve doktorlar farkli hastanelere dagildi yinde her carsamba hamburger hafende bulunan bu hastande ambulant olarak ilgileniyorlar fmflilerle...

ben busene Hamburg gelemicem... cocuklarim ordaydilar ben gidemedim sonbahar tatildede istanbula gitmek planladigimdan en erken yilbasi tatilde veya paskalyaya gelebilirim Hamburga...ozaman yapabiliriz bir toplanti...hersey gönlünüzce olsun... acil durumlar icin 0163 1350191 ulasabilirsiniz bana...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir