yardım edermisiniz??

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

yardım edermisiniz??

Mesajgönderen KORKUYORUM tarih Sal Nis 28, 2009 6:23 pm

BEN 14 YAŞINDAYIM.5 yaşından beri bu hastalığa sahibim.daha doğrusu 5 yaşında teşhis konuldu.bir çok şeyden korkuyorum çevremdekilerin benle dalga geçmesinden hamile kalamamaktan hatta sevgiğim kişinin benimle hastalığım yüzünden evlenmemesinden...zaten kendimi hastalığa sahip olduğum için çok kötü hissediyorum bu hastalık benim çok zayıf olmama sebep olduğunuda düşünüyorum çünkü çok zayıfım hacettepe hastahanesinde tedavi görüyorum.acaba bu hastalığın zayıflıklada bir ilgisi var mı?doğduğumdan bu yana çok acılar çektim hastanede dahi yattım fakat şimdi çok iyim sadece ara sıra ataklarım oluyor.çok zayıf olduğum için gelişimimde çok yavaş..
HERKESE SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUM.. :x :x
KORKUYORUM

Re: yardım edermisiniz??

Mesajgönderen Sevil tarih Çrş Nis 29, 2009 10:55 am

merhaba korkuyorum, öncelikle geçmiş olsun..
ben FMF değilim ancak eşim FMF ve onu çok seviyorum..üstelik yeni evliyken öğrendik FMF olduğunu..sadece günde 2 tablet alarak bu hastalığın tedavisi olduğunu söyledi dr umuz ve çok sevindik..Allah çaresiz dert vermesin. FMF in bir eksiklik gibi düşünülmesine çok kızıyorum..benim de migrenim var ve sürekli yüklü ağrı kesici almak durumunda kalıyorum..bu durumda ne farkı varki FMF in diğer hastalıklardan..çaresiz değil hiç değilse..şu anda 3. senemize girdik evliliğimizde ve bebek istiyoruz...burada FMF li olupta ister erkek, ister bayan olsun bebek sahibi olan bir sürü kişi var...bu site bana çok moral oldu..tüm başlıkları okuduğunda sende moral bulacaksın..ataksız günler diliyorum..sevgilerimle
Sevil

Mesajgönderen hey_FMF tarih Çrş Nis 29, 2009 12:19 pm

Selam ben tüp bebek yöntemi ile saglikli bebek sahibi olunabildigini okumustum. Bu konu hakkinda bilgim yok ama doktorunuzla bir konusup bilgi alin isterseniz. Ayrica ne ben nede esim FMF hastasi degiliz ama 5 yasindaki kizimiz FMF hastasi bir sekilde bu hastalik oluyor bende bu hastaligi ilk duydugumda baya tedirgin olmustum ama su anda ilaclarini düzenli aldigi sürece hic bir sorun yok (korkuyorum) yasin henüz cok kücük lütfen böyle seyler düsünüp zamanini öldürme bence iyi bir tahsil yapip iyi bir meslek sahibi olmayi düsünmelisin su anda benim kizim her 2 ayda bir kan testi oluyor ve günde 2 defa ilac aliyor bana anne ben birgün iylesecegim biliyorum diyor bende sen zaten hasta degilsin bunlar hasta olmaman icin yapiliyor bak artik bacaklarin agrimiyor ve sismiyor diyorum moral cok önemli Allah caresiz dert vermesin ve herkese gecmis olsun.
hey_FMF

Mesajgönderen KORKUYORUM tarih Çrş Nis 29, 2009 2:17 pm

destekleriniz için çok teşekkür ederim tedirginliğim biraz da olsa gitti saolun :P ama yinede bazı şeylerden korkuyorum üstelik ben her yaz tatile gidiyorum doktorum ayaklarımda şişme olduğu için denizde yüzmemi tavsiye ediyor :roll:
KORKUYORUM

Mesajgönderen zehra tarih Çrş Nis 29, 2009 4:39 pm

merhaba küçük kardeşim,
FMF le yaşamanın ne demek olduğunu ben iyi bilirim . sana erken yaşta teşhiş konulmuş oysa ben tam 22 sene boyunca ne olduğunu bilmediğim bi hastalıkla yaşadım. Çok sık hastalanır ve bu yüzden hep arkadaşlarımın dalgasına maruz kalırdım. Ama çok şükür mesleğini tam anlamıyla yerine getiren doktorlar sayesinde hastalığımın ne olduğunu öğrendim ve kolşisinle birlikte hayatım daha çekilir bir hal aldı .
şuan 7 senelik evliyim eşim hastalığımı bilerek benimle evlendi ve 5 yaşında bir oğlum var hatta şuan 2. yi bekliyoruz.
hayat bazen insana farklı yönde sınavlar sunabiliyo henüz çok küçüksün o yüzden hiçbirşeye canını sıkma. Bizler herşeye rağmen fmf le yaşamayı öğrenmeli ve sevmeliyiz bizden daha zor hastalıklarla mücadele eden milyonlarca insanı düşününce şanslıyız bile diyebilirz.
bu arada ben de çocukken çok zayıftım fmf le ilgisinin olduğunu düşünmüyorum biraz bünye meselesi zayıflık zannedersem.
şuan yaşıtlarıma göre kilom gayet normal ama inan ben zayıf günlerimi özlüyorum .
hayatında herşey zamanla yoluna gircektir yeterki sabertmesini bilelim
zehra

Mesajgönderen KORKUYORUM tarih Çrş Nis 29, 2009 5:02 pm

yardımınız için çok teşekkür ederim çok iyi morol oldu bu bana :P :P
KORKUYORUM

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir