hamileyken kolşisin kullanmalı mıyım?

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

Re: hamileyken kolşisin kullanmalı mıyım?

Mesajgönderen pınar38 tarih Cmt Oca 08, 2011 11:47 am

bir hafta önce bir atak geçirdim ve bugün 1.trimester bitti.20 gün sonra kolşisin kullanmaya başlayacağım.Ataklar 3 ayda bir düzenli olarak geliyor.hamileliğin ilerki aylarında atak geçiren varmı aranızda.Psikolojim bozuldu resmen.Bir atak geçirip bebeğimi kaybetmekten korkuyorum.Bilgi verirseniz sevinirim.
pınar38

Mesajgönderen ibrahim03 tarih Sal Ağu 16, 2011 2:57 am

arkadaşlar benimde ablam aynı şekilde 10 haftalık hamile günde kaç defa kullanmalı
ibrahim03

Mesajgönderen birsell tarih Sal Eyl 06, 2011 12:02 am

hamilelik sürecinde 1 ila 1,5mg a kadar kolsizin kulanilabilmekte... Eskiden kolsizine ara veriliyormus bu dogru güncel bi bilgi degil arkadaslar asil kolsizine ara verek ataklar ve düsük riskine zemin hazirlanir...lütfen kolsizini düzenli olarak kulanin...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Mesajgönderen neslihan tarih Pzt Eyl 12, 2011 12:53 am

merhabalar bende 5 yıl önce teşhis konuldu ilk doğumdan sonra çıktı hastalık fakat şimdi 34 haftalık hamileyim 3 kadın doğum doktoruna gittim ve kesinlikle kullanmam gerektiğini söyledi ve bende bıraktım romotoloji doktorum kesinlikle kullanmam gerektiğini söyledi çok zor geçen bir hamilelik oldu fakat kadın doğumcular genelde bebeği düşünüyorlar romotolojide bizleri zor bir karar ve 8 aydır kullanmıyorum şuan bebeğimin gelişimindede bir sorun yok düzenli tahlillerimide yaptırdım inşallah bebeğim olduktan sonra gelişmeleri paylaşırım sizinle
neslihan

Mesajgönderen holywar tarih Çrş Kas 23, 2011 9:39 am

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE 5 YILDIR FMF KOLŞİSİN KULLANIYORUM, 1,5 YILLIK EVLİYİM, HAMİLELİĞİMİN 8. HAFTASINDA BEBEĞİMİ KAYBETTİM, ASLIN HERŞEY ÇOK İYİDİR, 6. HAFTA KALP ATIŞLARINI DİNLEDİK AMA 8. HAFTA KALP ATIŞLARI KAYBOLDU VE BEBEĞİM ALINDI, HAMİ OLDUĞUMU 3. HAFTASINDA ÖĞRENDİM VE KOLŞİSİN İLACINI GÜNDE 1 TANE OLARAK ALMAYA DEVAM ETTİM.ACABA BU İLAÇTANMI OLDU YOKSA BAŞKA SEBEPTENMİ BUNU ANLAMAK İSİTİYORUM. AMA KARDEŞİMDE AYNI EFM HASTASI HAMİLELĞİNDE KOLŞİSİN KULLANDI HİÇ BİR SORUN YAŞAMADI, İKİ TANE ÇOCUĞU VAR, ÇOCUĞUMUN ÖLÜM SEBEBİNİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM, BİLGİSİ OLAN VARMI
holywar

Mesajgönderen dilekyaren tarih Çrş Ara 21, 2011 3:38 pm

Merhaba Pınar38 ben kızımı sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım ve 14 aylık oldu bile..risk var ama çok düşük zaten 16. haftada yaptıracağın amniosentez de çıkar herşey.Öncelikle içini ferak tut aklından çıkarmaya güzel bir hamilelik geçirmeye çalış..inşallah herşey güzel gider ve sağlıklı bebeğini kucağına alırsın.
dilekyaren

Mesajgönderen dilekyaren tarih Çrş Ara 21, 2011 3:42 pm

Sevgili Holywar geçmiş olsun çok üzüldüm ama ben bu olayın fmf 'le alakalı olduğunu düşünmüyorum başka bişeyler olmalı bunu jinekologlarla görüşmen lazım bence..inşallah sağlıklı bebekler alırsın kucağına..
dilekyaren

Mesajgönderen birsell tarih Prş Oca 19, 2012 2:19 am

Merhaba,

basniz sag olsun... hamlelklerin genelde ilk 12 haftasi riskldir..bcok sebepten hamlelk sonuclanabir... cok üzgün oldugunuzu bliyorum,zira bende ilk bebegmi bu seklde kaybetim bir gün önce kalbni dinledm hata ilk hareketini hisetim diger gün kalbi durmstu...

Kolsizn sepek oldugunu düsnmüyorum... bilaks kolsiznin düsükler önleyci oldugu söylenlmekte... Tesz edlen ksilere Hamlelkten 1 sene önce düzenli kolszin alinmas hamileliki ondan sonra düsünülmesi önerlmekte...Kesinlkle ve kesnlkle hamilelk ve st emzrme sürecndede kolszne ara verilmemelidir...

Umarim güzel haberlerinizde paylasrsiniz...allah gönlünüze göre versin
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Önceki

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir