Ertelemeden sonra ikinci gidişim..

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Ertelemeden sonra ikinci gidişim..

Mesajgönderen srht tarih Sal Eki 23, 2007 11:45 pm

Selam arkadaşlar Ben İstanbuldan serhat 04/04/2007 tarihinde askerlik şubesine gittim ve hasta olduğumu sevkimi istedim. Beni GÜMÜŞSUYU ASKER HASTANESİ GASTROENTEROLOJİ BÖLÜMÜNE SEVK ETTİLER. 1. KAN TAHLİLİMDE HASTA OLMADIĞIMI ZANNETİ.
2. VE 3.TAHLİLİMDE ATAKLI VE ATEŞİM YÜKSEK ŞEKİLDE KAN ALINDI ve meydana çıkıt. HASEKİ HASTANESİNDEN FMF RAPORUMLA GİTTİM VE DOKTORUMA GÖSTERDİM ODA ANLADI GERÇEKTEN HASTA OLDUĞUMU ve rapor çok işime yaradı. Sonuçları heyete gönderdiler ve 2007 EKİM sonuna kadar ertelediler. Doktoruma birdahaki gelişimde ne olacak dedim tekrar tahlil yapacağız büyük bi ihtimalle göndermiyeceğiz dedi. 23ekim2007 tarihinde bir daha gittim ve yarın gel tahlil yazacağım dedi bende gideceğim için 2 gün önce ilacımı bırakmıştım atak başlasın diye ve şu anda vücudumda ateş ve kulaklarım kızarmaya başladı sanırım yolda geliyo. :o . 15-20 gün biraz zorlanacağım. SONUÇ SİZCE NE OLUR????? :?:
srht

Mesajgönderen Ceyhan tarih Çrş Eki 24, 2007 10:02 am

serhat kardeşim selam
yaptığın iş takdire şayandır. Çok teşekkür ederim. Bu hareketinle birçok kardeşimize örnek olacaksın, belkide askerlikten muaf tutulacaksın. Onun için sonucunu bizlerlede paylaşırsan sevinirim. Hoşçakal.
Ceyhan

sana bu sefer çürük raporu vermeleri lazım

Mesajgönderen cihan tarih Çrş Eki 24, 2007 1:41 pm

MERHABA ARKADAŞIM BEN CİHAN BEN AYNI SENİN YAPTIKLARINI YAPTIM ÇOK UĞRAŞTIM SİVİLDE ALAMADIM ÇÜRÜĞÜ ASKERDE BENİ HAYDARPAŞA GATAYA SEVK ETİLER BEN ORDA ALDIM ÇÜRÜK RAPORUNU AMA ORANIN DURUMU BİRAZ DAHA FARKLI ORDA HASTANEDE YATIYOSUN İLACI ORDA KESİYOLAR VE ORDA ATAK GELİYOR AMA İLK SEFRDE DEĞİL ÜÇÜNCÜ SEEFRDE ÇÜRÜK VERİYOLAR SENİN BU İKİNCİMİ ÜÇÜNCÜMÜ
cihan

Re: Ertelemeden sonra ikinci gidişim..

Mesajgönderen neutralife tarih Çrş Eki 24, 2007 4:27 pm

Selamlar,

Hayrdarpaşa Gata'da yattığım zaman Gümüşsuyundan daha önce 2 kez erteleme kararı çıkmış bir arkadaş gelmişti. Ama hastaneden hastaneye göre değişiyor. Mesela ben 2. işlemimde çürük aldım. Biraz da servis şefi ve yardımcılarının keyfine kalmış birşey yani.
neutralife

Mesajgönderen srht tarih Çrş Eki 24, 2007 6:59 pm

Arkadaşlar işler tam istedğim gibi gitti. GASTRO'ya gittim. Doktorum önceden gittiğim için beni tanıdı ve geldinmi yine dedi şakalaştı. Senin gerçekten hasta olduğunu biliyorum o yüzden sana tahlil yapmayacağım önceki yapılanlar bilgisayarında kayıtlı olduğu için (ataklı tahliller) onları yeni yapılmış gibi heyete göndereceğim dedi. Bugün onay masasında işlerimi hallettim kağıdımı aldım cuma günü doktoruma gidicem. Doktorumda onay kağıdını heyete göndericek. Artık oradan ne sonuç çıkacak bilmiyaorum ama ASKERE gitmeyeceğimi kesin biliyorum çünkü doktorum açık açık söylüo ama yinede heyete bağlı.
srht

Mesajgönderen cihan tarih Çrş Eki 24, 2007 8:17 pm

büyük bir ihtimal askerden muaf olursun olmsanda askerde alırsın çürüğü ama sen genede tetbrli ol o gatada tam 25 gün yattığımı biliyorum ben
cihan

Mesajgönderen neutralife tarih Prş Eki 25, 2007 3:41 pm

cihan yazdı:büyük bir ihtimal askerden muaf olursun olmsanda askerde alırsın çürüğü ama sen genede tetbrli ol o gatada tam 25 gün yattığımı biliyorum ben

Evet ben de 26 gün boyunca yattım. Bu işi sivilken halletmek daha kolay gibime geliyor. Çünkü askerlere daha bir şüpheci gözle yaklaşıyorlar.
neutralife

Mesajgönderen ULUDAG tarih Prş Eki 25, 2007 6:47 pm

KARDEŞLER SİVİLDE ALMAYA BAKIN ASKER DE ÇOK ÇEKERSİNİZ ÇÜNKÜ BAZEN HASTA OLDUGUNUZA İNANMIYORLAR KAYTARMAK İSTEDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORLAR.BEN ANKARA ETİMESGUT DA HAVA HASTANESİNDEN ALDIM ÇÜRÜGÜ AMA ÜÇ SENE UGRAŞTIM ORDA YATARKEN FMF Lİ OLAN ASKERLERDE VARDI ONLAR ÇOK ÇEKTİKLERİNİ HATTA HASTA HASTA EĞİTİME ÇIKTIKLARINI SÖYLÜYOR O HALDE BEŞ KİLOMETRE KOŞANLAR OLMUŞ. NE YAPIN EDİN SİVİLDE ALMAYA BAKIN RAPORU.
ULUDAG

aslında tam tersi

Mesajgönderen cihan tarih Cmt Eki 27, 2007 6:47 pm

ben sivilde çok uğraştım alamadım acemi birliğim ankara etimesguttu orda çok atak geçirdim anlamadılar hava hastanesinde yattım o ankara gataya sevk etti en son istanbul gatadan aldım ama sivilde alabilen varsa alsın
cihan

Mesajgönderen karasu tarih Cum Kas 09, 2007 2:28 am

evet bencede arkadaşlar ne yapıp edip sivilde alın çürük raporunu.bende aynen ankara etimesgutta yaptım ne ataklar geçirdim inanmadılar yüzüme bile bakmadılar o halde eğitime çıktım neler neler çektim gataya gittim hava hastanesinede ama bakmadılar şimdi 12 aylık askerim sonradan bende istanbul gatada muayene oldum 1 ay yattım hava değişimi aldım bilseydim istanbul gatada ilgilendiklerini sivilken hallederdim ama kısmet.
karasu

Mesajgönderen neutralife tarih Cum Kas 09, 2007 3:46 pm

karasu yazdı:evet bencede arkadaşlar ne yapıp edip sivilde alın çürük raporunu.bende aynen ankara etimesgutta yaptım ne ataklar geçirdim inanmadılar yüzüme bile bakmadılar o halde eğitime çıktım neler neler çektim gataya gittim hava hastanesinede ama bakmadılar şimdi 12 aylık askerim sonradan bende istanbul gatada muayene oldum 1 ay yattım hava değişimi aldım bilseydim istanbul gatada ilgilendiklerini sivilken hallederdim ama kısmet.

Selam karasu,

Dediğin doğrudur. Çünkü gerek iç hastalıklara gerekse gastro bölümüne o kadar çok FMF'li geliyor ki ellerinde sivil raporlarıyla (benim gibi) oranın doktorları da zorluk çıkartmıyor.
neutralife

Mesajgönderen PELLOCAN tarih Sal Ara 04, 2007 11:24 am

merhaba herkese,

benimde nişanlım fmf hastası oldugu ortaya cıktı.
ama bu atakların nezamn gelecegi belli olmuyor ki bazen cok sık bazen arası bir ay oluyor..atak gecirmeyi mi bekliyecegiz sivilde hastaneye gitmek için?

sevgiler
bodrumdan sevgılerle,
PELLOCAN

Mesajgönderen neutralife tarih Pzt Ara 10, 2007 5:28 am

Nişanlınız asker adayı sanırım. Şubeden almış olduğunuz sevk ile sanırım 3 gün içerisinde hastaneye gitmeniz lazım. Eğer elinizde bir üniversite hastanesinden heyet raporunuz varsa atak geçirmeksizin direkt yatırırlar. Şayet 15 gün içerisinde hiç atak geçirmezse taburcu olur hastaneden. Ama merak etmeyin, askerlik şubesinden tekrardan sevk alarak yeniden yatışı yapılır. (Bu son dediğim İstanbul GATA için geçerli. Ankara'da nasıldır bilemiyorum)
neutralife

Mesajgönderen sozmuzik tarih Pzt Ara 24, 2007 11:16 pm

ben de askerliği çürük olarak yapanlardanım ama o zamanalar fmf olduğumu bilmiyordum fmfe bağlı olraka dalak büyüklüğü vardı bir sene erteleme vediler ikinci sene elverişsizdir raporu benim ayrıca fmfden dolayı eklemlerim şişip kızarıyordu
askerliği yapabilecek gibiyseniz yapın keşke ben yapabilseydim
acılarımı şarkılarıma yansıttım
http://www.youtube.com/watch?v=xDSCb7CmQ6o
sozmuzik

Mesajgönderen rezaeı tarih Sal Ara 25, 2007 2:44 pm

arkadaşlar bu çürük raporunu herkes alıyormu yarın bu gün bakarsınız malulen emeklilik çıkar biz bayanlarada lazım olur mu?
rezaeı

Sonraki

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir