ne olur yardım edin...

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

ne olur yardım edin...

Mesajgönderen zeynep69 tarih Çrş Ara 30, 2009 8:17 pm

ben altı senedir karın ağrısı göğüste batma şikayetleri ile doktor kapılarında geziyorum.bu ağrılar(ki şimdi atak olduğunu öğrendim)yüzünden az ilaç kullanmadım.en son gittiğim dahiliye uzmanı benden tüm batın bt,kan ve idrar tahlili istedi.sonuçlar;dalak boyutları üst sınırda,fibrinojen 246 idrarda protein negatif muayene sonrasında bana fmf sin dedi.bir ay ilaç kullan öyle gel.kolşisin kullandım bir ay tekrar gittim kontrole fibrinojen 210 kanda (bilmiyorum yanlış yazıyor olabilirim)c reaktif protein 0.04.bu tahliller fmf teşhisi için yeterli mi?birde o ilaç kullandığım bir ay süresinde bir iki defa ilaçı almayı unuttum hemen aynı akşam ağrı başladı.doktoruma gen araştırması yaptırmamı önerip önermediğini sordum.ban yüzde yüz sonuç vermediğini hem son yapılan kongrelerde fakülte hocalarının bize fmf için gen araştırması talebiyle hasta göndermeyin demişler.ne olur yardım edin.gen araştırması yaptırmalı mmıyım?birde ben kastamonuda oturuyorum..yakın çevrede önerebileceğiniz doktor var mı?
şimdiden teşekkürler
zeynep69

Re: ne olur yardım edin...

Mesajgönderen ahmet emin tarih Prş Ara 31, 2009 12:24 pm

gen testi kesin tanı için yeterli değildir ama tanıyı destekleyen bir bulgudur. bence bir üniversite hastanesinde romatoloji veya nefroloji uzmanına gitmenizde fayda var
ahmet emin

Mesajgönderen zeynep69 tarih Prş Ara 31, 2009 12:31 pm

bende yaptırmayı istiyorum aslında ama yüzde yüz sonuç alınmaması neden acaba?bana gen araştırması olumlu çıkan hastaları olduğunu ama yine de hastalığı tüm şiddetiyle yaşadıklarını söyledi.ben oğlum için endişe ediyorum.daha iki yaşında..sadece merak ettiğim bu tahliller tanı için kafi midir?yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler...
zeynep69

Mesajgönderen tuce tarih Sal Oca 05, 2010 1:13 am

merhaba zeynep bnde sürekli bu ağrıları çektim ve apandisit ameliyatı bile oldum ve bir sürü doktora yönlendirdiler beni hep yanlış haplar sonunda izmitte üni hastanesine gittim ve orda genetik talillerim sonunda tam olarak ortaya çıkmadı benden doktor bi ağrılı bi ağrısız bikaç tahlil verdi ve ben bunları yaptrdıktan bikaç ay sonra gene izmite gittim ve bana bu tahlilere bakarak sen fmf sin dedi ve ozamandan beri ilaç kullanıyorum sana en yakın ya izmite git yada ankaraya bana herkez ankarayı öneriyo ama ihmal etme sakın
umarım burdan bize çok daha güzel haberler verirsin ağrsız ataksız sağlıklı günler diliyorum sana
tuce

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir