hamile kalırsam ölür müyüm?

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

hamile kalırsam ölür müyüm?

Mesajgönderen rky tarih Pzr May 10, 2009 8:20 pm

ben 30 yaşindayım siteyi sürekli ziyaret ediyorum. ben hastalığımı hamileliğimin 7. ayında şidettli atakla eklem karın ağrıları larıyla ve hamileliğimin 8. ayında sonlandırılmasıyla öğrendim.çok zor günlerdi.1 ay atak geçirdim. sonra gazi hastanesi ankara derken en son haccettepede dr. mustafa beyin sayesinde böbrek biyopsisi sonunda amilodozis oluştuğu anlaşıldı. proteğin 3 den 1 düştü . cozar ve kolsişin kulanıyorum.bütün yazıları okuyorum ama hiç yazma fırsatı bulamadım . bu arada iki buçuk yaşında bir oğlum var.ve ben eşimin ailesi hastalığımı bilmiyor .ben herşeye rağmen bi çocuğum daha olsun istiyorum. ama yaşadıklrımdan sonrada korkuyorum .dr.mustafa bey olabileceğini soyledi ama sitede amilodozis olduğu zaman bebek sağibi olunamayacağı kanısına vardım . ne yapmam gerekiyor temmuzda ankaraya gidicem. konturole o zaman tekrar soracağım.ben şu ana kadar ilaçlarımı düzenli kulanıyorum .allaha şükür senede bir yada iki kere atak geçiriyorum. fakat şidettli karın ağrısı ve ateş 40 derece ateş hamillelikte ateş zarar verir mi hep düşünüyorum.mutasyon m694v il ypılan 24 saatlik protein 1001.90 dan bu iki sene önce şimdi ocak ayın ait 24 saat protin 387.09 lütfen bi cevap yazın .herkese sağlık dolu günler. allaha emanet olun.
rky

Re: hamile kalırsam ölür müyüm?

Mesajgönderen Birsel tarih Pzr Haz 21, 2009 2:44 am

Mehraba,

Öncelikle cok gecmis olsun allah bebegine güzel ve saglikli ömür versin insallah... Hamilelik sürecini okurken birden kendi hamileliklerim geldi aklima..FMF oldugumu bilmedigim icin zor olarak gecirdim... Ataklar nedenilyle ilk bebegimi ve oglumun ikizini kaybetim... Oglumun hayata kalmasi mucize olmustu... Kizimdada oldukca fazla sorun yasadim hamilelik süreinde...

Amilidoz ve Hamileik sorusuna gelince buna net bir cevap ancak doktorun verebilir..ben kisisel düsüncemi ama belirtmek isterim... Kendimde Amilidoz hastasiyim... yani senin yerine kendimi koyabilirim...Ayni zamanda anneyim,cocugunuda acisindan bakabilirim...

Allah sana güzel bir evlat vermis..elbte kades oda ister seninde ikinci bir cocuk veya daha fazla hakkindir..ama bir sonuc gercek vqrki Amilidoz hastasisin..Amilidozun bir süreci vardir... Sükürki kontrol altindayiz... BENCE yipranan vucutunu dahada yipratmak, bilerek sagliginla oynamak gereksiz..Allah cocuguna uzun ve saglikli ömür versin...FMF cok farkli birsey Amilidoz farkli... Korkutmak veya isine karismak degil amacim ama hadi herkes istiyor diye saglikla oynayip ikici cochu yapip allah korusun onlarin sonunuda düsünmeli insan..senden iyi kimse cocuga iyi bakamaz...Daha uzun yillar cocuguna destek olmak onunla birlikte büyümek icin ben tek cocukta tercih ederdim... hersey gönlünce olur insallah...sevgiler
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen rky tarih Pzr Haz 21, 2009 1:11 pm

cevapladığınız için teşekkür ederim..
benimle benzzer sorunları yaşamış ve bilen biriyle bunları paylaşmak bana iyi geldi,
bende kararsızım. oğlumda şuana kadar bir belirti yok fakat test yaptırıp onun da durumunu öğrenmek istiyorum.
ama yine de bir çocuğum daha olsun çok istiyorum.yapılan testlerde çocuğum hasta çıkarsa çocuğu artık düşünmeyeceğim.
sizin görüşünüz benim için çok önemliydi.
bebek için değil ama bir amilidoiz hastası olan biri için değerlerim sizce nasıl?
UMUT ET UMUTLA YAŞA, SEV SEVİL HAYAT O KADAR BOŞ DEĞİL.
rky

Mesajgönderen Birsel tarih Pzt Haz 22, 2009 2:10 pm

Mehraba,

seni cok iyi anliyorum,umarim cocukta herhangi bir mutasyon cikmaz... cocugun hasta olmasi senin tasidigin mutasyona ve esinin tasiyici olup olmadigina bagli... eger esin tasiyici degilse ve sende dominat gecen bir mutasyon yok kise cocuk sagliklidir bi ihtimal saglikli tasiyici olabilir ama dedigim gibi bu senin tasidigin mutasyon ve esinin durumuna baglai...

verilerine gelince cok güzel... kesinlikle ilaclarini aksatmadan devam et... cok güzel düzelme var insallah dahada düzelir... Amilidoz korkulu rüya olsada yapilabilcek yine seyler var..kolsizinde yardimci oluyor görüldügü gibi... kontrolerini aksatma morelini yüksek tut...gerisi gelir..hersey gönlünce olsun..sevgi ve selamlar
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

Mesajgönderen rky tarih Pzt Haz 22, 2009 6:11 pm

merhaba,
Eşimin hasta olup olmadığını bilmiyorum.
ağustosta randevum var oğluma da test yaptıracağım.hatta abimle annemde olabilir diye şüphelendim onlara da randevu aldım,inşallah kimsede birşey çıkmaz.
Benimle ilgilenip cevap yazdığınız için tekrar teşekkürler
kontrolden sonra verileri tekrar sizinle paylaşırım.
Herkese Allah'tan şifa diliyorum!
rky

Mesajgönderen obaydin tarih Çrş Eyl 16, 2009 3:47 pm

MERHABA
EŞİM 2 YIL ÖNCE 2 . ÇOCUĞUMUZU DÜNYA YA GETİRDİ
ANCAK HAMİLELİK ESNASINDA HİÇ BİR ATAK YAŞAMADI
obaydin

Mesajgönderen rky tarih Prş Eki 08, 2009 9:31 pm

merhaba
yazınızı yeni okudum. eşinizin 2.bebeğini sağlıkla kucağına aldığına sevindim.hayırlı olsun peki eşinizde amilodoz varmı bende amilodozis olduğu için korkuyorum .
rky

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir