İstanbul' da fmf'li gebe takibib yapan kadın doğum uzmanı??

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

İstanbul' da fmf'li gebe takibib yapan kadın doğum uzmanı??

Mesajgönderen lostlight tarih Cum Tem 23, 2010 2:10 pm

Merhabalar. Ben de fmf hastasıyım. Gebelik düşünüyorum. önecikler romatolog la görüştüm kesinlikle 3X1 kolşisine devam dedi hiç tereddütsüz. 1 gün sonra da kadın doğum uzmanına gittim şimdiye kadar 1 gebe takibi yaptım 3 ayına kadar kullandırtmadım sonra başlattım dedi. Şimdi de kesin kullanmayı dedi ve beni DETAM /GETAM'a yolladı. Kafam çok karıştı, randevümü aldım GETAM a gidicem ama çok sıkıldım kaç gündür, napsam diye. Eğer bebekte bi problem olursa suçluluk hissederim ilaç kullandığım için oldu diye. Ne yapacağımı şaşırdım. Sorum şu İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz bi kadın doğum uzmanı varmıdır??
Ücretsiz bilettir tebessüm yürek yolculuğunda...
lostlight

Re: İstanbul' da fmf'li gebe takibib yapan kadın doğum uzmanı??

Mesajgönderen musemma tarih Cum Ağu 06, 2010 11:20 pm

merhaba arkadaşım aynı problemi bende yaşıyorum bende gebelik düşünüyorum onun için kadın doğumdoktoruna gittim o da aynı şeyi yani kullanmamam gerektiğini söyledi başka bir kadın doğumcuda muhakkak kullanmalısın sen ancak öyle rahat bir gebelik yaşayabilirsin atakların başlarsa düşüğe neden olur dedi
benim de kafam çok karışık hatta şuan bu cevabı yazarken atağım var zor dayanıyorum sen ne yaptın ne ettin arkadaşım haber et beni .... bu kafa karışıklığı çok kötü allah hepimize şifa versin
musemma

Mesajgönderen lostlight tarih Sal Ağu 10, 2010 2:56 pm

mehaba, geçmiş olsun size de. O günden beri değişen şeyler oldu tabi, ama geişen pek bişey yok. Getam'dan ebklediğim raporu aldım, raporda da 20li yaşlardaki annelere yapılan bir araştırmada 1132 gebeden 2 sinin bebeğinin down sendromlu olduğu saptanmıştır deniliyor fakat başka bir araştırmada da yüzün üstünde gebeden sadece 1 inin bebeği down lu doğmuştur deniyor. Ya şunu anladım ben risk var elbeteki, ilaç kategorisi C. ama kullanılmadığı takdirde de yine risk var. Kimse hiçbişey olmaz demiyor çünkü sorumluluk almak istemiyor. Genetik araştırmadaki Dr Bey de bizi bir perinatologdan fikir alın diye uyardı. Detam dan da randevü almıştım oraya da gidicem. Ama şimdilik önerilen şu gebelik esnasında mutlaka perinatolog takibinizi yapsın. İsismolarak da Cerrahpaşa da Prof. Dr Cihat Şen ve Cerrahpaşa dan yine Prof. Dr. Rıza Madazlı. 2 tane de Çapa dan hoca tavsiye ettiler ama henüz randevü alamadım.
eğer ki siz bişeye ulaşırsanız haber bekliyorum sizden. haa bu arada bu y gebe olma olasılığından dolayı kolşisini kullanmayı aksattım ara ara eşimden habersiz, ay sonu atağım oldu. .Sanırım ben kullanmayı tercih edeceğim gibi duruyor.
Görüşmek üzere, hoşçakalınız
lostlight

Mesajgönderen musemma tarih Cmt Ağu 14, 2010 1:13 am

selam arkadaşım baya peşinde koşturmuşsun allah kolaylık versin bende cerrahpaşa da prof dr. vedat hamulyudan var ilk o bu teşhisi koydu 2006 yılında tabi ozamanlar evli değildim ama şimdi durum farklı olunca anladım o zaman hiç gebelikle alakalı bir şey sormamıştım ben o doktorun özel muayenesine gitmiştim 1 ay sonra kadın doğumcuma gidicem gitmeden önce vedat beyi arayıp bilgi almaya çalışıcam çünkü kadın doğum doktoruda bu konuda hastalığımla ilgili doktora başvurmamı istedi banada eşim içme diyor ilacı bende tam tersine gizliden arada içiyorum yoksa hemen etkiliyor karnımda bir huzursuzluk hissetmeye başlıyorum ilacı düzenli kulladığım zaman baya faydasını gördüm önceden çok sık olurdu şimdi evleneli 20 ay oldu ilk günden hamile kalmıştım ben o zamanlarda içme dediler atak geçirdim ve düşük oldu ozamandan beride daha atağım olmamıştı şu aralar kaçamak kullandığım için kısa süreli bir atak geçirmiş oldum bende prof drla görüşürsem haberdar ederim seni görüşmek üzere
musemma

Mesajgönderen lostlight tarih Sal Ağu 17, 2010 9:54 am

Teşekkür ederim, haberini bekliyorum
lostlight

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir