annelerden yardım istiyorum. fmf hastasıyım

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

annelerden yardım istiyorum. fmf hastasıyım

Mesajgönderen nihade tarih Cmt Haz 16, 2012 7:46 am

selam ablam fmf hastası . 3 yaşında ve 5 aylık iki çocuğu var. doğum kontrol yöntemi olarak hap kullanamıyor doğal olarak.spiral de olmuyormuş. siz değeli anneler nasıl bir çözüm buldunuz. doktorunuz bu konuda ne diyor. bu sorunun çözümü karşı tarafın korunması mı ? şimdiden teşekkürler
nihade

Re: annelerden yardım istiyorum. fmf hastasıyım

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Tem 23, 2012 10:47 pm

Hormonal Spiali denemesini öneririm...kola veya rahime yerlestirilebiliniyor,metal icermedigi icin alerjik problemde ortadan kalkiyor...Kisiye hamilik sürecinde olusan bi hormon salgilandigindan kisi bu sprila kulandigi sürecede regelmgörmüyor..dolaysiyla saten zorlu gecirdigmiz regel dönemi olusan sorunlar agrilarda ortadan kalkmis oluyor...bes senelik ömrü var...digerini iki veya üc kati pahali olmasina ragmen koruma olasiliyi daha yüksek cünkü kadin yeni yumurta bu sürecte üretmiyor...kisisel tecrübemide onaylarayak önerebilirim..Amiliodoz nedeniyle rahmim alinmadan önce kolumda tasiyordum...Diger tarafin korunmasi önerilebilcek ama herzamanda tutulmayacagina inaanarak risk yerine hormonal sprial diyorum :-)...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir