HAMİLEYİM :)

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

Mesajgönderen ekim tarih Çrş Oca 07, 2009 9:22 am

Merhaba Birsen,

Kız arkadaşımın yaptırdığı ikinci 24 saatlik idrar testi çok şükür normal çıktı. İlk testte tespit edilen protein vajinal akıntıdan da kaynaklanabilirmiş, o yüzden bu testi iki defa yaptırmak daha iyi anladığım kadarıyla. Dolayısıyla idrarında protein yokmuş ve amiloid oluşumu da yok :)

Belki sen de testi tekrarlamalısın.
ekim

Mesajgönderen birsen tarih Sal Oca 27, 2009 12:51 am

meraba ekim arkadaşına çok geçmiş olsun ben düzenli kotrole gidiyorum ama hiç 24 saatlik idrar istenmiyor normal tahlillerimi yapıyorlar sadece ve protein çok yüksek çıkmıyor ama bakalım hayırlısı artık herkese geçmiş olsun....iyi geceler...
birsen

Mesajgönderen ekim tarih Prş Oca 29, 2009 8:25 pm

Birsen, böbrekte amiloid oluşumu olup olmadığını anlamak için 24 saatlik test yapılması gerekiyor. Fmf konusunda bilgili bi nefrologa görünmelisin bence.

Amiloidoz hastası olduğunu yazmışsın. Peki bu nasıl anlaşıldı? Amiloidoz hangi organında oluşmuş?

Saygılar.
ekim

Mesajgönderen birsen tarih Cmt Şub 07, 2009 11:47 pm

slm ekin 24 saatlik idrar testini hastanede yattığım zaman yapmışlardı yaklaşık 5 sene olmuştur belki daha fazla şimdi tam hatırlayamıyorum o zaman amiloidoz daha oluşmamıştı sonra hiç 24 saatlik test istemediler normal tahlillerimi yapıyorlar ve hep idrarda protein çıkıyor çok yüksek değil ama amiloidoz böbreklerimde oluşmuş bu ayın 16sına kontrolüm var bakalım artık herkesin hakkında hayırlısı olsun ve herkese acil şifalar diliyorum....teşekkürler...iyi geceler...
birsen

Re: HAMİLEYİM :)

Mesajgönderen rezaeı tarih Cum Mar 06, 2009 4:35 pm

Birsel abla yazına çok üzüldüm.Allahtan umut kesilmez bakarsın amidilioz içinde bi şey üretirler.Sizigörmeyi çok istiyorum İZMİRE gelmeyi düşünmüyormusun abla yada geldiğin zaman söyle biz gelelim sana.
rezaeı

Mesajgönderen rezaeı tarih Cum Mar 06, 2009 4:37 pm

pardon arkadaşlar ben birsen ve birsel ablayı karıştırdım.
rezaeı

Mesajgönderen yesimtunc tarih Sal Mar 17, 2009 6:06 pm

TEBRİK EDERİM CANIM. ALLAH SAĞLIKLI ÇOCUK DOĞURMANI NASİP ETSİN. KENDİNE DİKKAT ET. DARISI BAŞIMA İNŞALLAH. TEŞEKKÜR EDİYORUM GÖRÜŞLERİN İÇİN. HABERLERİNİZİ BEKLİYORUM.
yesimtunc

Mesajgönderen yesimtunc tarih Sal Mar 17, 2009 6:16 pm

TEBRİK EDERİM CANIM ALLAH SAĞLIKLI ÇOCUK NASİP ETSİN İNŞALLAH. BEN HENÜZ HAMİLE DEĞİLİM. DARISI BAŞIMA İNŞALLAH. AMAN İLAÇLARINI İHMAL ETME. HABERLERİNİ BEKLİYORUM. KENDİNE İYİ BAK.
yesimtunc

Mesajgönderen small_lady tarih Cum Eki 23, 2009 3:19 pm

Merhaba cok sevındım Allah Annelı Balı büyütsün.İnşallah hepimize Kısmet olur bu güzel duygu

Bende bu konuda soru sormak ıcın ugrasıyordum saatlerdır.23 yaşındayım kac skenelık FMF lı oldugumu bılmıyorum ama Teşhis 3 sene önce konuldu.Son 7 aydır ilacımı cokta düzenli kullanıyorum diyemem.Sıkıntılarımdan dolayı sanırım ilacı hiç kullanmak istemiyorum kı Yaklasık 3 haftadırda kullanmıyorum.Bu durum baslamadan once Psıkolojık sanırım ılacı alınca daha fazla agrı hıssedıyorum vücudumda.3 hafta once ıyıydım ama su an cok yorgun ve halsiz hissediyorum kendimi.Yarın ilacımı düzenli kullanmaya baslıcam kısmetse.Heterozigot FMF'liyim.Bende cocuk sahibi olmak istiyorum.Henüz nişanlıyım ama anne olabilecekmiyim.Olursam cocugum FMF li olacakmı düşüncesi beni herseyden sogutuyor.Bu konuda bilgisi fikri önerisi olanlar yardımlarınızı rica ederim.Herkese gecmiş olsun.
small_lady

Önceki

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir