fmf hastasiyim ve hamile kalamiyorum

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

fmf hastasiyim ve hamile kalamiyorum

Mesajgönderen semra tarih Prş Ara 04, 2008 8:19 pm

[size=18]6yasimdan beri fmf hastasiyim suan 24 yasindayim ve 6 senedir evliyim.Cocuk sahibi cok olmak istiyorum hatta piskolojimi bile bozdu.Viyanada yasiyorum 2kere tüp bebek yaptirdim ama tutmadi.genetik esimle aramda bi sorunda yok ama bir türlü olmuyor.burdaki dr lar sen hamile kalirsin ama cok zor dediler cünkü kolhicin iciyrsun dediler günde 1,5mg aliyorum.acaba ben hic anne olamiyacagimmi.ama bakiyorumda fmf hastasi olan ve gebe olan cok var ben niye gebe kalamiyorum :o :o
semra
semra

Mesajgönderen SEVGİ_42 tarih Cum Ara 05, 2008 2:13 pm

Bende günde 1.5mg alıyorum kolşisini arkadaşım 11 haftalık hamileyim şimdi kolşisin bildiğim kadarıyla geçici kısırlık yapıyor kalıcı değil 6 yıl uzun bi zaman belki başka bi sorun vardır. Kendini yıpratma fmfliyim diyede kafana takma nice sağlıklı insanların bebeği olmuyor kendinde arama sorunu bak burda bi çok fmfli çocuk sahibi.
SEVGİ_42

tsk ederim

Mesajgönderen semra tarih Cum Ara 05, 2008 7:26 pm

.tsk ederim bilgilerin icin insallah sag saglim alirsin yavrunu kucagina sevindim senin adina.ben hastayim diye takmiyorum zaten.ama 6 sene oldugu icin insanlar bi baska gözle bakiyorlar ondan benimde piskolojim bozuluyor bir an önce olsun istiyorum.okudumda cogunuzda galiba ataklar karin agrisiyla geciyormuss bende cigerlerim su topluyor yada zatüre oluyom öyle atak geciriyorum hic karnim agrimadi.allaha sükürler olsun 3 senedirde devamli iciyorum hapi hic atak gecirmedim önceden icmiyordum.fmf tek karin ve eklem agrisindanmi oluyor bende degisik
semra
semra

Mesajgönderen güler tarih Cmt Ara 06, 2008 4:38 pm

moralini hic bozma bence banada dendi ama bak simdi kizim 2 aylik oldu ayni seyleri bende yasadim ama hamileyken bile devam ettim ilaca bence moral cok önemli kendine dikkat et :D
seni cok seviyorum melegim iyiki varsin
güler

Mesajgönderen Birsel tarih Cum Ara 19, 2008 10:07 pm

Mehraba Semra,

Cok gecmis olsun... Semra öncelikle sunu belirtmek isterimki Kolsizin Bayanlarda kisirlik yaratmaz... Senin doktorlar FMf hakkinda bilge olmadiklarindan bunu söylüyorlarki almanyada cogunlukla öyle deniliyor tabiii dogruyu bizim uzmanlardan ögrenebne kadar :-)... bazilaqri hala inat etsede gercekten avrupadaki doktorlar FMF konusunda cogu kez yetrsiz kaliyor...

Dönelim kolsizine Kolsizin erkek hastalarda nadiren sperm sayisi ve harakrtliligini azaltarak gecici kisirlik olusturabilir ama bu gecici dedigim gibi cocuk sahibi olmak isteyen ama sorun yasayan erkekte bir kac hafta Kolsizine ara verilir sperm sayi ve haraketliligi normale döner... sonra kisi yine kolsizine devam eder...

Bayanlarda ise KOlsizin kulandiktan sonra dogurganligin artigi söylenilir...Ancak sunu belirtmek isterimki Uzun yilar kontrolsuzce devam eden Ataklar yani FMFin kendisi kisirliga yol acabiliyor... ama buda günümüzde giderilebiliyor... sana ulasabilcegim bir telfon nosu birakirsan seninle ayni sorunu yasayan, yanilmiyorsam 11 sene sonra farkli yöntemlerki bunlar arasinda tüp bebek yöntemide var bir türlü sonuc alamayan ama türkiydeki doktorlarimizin burdaki tüp bebek tedavisi uygulayan uzmanlari dogru yönendirerek suan hamile olan bir dostumla tanisip bilgi edinmeni saglayabilirim...

Tabiii Piskolojininde hamile kalma sürecini etkiledigi bir gercek, kisinin kendini baski altina almasi hamile kalmasini öneyebiliyormus..kisi nezaman illa simdi bebek istiyorum baskisini yenerse bazende beklemedigi bir anda hamile kalabiliyormus...
Sana sabirli olmani, kendini ve esini yipratmamani tavsiye derim..sitede bir cok arkadasimiz yillar sonra hamile kaliyor..herseyin bir zamani varmis ben buna inandim... Hersey gönlünce olsun...
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
Birsel
Site Admin

sagol birsel abla

Mesajgönderen semra tarih Cmt Ara 20, 2008 12:41 am

birsel abla tsk ederim bilgilerin icin.tanismak isterdim dostunla onun adina cok sevindim darisi isteyenlerin hepsine icindede bana insallah.

e-mail adress olsa numarami verirdim tanisirdik ben almanyada degilim avusturyadayim gerci ikiside ayni .

dr larda bana diyor sen kendine cok baski yapiyon unut biraz diyorlar ama son tüp bebekden sonra hic düsünmüyom zaten artik oluruna biraktim hayirlisi olsun.hayirliysa versin rabbim

herkese slm kendinize iyi bakin
semra
semra

Mesajgönderen burakismet tarih Çrş Mar 31, 2010 10:34 am

herkese merhaba!
ben yeni katıldım aranıza ve yeni fmfli sayılırım.
aralık ayından beri kolsişin kullanıyorum ve fmfli olduğumu o zaman öğrendim aslında doktorum tam teşhis koymadı malum tedaviyle teşhis edilebiliyor bu hastalık. arkadaşlar ben şunu öğrenmek istiyorum: fmf hastasının rutin yapması gereken kontroller nelerdir.ne kadar aralıklarla yaptırmalıdır.bir de 1 oğlum var ve 2.sini istiyorum neler yapmam gerekiyor. bilgisi ve tecrübesi olan yardım edebilir mi acaba?şimdiden teşekkürler
burakismet

Re: fmf hastasiyim ve hamile kalamiyorum

Mesajgönderen Neşe Gül tarih Prş Nis 29, 2010 9:27 am

Merhaba arkadaşlar; Ben de fmfliyim ancak bunu öğreneli 2 yıl oldu ve malesef geç teşhisden dolayı bir böbreğimi de kaybettim.Kolşisin kullanıyorum günde 4 kez ancak yine de ataklarım oluyor. 30 yaşındayım ben de bebek sahibi olmak istiyorum ancak hiçbir sorun yok dendiği halde de hamile kalamıyorum tüp bebek denedim ancak 2. ayda kese görülmediği için hamileliğe son verildi. Bir de beni kaygılandıran hamilelik sürecinde hap kullanımına dair doktorların da farklı farklı görüş belirtmesi bazı doktorlar hap alınmalı bazıları ise alınmamalı diyor, ne yapmalıyım?
Neşe Gül

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir