Ataklarla Başım Belada :(

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

Ataklarla Başım Belada :(

Mesajgönderen Seyma tarih Cum Haz 01, 2007 3:58 pm

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır aranızda yoktum.
Hamileliğimin 37. haftasına güçlüklerle geldik çok şükür.İlk 6 ay hiç bir atak gelişmezken son 3 aydır ilk önceleri 15 günde bir şimdi ise artık haftada bir atak geçiriyorum :(.Bebeğimin zarar görmesinden çok korkuyorum.Dr larım ısrarla normal doğumu bekliyor.Ve ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
Allaha şükürki tek sevindiğim nokta ataklar eklemlerimde.Her hafta hatta hergün farklı bir eklem atak belirtisi gösteriyor.Hemen buz tedavisi ile geçiştiriyorum.

Çok fazla karın ağrısı atağım olmadı.Sadece 2 defa yaşadım ve ikiside korkunçtu.En kötüsü ilaç kullanamamak.Tavsiye ettikleri parol hiç bir işime yaramadı.Zaten ateş olmadı ataklarda sadece ağrı vardı onada fayda etmedi :(

Yinede herşeye rağmen korktuğum kadar zor bir hamilelik dönemi geçirmedim.Ayrıca ilaçlarıma asla ara vermedim.Günde 4 tane alıyordum aynen devam etmem önerildi.Ailemde amilodioz vakası olduğu için azaltılma yönüne gidilmedi.Allaha şükür bebek te bir sorun çıkmadı gayet sağlıklı olduğu söyleniyor.
Bazı arkadaşlar gebelik döneminde hiç atak geçirmediklerinide söylediler.Malesef ben okadar şanslı değilimişim.

Bebek isteyen ve bekleyen arkadaşlara rahat ve ataksız bir gebelik diliyorum...

Gebelikte FMF'i Merak eden arkadaşların bilgisi olması açısından paylaşmak istedim.Umarım hayırlısıyla bebeğimi kucağıma aldığım günde gelir.
Herkese selam ve sevgiler.
Seyma

Mesajgönderen Birsel tarih Cum Haz 08, 2007 9:59 pm

Mehraba Seymacim,

seni tekrar aramizda görmek cok güzel..Anne adayi olmana cok sevindim...Cogu bitmis güzelim insallah allahin izniyle minik yavruna sag salim kavusur yasadigin olumsuz ataklari unutursun..

Paylasimin icin cok tskler..dogum sonrasida güzel haberlerinizi bekliyoruz.. allah yardimcin olsun...Yegenimize ve sana sagliklar diliyorum..Allaha amanet olun..allar yardimcin olsun..dualarimiz seninle...
sevgiler
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen Seyma tarih Prş Haz 14, 2007 6:44 pm

Tekrar merhaba

Mesajın çok teşekkür ederim Birsel...

Büyük sıkıntılar sonrası 7 gün önce Sezeryan oldum.Allaha çok şükür 2 kilo 720 gr ağırlığında sağlıklı bir oğlum oldu.

Normal doğum olmasını çok istedim ama diğer sağlık sorunlarımdan dolayı malesef bu isteğim olmadı.Sezeryan sonrası malesef yine atak geçirdim. :? Ama bebeğimin yanımda olması her sancıyı çekmeye değerdi :)

Rabbim olmayan dileyen herkese nasip etsin...
Seyma

Mesajgönderen mesumin tarih Cum Haz 15, 2007 5:28 pm

şeyma allah analı babalı büyütsün.son cumlen cok duygulandırdı.bebeğim yanımda ve her acıya değer demişsin gülümsemişsin.umarım bir omur acılarını maddi manevi dindiren bir evlat olur .umarım aynı duyguları bende yasayabilirim.10 aylık evliyim ve bebek sahibi olmayı çok istiyorum.agrısız ataksız mutlu bir annelik diliyorum.
DUA İLE...
mesumin

Mesajgönderen Seyma tarih Cmt Haz 16, 2007 4:40 pm

Sevgili mesumin güzel dileklerin için çok teşekkür ederim.

Ama yeni evlisin umarım en kısa zamanda dileğine, bebeğine kavuşursun.

Benim bebeğime kavuşmam çok kolay olmadı.12 yıllık evlilik ve iki başarısız tüp bebek denemesinden sonra normal yolla kendiliğinden oldu.

Kendini fazla strese sokma inan bana herşey olacağına varıyor.Hamile kalmadan önce en son gittiğim kadın doğum profu normal yolla bebeğin olması çok zor hatta mucize demişti :lol: 3 ay sonra hamile kaldım.

Sana kalan sadece üzüntü ve sıkıntı oluyor birde onların getirdiği hastalıklar...

Rabbim ne verirse mutlaka hayırlsını verir sakın unutma.Ve o dilerse herşey olur.Ümidini yitirme...

Bebek için tedavi olurken birsürü hastalık oluştu bende birde onlarla uğraşıyorum şimdi :?

Dediğim gibi dua et bol bol Rabbim umarım istediğini verir.

Selam ve sevgiler...
Seyma

Mesajgönderen mesumin tarih Cmt Haz 16, 2007 6:31 pm

çok teşekkür ederim.dualarında beni unutma ben cok stres yapıyorum bu konuyu ama bilmiyorum haktan hayırlısı...ne ii 12 yıl sonra evladın kucağında allah uzun hayırlı omur versin.allah kimseye aratmasın dileyene versin...inş.dua ile...
DUA İLE...
mesumin

Mesajgönderen Birsel tarih Çrş Haz 20, 2007 6:19 pm

Sevgili Seymacim,

Tebrikler, allah anali babali büyütsün insallah yegenimizi... her ikinizde allaha amanet olun,hersey gönlünüzce olsun

sevgi ve selamlar
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen aysel tarih Pzr Haz 24, 2007 10:16 pm

geçmiş olsun Şeyma.Yeni öğrendim doğum yaptığını.Hayırlı olsun ve Allah analı babalı büyütsün.Deneyimlerini paylaştığın içinde çok teşekkürler.Bu konuyu takip ediyorum.Belki ilerde lazım olur.Herşeyin hayırlısı olur.inş.Tekrar geçmiş olsun.
aysel

Mesajgönderen TURKAN tarih Cmt Kas 08, 2008 1:30 pm

Tebrikler Seyma.ALLAH anali babali buyutsun InsALLAH.boyle mujdeli haberler okumak insanin icini aciyor.12yil hasretden sonra anne olman cok sevindirici.kendine ve bebegine iyi bak canim.saglikli ve hayiri evlat olmasi dilegile... :P
TURKAN

Mesajgönderen Seyma tarih Cmt Kas 15, 2008 4:55 pm

Tşk eedderm TURKAN ...Rabbim olmayan herkese bu güzel duyguyu nasip etsin...

Oğlum şu an 16 aylık.Ve en hareketli çağımızdayız.Dur durak bilmeden sürekli koşturuyor.Bazen kızıyorum ama, sağlıklı, huzurlu olması her türlü yorgunluğa sıkıntıya değer diye düşünüyorum...

Ona bakmak demeek mucizeye bakmak demek benim için...Rabbime nekadar şükretsem azdır...Size bir resminide ekleyeceğim en kısa zamanda :)
Resim

Hayatımın anlamı...
Seyma

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir