fmf lilerin sev-muafiyet çilesi ve sonuç alamamak.. okuyun!!

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

fmf lilerin sev-muafiyet çilesi ve sonuç alamamak.. okuyun!!

Mesajgönderen muratt18 tarih Prş Eyl 22, 2011 10:20 pm

daha öncede konu açmıştım okuyan varsa bilir. uzun oldu biraz ama okursanız sevinirim.

ramazan ilk günü sevkimi alıp ankara mevki hastanesine gittim. doktor ilacı kes hastlanınca gece olursa gataya gündüz olursa buraya gel dedi.(2saatlik yoldan gelecem çilesini çeken yine benim) neyse 1 ayda hastalanmadım babamda rahtsızlanınca gidememdim 30 gün içinde. 2 ay dolmadan atak geldi mesai saati bitmesine ytakın ankaradan sevkimi aldım hemen gataya gittim. acildeki doktora derdimi anlattım eski sevkim yeni açılmamış sevk zarfım herşey yanımda sadece fibronojen sedim tam kan sayımınu yapmasını istedim demediğini bırakmadı bize. ben kafamı kaldıracak halim yok yatıyorum bağıra bağıra beni ilgilendirme sedim isterse 15 ister 20 çıksın fibronojen isterse aşırı yüksek çıksın umrumda değil amacınız ne çürük raporu almaya mı uğraşıyosunuz dedi. istiyosanız sadece atağı hafifletecek iğne yapar gönderirim gerisi beni ilgilendirmez dedi..

ertesi gün atak geçti bilirsiniz atak geçince hafif kas ağrısı gibi bi ağrı kalır. sevki açtırmaya mevkiye gittim. ordaki doktora dedim böyle böyle dün atak geçirdim diye gataya gitseydin dedi.bakmadıklarını söylediğimde köpürdü ama nafile....... bu sefer gata gastroya sevk etti. doktr direk tahlileri yazdı acile git ver kanını dedi. acile gittim yine almıyolar kan almaya gönderiyolar orası heyet vs bi ton şey söylüyor. doktora geri gittim almadıklarını söyledim acili aradı tekrar gittim dün akşamki aynı doktor karşımda... bi gün önce hiç kimse doktor dahi bana bu kanları al diyemez almam diyen doktor paşa paşa kanları aldırttı.. sonuçları alıp tekrar mevkiye gittim. sonuçlar için kan alımı geç kalınmış... sınıra yaknıdı değerler ama geçmediği için komando olamaz askerliğe elverişlidir raporu verdi..

hastalandığımda tekrar geliyimi dedim aynı işlemlerle gelirsin dedi.. atak gelecek şubeden sevk mesai saatlari içinde 2 saat yol tepip sevki açtıracam acil gataya geçip kan verecem. bu eziytten başka bişey değil.. yhaşadıklarımı paylaşmak istedim sadecee
muratt18

Re: fmf lilerin sev-muafiyet çilesi ve sonuç alamamak.. okuyun!!

Mesajgönderen kerem tarih Çrş Eyl 28, 2011 5:49 pm

Dostum yapıcak bişi yok o halde askerde almaya çalış aynı sıkıntıları yaşayıp keyfini kaçırma tekrar
kerem

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir