GEBE KALAMIYORUM ACİLLL YARDIMMM:(((((

Hamilelik, emzirme ve bayanların özel sorunları uzerine yazilmis yazilari burada bulabilirsiniz.

GEBE KALAMIYORUM ACİLLL YARDIMMM:(((((

Mesajgönderen cocukoloji tarih Cmt May 19, 2012 7:54 pm

Herkese Merhabalar...

3yaşından beri fmf hastasıyım, Şuan 25yaşındayım ve evliyim 2buçuk yıldır, 1yıldır bebek istiyoruz ama maalesef, hala gebe kalamadım, doktorum devam etmemi söledi denemede,, ama açıkçası kaygılarım var acaba fmf hastalıgında gebe kalamama gibi bir durum varmı??? 1yıl dolmasına ragmen yapılması gereken testler varmı neden olmuyor diye? Ne yapmam gerekior? eşimde ve bnde herşey yolundayken? beni yönlendirmeniz beni gerçekten çok mutlu edicek... Cvplarınızı bekliyorum...
cocukoloji

Re: GEBE KALAMIYORUM ACİLLL YARDIMMM:(((((

Mesajgönderen birsell tarih Pzt Tem 23, 2012 11:00 pm

Merhaba,

üc yastan beri FMFim yazmisin oyasta kolsizine basladiginii varsayiyorum...FMF malesef ataklar kontrolsuz devam etiginde yumurtaciklarda dölyolunda ve karin icinde yapismalara neden olabilirir buda spermlerin yerine zamaninad ulasmasini veya tutunmasini engeleyebilir...yogun atak yasayan ve kontrolsuzce ataklara maruz kalan bi kisim hstada rahimicinde zona tabakasinin kalinlasmasi sonucu dölenen yumurta rahime tutunamaz...öncelikle size tavsiyem yukarda yazmis olduugum unsurlar sizde sözkonusu olup oladigini iyi bir jenekolokla görüserek baktirmaniz... saydiklarim sizi korkutmasin bunlar varsayimlar ve günümüz tipinda minik mudehalelerle girerilebilen sorunlar...yapismalar var ise bunlar acilabilr..zona kabakasi genelde 40 yas üstünde izleniyor ama biz FMFlilerde erken yastada zona tapakanin kalinlastigi izlenmekte...bu konudaki bilgiler ve tedavi yöntemini viewtopic.php?f=17&t=52 okuyabilirsiniz...

yasiniz cok genc ve henüz iki yilik evlisiniz...benze biraz daha zaman birakin kendinizi sartlandirmayin...zira piskolojininde cok önnemi var...kendinizi baski altina aldiginida hamilik dahada güclesebilir...Umarim hersey gönlünüzce olur....
sevgiler
ya zirvelerden gelen su gibi duru;
ya da kavrulmus ormanlar gibi kuru

hayat senin...ne istiyorsan o ol.....
birsell

Dön HAMİLELİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir