Enver-Araç

Amiloid,Amiloidoz, Nedir? FMF'li için amiloid tehlikesi Nedir?

Enver-Araç

Mesajgönderen Enver-Araç tarih Pzr Mar 23, 2008 1:36 pm

Birsel hanım Merhaba, Nasılsınız inşallah iyisinizdir. Hacettepe üniversitesinde yapılan tahlilleri incelemeniz için size faks çekebilirmiyim. Ben bulunduğum ilçenin baş hekimine gösterdim tahlilleri efm ile yapılan tahlil varmı diye rica ettim. evet bakılmış nekatif dedi. normal kan da çıkmıyormu bu hastalık,illa gen analizimi yaptırmamız lazım.bunu sizden öğrenmek istiyorum. ama ben doktor beye şikayetlerimi ve babamda bu hastalığın olduğunu ve amiloidozun olduğunu şikayetlerimde belirttim.Bu konuda kafamın rahatsız olduğunu kendilerine söyledim.Gen analizi yaptırmak istiyorum demedim. Kendimiz bunu söylemeyince kendileri yapmıyormu.O zaman vermiş olduğum kanın hangi değerinden efm olmadığını söyledi. Ben nisan ayı içerisinde tekrar gideceğim doktor beye kontrole,bana efm ile ile ilgili birşeyin yok deyince ben bu konuda kendisine fazla birşey soramadım. Bana karnında ağrı ve yüksek ateşimin olup olmadığını sordu bende ateşimin olmadığını ve karnımdada öyle şitdetli ağrının olmadığını söyledim. Şimdi benim bu durumlarda ne yapmam gerekiyor. sizin değerli bilgilerinize ihtiyacım var ne olur benim ne gibi bir yol izlememi önerirseniz. nisan ayının ilk haftasında tekrar doktoro kontrole gideceğim.size şimdiden çok tşk.ederim.
bana uluşabileceğiniz tel. iş. 0 366 362 10 26, cep. 0 543 864 66 86 ev. 0366 362 27 32 moralinizi iyi tutunuz,her şey gönlünüzce olsun.
Hoşça kalın,
Enver-Araç

Mesajgönderen Birsel tarih Sal Mar 25, 2008 1:32 am

Mehraba Enver bey..

Ben sizi yarin aricam ilk firsata .... Sorunuza gelince Gen analiz disinda normal kan kontrolerde FMf bulunamaz..sadece ve sadece atakli anda alinan kanda bazi gerelere örnegin CRP,Sedim,Fibriojen ,serum Amiliod gibi verilere bakilarak bu verilerin normal veya yüksek olup olmasindanda tani koymaya calisilir ancak bu veriler herhangi bir enfeksyondada yükseldiginden FMfte tesin tani yöntem degildir...

Kaldiki herhastada ilaki Karin agrisi ates olcak diye bir kaide yok..Herkeste farkli seyede bilir Ataklar...Ates nedir bilmeyen FMf hastalarida taniyorum ben... Kaldiki bulgu ve aile hikayeside bir tür tani yöntemidir enazindan kolsizin test tedavi yöntemini baslatmak icin bir önveridir.kii sizin bananizin durumu arti yasadiginiz sorunlar ortada... Neden bukadar acemice veya duyarsiz davranilmis dogrusu anlayabilmis degilim...Ben sonuclar baksamda konunun uzmani degilim malesef... size orda biri yardimci olmali... Doktorunuzu degistirme imkaniniz varmi... Doktorunuz arkadalardan bildigim kadariyla iyi bir uzman ve duruma hakim olmali... Ben yatrin aradigimda detayli görüsürüz ok.... simdilik hosca kalin..Allaha amanet olun...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Dön AMİLİOİD-AMİLOİDOZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir