Mangaya

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

Mangaya

Mesajgönderen yalçın tarih Cmt Eyl 06, 2008 11:34 am

Merhaba,böbrek naklinde hasarlı böbrekler yeriden alınmıyor yeni böbrek karın boşluğuna kasığın biraz üzerine naklediliyor yani insan üç böbrekli oluyor,ana damar yeni böbreğe bağlanıyor diğer böbrekler devre dışı kalıyor bütün yükü yeni böbrek karşılıyor,dolayısıyla kan filtrasyonu ve diğer fonksiyonlar yeni böbrek tarafından sağlandığı için hasta normal yaşantısına dönüyor ama ilaçlar ve kontroller kesinlikle devam ediyor amiloidoz tehlikesi tabiki ortadan kalkıyor,hasta böbreklerin alınmamasının sebebide vücut yeni böbreği reddederse ki bu da bir olasılık hasta tekrar eski böbreklerinde bir süre daha idare ediyor yada dialize devam ediyor,tek temennimiz böbrek nakli bekleyen herkesin uygun böbreği bularak hayatlarına devam etmesi,siz şimdiden nakli düşünmeyin bence.Benim değerlerim 3 ay öncesine kadar çok kötüydü protein kaybım 10 gramın üzerindeydi,kreatinin 3 e yakındı,potasyum 6 dan aşağı inmiyordu,bir profesöre gittim daha yolun çok başında olduğumu söyledi durumu benden daha kötü olanlar varmış ben kara kara acaba dializ başlayacakmı derken şimdi değerlerim gayet iyi mesela protein kaybım 3 grama düştü kreatinin 2 nin altında potasyumda sürekli kontrol altında tutuyorum,bir öncekinden daha etkili ve daha kapsamlı ilaçlar çıkıyor,hiç fazla karamsar olmayın tıp bu konuda çok çalışıyor.Allah hepimizi sevdiklerine bağışlasın ve güzel günlere kavuştursun.Kendinize çok iyi bakın...
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Mesajgönderen manga tarih Cmt Eyl 06, 2008 8:51 pm

cok tesekkur ederim yanıtınız icin siz de kendinize ii bakın :D
manga

üniversite

Mesajgönderen manga tarih Cmt Eyl 13, 2008 2:30 pm

merhaba bu sefer hastalıgımla ilgili bir soru sormucam inş sorularımla sizi sıkmıyorumdur ben bu sene ist üniversitesi latin dili ve edebiyatı bölümünü kazandım istedigim üniversiteyi kazandım ama ing ile ilgili bi bölüm istiyodum ama olmadı sizn cevrenizde latince ile ugrasan birileri var mı acaba:?kendinize ii bakın :D
manga

Mesajgönderen Birsel tarih Pzt Eyl 15, 2008 1:14 am

mehraba manga,

aramiza hos geldin... umarim yardimci olabilcek bir arkadas bulursun... zamanim cok kisitli yoksa severek yardimci olmaya calisirdim... Umarim Hersey gönlünce olur, egitiminde basarilar diliyorum...hosca kal
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir