Böbrek yetmezliği

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

Böbrek yetmezliği

Mesajgönderen yalçın tarih Pzt Nis 14, 2008 7:14 pm

Sonunda buda oldu,son zamanlarda başlayan sıkıntılarım,bütün kan değerlerimin tavan yapması beni böbrek yetmezliğine götürdü,bu gün görüştüğüm İ.Ü.iÇ HASTALIKLARI ANA BİLİMDALI Öğretim üyelerinden sevgili hocam Prof.Tevfik Ecder böbrek yetmezliğinin başladığını söyledi.İnsana şaka gibi geliyor hayatım boyunca böbrek yetmezliğinin ne olduğunu bilmezdim açıkçası çokda korkardım,akut böbrek yetmezliği tedavi ile düzelebiliyormuş kronik ise maalesef,önce dializ sonra nakil.Arkadaşlar öncelikle tuzu hayatınızdan çıkarın,ilaçlarınızı ve kontrollerinizi hiç aksatmayın,sigara içiyorsanız şu dakikadan itibaren hemen kesin,size bir tavsiyemde öğütülmüş çörek otunu balla karıştırıp her gün aç karına sabah,öğle,akşam yiyin tadı çok güzel ilaçların düşeremediği tansiyonumu bu karışım dengeledi yoksa çok daha önce teşhiz konacaktı,birde bir tatlı kaşığı nar ekşisini bir bardak su ile karıştırıp akşamları için hem tansiyona çok iyi geliyor hemde ataklara karşı çok etkili,ha birde bol bol su içmeyi unutmayın,her gün iki tane komedi filmi seyrediyorum,bol bol gülüyorum hayatın formalitelerine fazla kafa yormuyorum.Maneviyata çok inanıyorum yeryüzündeki tüm hastalıklar allahtandır ve allah her hastalığı verirken yanında şifasınıda vermiştir.Yeterki onu arayalım ve bulalım.Herkese sağlıklı günler,acil şifalar diliyorum.UMUTLAR TÜKENMEZ ÇARELER BİTMEDİKÇE...
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Takdir ve tesekkür

Mesajgönderen Vedat Sahin tarih Pzt Nis 14, 2008 11:53 pm

Yalcin Bey, öncelikle cok gecmis olsun diyor ve size Allah´tan acil sifalar diliyorum. Özellikle belirtmek istedigim baska bir konu ise bu hastaliga karsi asil durusunuz takdire sayan... Paylasim, tecrübe ve tavsiyelerinizin kesinlikle faydali oldugunu bilmenizi isterim. Özellikle yeni teshis konan hastalar icin.

Tekrar acil sifalar diler, size ve nezdinizde tüm halkima Almanya´dan selam ve sevgilerimi sunarim.
Vedat Sahin

Mesajgönderen yalçın tarih Sal Nis 15, 2008 2:17 pm

Vedat bey öncelikle duyarlılığınız için size çok teşekkür ederim.Burada aynı sorunları paylaşmak ve yardımlaşmak çok güzel bir olgu. Almanyada yaşıyorsunuz çok güzel en azından buradan çok daha fazla imkanınız vardır.Mesala bu gün çapa radyoloji bölümüne gittim böbrek doopleri çektirmem gerekiyor mayıs ayının 3 üncü haftasına gün verdiler salı günü kontrolüm var bana 1 ay sonrasına gün veriliyor,burada hastalık bürokrasi için hiç bir önem taşımıyor,kantahlili yaptıracağım zaman aç karına öğlen 13.30 kadar ben ve bir çok insanın beklediğini gördüm,inanın ki hastalıkla mücadele etmek hastane şartlarıyle mücadele etmekten daha kolay,üstelik ben ücretli kontrol yaptırıyorum,sosyal güvencesi olanlar sabah herhalde 4 de filan geliyorlardır.Sizin rahatsızlığınız nedir bizlerle paylamanızı isteriz,eğer sizde rahatsızsanız allahtan acil şifalar dilerim.UMUTLA KALIN....
Bütün kader arkadaşlarıma acil şifalar diliyorum,asla bu hastalığa teslim olmayacağız..
yalçın

Oglum icin...

Mesajgönderen Vedat Sahin tarih Çrş Nis 16, 2008 4:19 pm

Yalcin Bey Merhaba, ben yaklasik 8 yildir Almanya´dayim. Saglik yönünden burasi memleketimize göre cok cok iyi. Ama bu hastalikta pek tecrübeli degil Almanya. Dün esim, kizim ve ben hastanedeydik. Ogluma teshis daha önce konmustu. Gen testi yaptirip bizim durumumuzu ögrenmek istedik. Doktorla bayagi bir süre sohbet ettik. Bize doktor bizim bu site araciligi ile sizlerden ögrendigimiz bazi seyleri kendisinin de bilmedigini söyledi. Buradaki Almanca bilgileri döktürüp kendisine gönderecegim. Netice geldiginde sonucu sizlerle paylasacagim. Oglum 5,5 yasinda ve teshis Agustos 2007´de kondu. Babam da bu hastaligi yaklasik 40 yildir cekiyor. Ona da teshis oglumdan 1 yil önce konmus. Kendisi su an 62 yasinda. Ataklar disinda cok sükür saglikli ve dinc görünüyor.

Memleketimiz maalesef tam bir saglik reformu gerceklestiremedi. Sizlerden duyduklarimiz bizleri kahrediyor. Ülkemizde tedavi olabilmek icin saglikli, dinc ve celik gibi sinirlere sahip gerekiyor!!! Allah yardimciniz olsun.

Allah bütün hastalarimiza ve size acil sifalar versin. Mutlu ve ataksiz günler dilerim...

Vesselam,

Vedat Sahin
Vedat Sahin

Mesajgönderen Birsel tarih Cum Nis 18, 2008 9:50 pm

Mehraba arkadaslar,

Yalcin bey daha önce yazmis oldugunuz verilerden malesef beli oluyordu buyüzden biran önce uzman biriyle görüsmenizi önermistim... Yaptiginiz cok önemli morelin büyük payi var hastaligmiza ragmen hayata tutunmak gerekiyor..Bende Amilidoz hastasiyim bende böbrekten ziyade damar icinde gelistiginden bir cok ic organ etkilemekte..Bagirsak mide, Ciger kalp ve böbrek funkdsyonlarimda sorunlar gelisiyor ama doktorlarin vermis oldugu ilac tedavilerine perizlere ve en önemlisi sizin ruhunuza bedeninize ne iyi geliyorsa onu deneyerek yasamaya hayata hep pozetiv bakmayi basrdiktan sonra inanin bunuda atlatiriz..yeterki buna inanalim..Hem yüzgilin mücizesi Japonyadan Amilidoz tedavisi konusunda bekleniyor... Yani hala bir ümit var.ümit varsa yasam var demektir.... Sizi gercekten taktir ediyorum..Lütven moreliniz hic bozmayin...Bizim icinde hersey güzel olcaktir insallah..

sevgiler

Vedat bey umarim oglus biraz daha iyidir...esinize cok selamlar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Tesekkür...

Mesajgönderen Vedat Sahin tarih Pzt Nis 21, 2008 11:03 pm

Tesekkürler Birsel Hanim, oglum cok sükür iyi... Bizden de size ve sevdiklerinize selamlar...
Vedat Sahin

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir