merhaba

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

merhaba

Mesajgönderen manga tarih Prş Eyl 04, 2008 12:04 am

merhaba ben siteyi yeni buldum ve hemen uye oldum ben de 8 yıldır amiliodoz hastasıyım ama benim fmf baglı kronik böbrek yetmezlği die dosyamda kayıtlı yani teshis boyle konuldu benim sormak istedigim bahsettiginiz ataklar ileriki zamanlar da mı oluyo cunku benim oyle karın agrım falan olmuyor cok sukur yanıtlarsanız cok sevinirm allah hepimizin yardımcısı olsun herkese acil sifalar dilerim :D
manga

Mesajgönderen yalçın tarih Cum Eyl 05, 2008 4:26 pm

Merhaba.Geçmiş olsun bende 5 yıldır Amiloidoz hastasıyım aynen sizin gibi fmf e bağlı ve kronik böbrek yetmezliği bulunuyor.Bendeki ataklar senede yada 1,5 senede bir karın ağrısı şeklinde oluyor,ama kolşisini düzenli kullanmaya başlayınca atakların süresi uzadığı gibi kısa süreli ve daha az ağrılı geçmeye başladı ama atakların sadece karın ağrısıyla geçmesi sözkonusu değil,bazen insan hiç farkında olmuyor mesala 15 gün süren ishal yada kabızlık,birden bire bacaklarda gelişen ani şişliklerde atak olabiliyor.yinede karın ağrınızın olmaması çok iyi,geçmiş olsun kendinize iyi bakın.
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir