GEN TESTİNDE MUTASYON OLMAYAN FMF LİLER

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

GEN TESTİNDE MUTASYON OLMAYAN FMF LİLER

Mesajgönderen ozankucuk tarih Çrş Haz 10, 2009 1:37 pm

Arkadaşlar aramızda benimle aynı durumda olanlar var mı acaba? Bana yaklaşık 8 ay önce Düzen Laboratuarlarında FMF gen testi yapıldı, yaklaşık 20 gün sonunda çıkan sonuçlarda mutasyona rastlanmadığı yazıyor,hatta ben kendim direk Genetik bölümünden bir doktorla sonuçlarım hakkında konuştum ve bana bu testlere göre FMF olmadığım söylendi.Ayrıca ailemin yaşayan en son bireylerine kadar sordum ailede fmf hastalığı yok.Ama bana Çapa' da bu konuda çok deneyimli bir Prof tarafından FMF teşhisi konuldu.Başımdan bir apandisit ameliyatı geçti,ameliyatı oldum fakat patolojide apandisit olmadığı belirlendi.Burada ataklardan bahseden arkadaşlar kadar çok şiddetli olmasada karın ağrısı yaşamaktayım ve ağrı olduğunda yaptırdığım crp,fibrinojen ve sedimentasyon değerlerim yüksek.Mesela hastanenin crp değerleri 0-5 arası iken benim 27,
fibrinojen 200-400 arası iken benim 415 Sedimentasyon normal.Benim ile aynı durumda olan arkadaşlar yada bu hastalık ile ilgili deneyimleri olan arkadaşlar cevap yazarlarsa çok sevinirim.
ozankucuk

Re: GEN TESTİNDE MUTASYON OLMAYAN FMF LİLER

Mesajgönderen mt_84 tarih Çrş Haz 10, 2009 9:51 pm

selamlar.bu sorunun cevabını

viewtopic.php?f=2&t=1590

burda bulabilirsin.lütfen siteyi iyice incele.cevabı olmayan soru yok denecek kadar azdır.ataksız günler dilerim.
mt_84

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir