BİLGİSİ OLANLAR YANITLASIN LÜTFEN

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

BİLGİSİ OLANLAR YANITLASIN LÜTFEN

Mesajgönderen ozankucuk tarih Prş Tem 09, 2009 5:20 pm

Herkese merhaba,
Arkadaşlar hiç etrafınızda 70 yaşına kadar sağlıklı olarak yaşamış bir fmf li gördünüz yada duydunuz mu ? Bunu şu yüzden merak ediyorum,benim bugüne kadar rastladığım hasta tipleri hep benim gibi 28-29 yaşlarındalar,malum bu sitedede 65-70 yaşında fmf li bir insanın bulunması pek mümkün değil (internet kullanımı için geç bir yaş çünkü)ama ben hiç rastlamadığım için merak ettim,aramızda ratlayanlarınız varmı acaba?
ozankucuk

Re: BİLGİSİ OLANLAR YANITLASIN LÜTFEN

Mesajgönderen cozum tarih Pzt Tem 13, 2009 11:24 pm

var annem babam
cozum

Mesajgönderen ozankucuk tarih Sal Tem 14, 2009 9:31 am

Selam,

Annenizin ve babanızın olduğunu yazmışsınız,peki herhangi bir uzantı hastalık (amiloidoz gibi) geliştimi kendilerinde,umarım gelişmemiştir...
ozankucuk

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Tem 19, 2009 7:06 pm

Selam,

endiseniz anliyorum..bende ilk tesiz konuldugunda almanyada henüz tam bilinmediginden sanki 40li yasi asamicakmisim gibi bir intibaa olusturmustu doktorlar...bu cok ürkutucüydu... Bunun dogru olmadigini yasayarak ve arstirark ögrendim... Evet gec tesiz konulan ve yogun ataklara maruz kalan hastalarin %60inin 40 yas altinda Amilidoz gelistigi bir gercek ama sizinde daha önceki mesajinizda yazdiginiz gibi Amilidozda tam tanimlanmis bir hastalik degil...hergün farkli arstirmalar farkli bilgiler olusuyor kaldiki kisinin bünyesi mutasyonu bulundugu ortamda etken olabiliyor Amilidozun seyrine...

Siteye gelince sitede bir cok dostumuz var 45-50li yasta olan..bunlardan gec tesiz konanlarda uzun yilar Kolsizin veya baska ilac almadan Ataklara maruz kalan dostlarimizda uzanti hastaliklar olusmus ama bazilarinda ise sadece FMf var... Sitede hatirladigim 10 kisi ise ilk atagini 50li yilar sonunda yasamislar... ayrica hic atak olmadan Amilidoz gelisen bir iki dostumuzda var sitede...

Merak etmeyin Tip cok hizli ilerliyor..yeterki pozetiv bakisimizi kaybetmeyelim... Allaha amanet olun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Tem 19, 2009 7:07 pm

**** Hep amilidoz diyoruz ama Atrit ve Atroz gelisen dostlarimizin sayisida oldukca fazla yas ilerledikce....
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen Mühür tarih Sal Kas 10, 2009 5:18 pm

Bende hiç rastlamadım, hep genç fmf'liler çıktı karşıma
Ne yanar kimse ban ateş-i dilden özge,
Ne açar kimse kapım, bad-ı sabadan gayrı...
Mühür

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir