TIP ALANINDAKİ GELİŞMELER VE AMILIODOZ

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

TIP ALANINDAKİ GELİŞMELER VE AMILIODOZ

Mesajgönderen ozankucuk tarih Çrş Haz 10, 2009 1:46 pm

Herkese selamlar,
Arkadaşlar,gelişen teknoloji ve tıp alanındaki ilerlemelerin doruğa çıktığı dünyamızda (İnsan dahi klonlanabiliyor) ben hala fmf in bir uzantısı olabilecek amiliodoz alanında hiç bir ilerleme olmamasını anlayamıyorum ve bunu kabullenemiyorum,ben henüz amiliodoz hastası değilim ama olabilirim ve bu forumda bu hastalığa sahip olan arkadaşlarımız var,sizlerden ricam bu hastalıkla ilgili tıp dünyasındaki gelişmelerden haberdar olan arkadaşların bu başlık altında bilgilerini paylaşmaları.Fmf in uzantısı olabilme ihtimali olan amiliodoz hastalığının gelişen tıp la tedavi edilebilir bir hal alması sonucunda kanımca fmf korkulu bir rüya olmaktan çıkacaktır.

Herkese sağlıklı günler dilerim...
ozankucuk

Re: TIP ALANINDAKİ GELİŞMELER VE AMILIODOZ

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Haz 21, 2009 7:23 pm

Mehraba,

yapilan calismalari yakindan takip eden biri olarak sunu söyleyebilirimki mutlaka bir care buluncaktir... bu günde bile birkac sene önceye kadar cok daha sansliyiz... daha iyi kontrol altinda tutabiliyoruz amilidoz gelismesini... önemli olan tesiz edilip ve bizler tedavileri aksatmasak gerekeni yaparsak ,daha iyi sonuc alabiliriz amilidoza ragmen... kesin cözüm birgün olcaktir... dediginiz gibi tip cok hizli ilerliyor..teorik olarak bazi bilgiler var ama cogu arastirma asamasinda ve gönülü kobaylar gerekiyor... bunu bulmakta okadar kolay degil... Insallah birgün tüm sorunlar biter... Herkese cok gecmis olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir