moralim çok bozukk:((

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

moralim çok bozukk:((

Mesajgönderen fatosss tarih Cum Ağu 14, 2009 11:58 pm

herkese merhabalar birkaç ay önce adet düzensizliğinden kadın doğum uzmanına gittim polikistik over die bir hastalığım çıktı yani milimetrik çağlarda kistlerim var yumurtlama problemim var buyüzden gebe kalmam çok zor zaten fmfli olduğum için çok korkuyordum bide bu üstünee napacağımı bilmiyorum bildiğiniz bana yardım edebilcek uzman varsa çok sevinirim ankaradada olabilir ???korkum fmf in yanında yumurtlama problemimin olması ...
fatosss

Re: moralim çok bozukk:((

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Ağu 16, 2009 8:49 pm

selam,

cok gecmis olsun, takma kafana bukadar, önce iyi bir uzman bulup görüs... hemen negativ düsüncelere kaptirmaki sonuc güzel olsun...allah yar ve yardimcin olsun
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen fatosss tarih Pzt Eyl 21, 2009 11:04 pm

peki bildiğinz bi dokr varmı ?? fmf de olunca çekiniyorum biraz güvenemiyrum tanıdığım
doktorlara
fatosss

Mesajgönderen medussa tarih Cum Eyl 25, 2009 1:43 pm

Merhaba, geçmiş olsun
Polikistik over ve fmf birbiriyle ilişkili olmayan hastalıklar. Bende de vardı, ben o yıllarda fmf olduğumu bilmiyordum ve çok şiddetli ataklar geçiriyordum. Doğum kontrol hapıyla kolaylıkla üstesinden geliniyor. Benim üreme sistemimle ilgili başka sorunlarım da vardı. Fmf ataklarını adet dönemlerimde geçiriyordum, bu nedenle çok geç tanı aldım. Aşılama yöntemiyle 5 aylık hamileyim. Hamileliğimin 4. ayında atak geçirdim ve fmf tanısı aldım. Şimdi kolşisin kullanıyorum, umarım tekrar bir atak yaşamam. Siz de bebek istiyorsanız üniversite hastanelerinin tüp bebek servislerine ya da özel tüp bebek merkezlerine gidebilirsiniz. Ankara Ünv.de Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu ya da Hacettepe Ünv.de Ptof. Dr. Ali Ayhan'ı önerebilirim. Bulunduğunuz ilde de polikistik overi tedavi edebilecek doktorlar bulabilirsiniz, endişelenmeyin.
medussa

Mesajgönderen semra tarih Cmt Eki 17, 2009 4:49 pm

canim benim hic korkmana gerek yok, simdilerde teknoloji o kadar ilerledi ki hic sorun olmuyor öyle seyler ama gebe kalmana engel ola biliyor.ben yazin tüp bebek tedavisi gördügüm cok basarili bir doktor önere bilirim.istanbulda Brüksel Tüp Bebek Merkezi.Dr Yücel Karaman.sendeki sorun bendede var düzensiz adet ve kistlerden dolayi gebe kalamamisdim ama dr.dedigine göre önemli birsey degilmis tedaviyle basarili oluyormus.viyanadaki dr lar bu yüzden ve fmf den dolayi hic gebe kalamazsin dediler iki tane denemisdim tüp bebek viyanada ama basarisiz oldu ve umudu kesdiler ama ben kesmedim.yücel beye gittim ilk denememe ragmen cok basarili gecti hamile kaldim ama malesef allahtan gelen bisey 12 .haftalikken bebegimin kalbi durmus ve aldilar benden.yani herkesin acisi kendine büyük ama benimki daha zor bisey ö yüzden kafana cok takma hersey yoluna girer ve bazi tedavilerde basarili olacagina inancli ol.allah herseyi gönlüne göre versin insallah düzelir hersey üzme kendini canim benim ok moralini yüksek tut.. byeee gecmis olsun
semra
semra

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir