?ataklar ve ağrılar hakkında?

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

?ataklar ve ağrılar hakkında?

Mesajgönderen serpil.m tarih Pzr May 04, 2008 2:49 pm

Slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Bana fmf teşhisi iki aydır kondu ve ilk günden itibaren günde dört tane korşisin kullanıyorm.Ama ağrılarım çok.Ben aynı zamnda ankilozan spondilit hastasıyım ve onun içinde tedavi görüyorum.Remicade kullanıyorum başka ilaçlarda kullanıyorum.Hareket edemiyorum.Sormak istediğim ataklar dışında ğrısı olan varmı?Atak esnasında olduğun gibii değil ama yinede ağrısı olan varmı?Birde ben 1 hafta sonra ankara haccetepe deki prof Meral Çalgüneri ye gidecem aranızda orda tedavi göreniniz varmı?
Simdiden teşekkürler arkadaşlar :lol:
serpil.m

Mesajgönderen yalçın tarih Pzt May 05, 2008 11:09 am

Hoşgeldiniz serpil hanım,geçmiş olsun.Bende FMF hastasıyım,ağrı dediğiniz karın ağrısımı,bendede karın ağrı ile başlamıştı,sonra belli aralıklarla senede yada 1,5 senede bir karın ağrısı atakları tutuyor.son atağım rahat ve kısa geçti atak sırasında karın ağrısı için BUSCOPAN PLUS kullanıyorum çok kısa sürede etki gösterip 2-3 saat rahatlatıyor en azından geceleri uyku için iyi bir ilaç,bende son dönemde şiddetli baş ağrıları başladı ama benimki amiloidoza dönüştüğü için sizden daha farklı reaksiyonlar yaşayabiliyorum,size tavsiyem kolşisini çok düzenli için hem atakları önlüyor hemde ağrı kesici yanı var.İstanbula yolunuz düşerse bu alanda tek olan prof.dr. rezzan ataman a uğramanızı tavsiye ederim.size uygulanan tedavinin ve uygulanabilecek en iyi tedavinin yollarını gösteririr.
Sağlıkla kalın.
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Mesajgönderen serpil.m tarih Pzt May 05, 2008 4:05 pm

Ben öncelikle tşk ederim.
Karın ağrısı tek yok malesef.Ben kas ve eklem ağrısı çok.Söylediğiniz doktorun hangi hastanede olduğunu yazarsanız sevinirim.Çünkü abim istanbulda yaşıyor.Bende bu yaz gidip orda bir süre kamayı düşünüyordum.Söylediniz doktoru araştırıp gidebilirim belki.
Tekrar tşklr :)
serpil.m

Mesajgönderen yağmur05 tarih Prş May 15, 2008 3:00 pm

Merhabalar
benim kızım 2,5 yaşında ve FMF teşhisi konalı 1 ay bile olmadı. Hacettepe'de tedavi gören var mı diye sormuşsunuz. Kızıma orada teşhis kondu. Ve doktorumuzdan olağanüstü derecede memnunum. Prof.Dr. Nesrin BEŞBAŞ. Eğer durumunuz varsa özel muayenehanesi var. Ankara içinde 4 hastane gezdik hiçbiri birşey bulamadı. Ancak bu doktor daha ilk görüşmemizde ilk koyduğu teşhisin FMF olabileceğini söylemişti. Eğer ilgilenirseniz size irtibat telefonlarını verebilirim.
Kızımında sizin gibi eklem ağrıları var özelliklede diz ağrısı. Kolşisine yeni başladık. Ve eğer geçmezse kolşisine ek olarak başka ilaç vereceğini söyledi. Sanırım sizede yardımcı olabilir.
yağmur05

Mesajgönderen yalçın tarih Cmt May 17, 2008 4:07 pm

Serpil hanım,Dr rezzan ataman Cerrahpaşa tıp fakültesinde öğretim görevlisi muayenehanesi nişantaşında adres ve telefonunu verebilirim,eğer istanbulda kalacaksanız ya cerrahpaşa da yada çapada tedavinize devam etmenizi tavsiye ederim,zaten nefrolojide bu iki hastane çok iyi durumda doktorları üst düzeyde bilgili,ben çapa da kontrollerimi yaptırıyorum hastanem benim evim gibi oldu çok memnunum.size geçmişler olsun diyorum bütün arkadaşlardan siteye sık sık girmelerini rica ediyorum.sağlıkla kalın.
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Re: ?ataklar ve ağrılar hakkında?

Mesajgönderen Black tarih Prş Mar 11, 2010 10:19 pm

yaa arkadaslar 9 yıldır bu hastalıkla dans ediyorum çözemediğim tek şey şu mesela televizyon izliyorum ders çalısıyorum yada bilgisayar basında oturuyorum durduk yere birden hafifce ciğerimin noktasal biyerinde ağrı oluyo biraz sonra acımaya baslıyo biraz daha sonra o noktasal yer kaburgalarıma kalbime doğru dağılmaya baslıyor nefes aldıkça acıyo derin nefes alamıyorum felan. tamam bu atakların normal seyiri nefes alamama o bölgenin batması felan ama durduk yere hiç birşey yokken çıkıyor halbuki ilaclarımıda düzenli almıs olurum yani çok oturmaktan felan değildir dimi yada nebiliyim bi yardımcı olursanız çok sinir bozucu bi durum .s
Black

Mesajgönderen yalçın tarih Cmt Mar 13, 2010 6:12 pm

Durumunu çok iyi anlıyorum arkadaşım,bende yıllarca tarif ettiğin ağrıları aynen yaşadım,şimdi amiloidozla cebelleşiyorum,kolşisine başlayalı 6 sene oldu bu süre içersinde sırt ve göğüs ağrılarım neredeyse tamamen kesildi son 2,5 yıldırdı karın ağrım hiç olmadı,kolşisine rağmen ağrılarınız devam ediyorsa doktorunuz belki kolşisinin dozunu yükseltir,ben en yüksek dozda kullanıyorum sabah 2 akşam 2 olarak,birde bulunduğunuz ortama çok dikkat edin,nemli ortamlar atakları arttırıyor,özellikle banyodan sonra çok iyi kurulanmamak ve ıslak durmak ağrıların başlangıcı oluyor,bence kolşisinin dozunu arttırmak ataklarınızı azaltacak yada çok hafif geçmesini sağlayacaktır.Geçmiş olsun,ataksız günler dilerim..
yalçın

Mesajgönderen fagfur tarih Cmt Mar 27, 2010 4:16 pm

benim çocuğuma da ön tanı olarak AAA teşhisi 2 gün önce kondu.ilacada başladık ama öğrenmek istediğim ağrılar daha devam etmekte ne zaman geçebileceği hakkında bilgisi olan varsa öğrenmek isterim DOKTOR NESRİN BEŞBAŞ bu konuda uzmanmış ben de kendisi ile irtibat kurup tedaviye devam etmeyi düşünüyorum
fagfur

Mesajgönderen ssmyn1 tarih Pzt Ara 27, 2010 5:55 pm

benim oğlumda ataklar 32 saat sürüyor yaklaşık.
ssmyn1

HAKKINIZI HELAL EDİN......

Mesajgönderen yalçın tarih Cum Oca 07, 2011 3:33 pm

Değerli arkadaşlar,kısmetse eğer OCAK Ayının 3üncü haftası böbrek nakli için hastaneye yatıyorum,sağolsun eşim verici oldu ve şu ana kadarki tüm tahlilleri çok iyi çıktı en son cross testikaldı,inşallah sapasağlam bir vaziyette tekrar sizlerle görüşebileceğiz,allah herkesin derdine derman versin,çıkmayan candan ümid kesilmiyor,hakkınızı helal edin,dualarınızı bekliyorum,allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.Sağlıklı günler diliyorum.....
yalçın

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir