Haydarpaşa Gata'dan yazıyorum

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

Haydarpaşa Gata'dan yazıyorum

Mesajgönderen kerem tarih Prş Kas 18, 2010 7:16 pm

Selam Arkadaşlar,
16 gundur gatada yatıyorum ılacı keselı 18 gun oldu atak ne yazıkkı gelmedı daha once atak gelmıstı erteleme almıstım. 4 gun ıcınde atak gelmesse askerlıge elverıslıdır dıye yollıyacaklar uygulama kotu ne yazıkkı ne zmn hasta olucagımızı bılemıyoruz belkıde cıktıktan 2 gun sonra atak gelıcek. Burası oldukca sıkıcı yapıcak bısı yok tek zevk kıtap okumak. Uygulama o kadar sacmakı bı ornek bı asker vardı burda manısada yapıomus atak gelmıs buraya sevketmısler burda 21 gun verıolar sana atak tekrar yasıcan demısler cocuga atak gelmemıs tekrar bırlıgıne yollamıslar gıttıgı gun atak gelmıs tekrar gerı gelmıstı tekrar 21 gun bekledı atak gelmedı gecen bırlıgıne tekrar yolladılar. Atak gecırsem 4 gun ıcınde muaf olucam ama kısmet bu gelmıcegı tuttu. Hayırlısı buymus dıyorum olurda gelırse 4 gune bıldırırım. Burda ne yapılır v.s. Ogrenmek ısteyen varsa en ınce detayına kadar bılıorm yardımcı olurum. Iyı aksamlar
kerem

Re: Haydarpaşa Gata'dan yazıyorum

Mesajgönderen mediterranean tarih Cum Kas 19, 2010 12:58 am

Gelmez...
18 ay bekledim,hepside kendim için,gelmedi...
Geldiğinde 2 aydır dışarıdaydım,artık anlamızdı...
Bu deneyenlerden; Soğuk duş al,merivenleri koşarak in çık,penceren açık kalsın....
mediterranean
Site Admin

Mesajgönderen kerem tarih Cum Kas 26, 2010 5:44 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Yukarıda yazmış olduğum gibi 2009 yılı kasım ayında kasımpaşa asker hastanesinde fmf tanısı ile 1 Yıl erteleme almıştım. Bu sene kasım 3 itibari ile Haydarpaşa Gata ya geldim ve yatış işlemleri başladı. Doktorlar 3 hafta içinde atak gelirse muaf olursun askerde dediler. Ne yazıkki kısmettir diyelim Bugün taburcu oldum ve atak gelmedi. Askerliğe elverişlidir komando olamaz diye raporumu aldım. Nisan da askere gidiyorum. Orada çok kişiyle tanıştım. 8 Tane fmf li arkadaşım oldu 23 gün yattım 7 tanesi karadenizliydi bu ilgili çok çekti(Ben Dahil). En önemliside bugün taburcu edilirken Sinan adında bir arkadaş geldi. Oda aynı benim gibi 2009 da erteleme almış bu sene eylül başındada tekrar gataya gelerek yatış işlemleri ve atak bekleme süresine geçmiş ama onada 26 gün yatış süresi boyunca atak gelmemiş aynı şekilde askerliğe elverişlidir diye raporu verilmiş. Kendisi normalde 12 aralıkta askere gideceğini ve dün gece atak tuttuğu için direk sevk alıp hastaneye gelmiş yatış işlemlerini yapıyordu ateşi 38 i görürse çürük alıcak tabiki. Bana şubem Dediki; Eğer gatadan askerliğe elverişlidir Raporu ile buraya gelirsen sana tekrar hastane sevki veremeyiz dedi. Bu arkadaş alabilmiş. Benim şubem mi yanlış biliyor yoksa verme yetkisi olduğu halde uğraşmakmı istemiyor bu konudada bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok memnun olurum. Teşekkür ediyorum herkese.
kerem

Mesajgönderen kerem tarih Sal Kas 30, 2010 6:08 pm

Tekrar Merhaba,

En son yazmış olduğum mesajın cevabını yine kendim veriyorum. Şubeye gittim detayları öğrendim kısacası şöyle mevzu.

Ben Yedek subay adayı olarak normalde Bildiğiniz gibi geçen yıl askere gidicektim. Erteleme aldım bu sene gittim 23 gün yattım muaf olmak için atak gelmedi ve askerliğe elverişlidir dendi. Bu sene hastane sevkimi 1 Kasımda almıştım. 1 Kasımda aldığım için Aralık tertibine kesinlikle alınmıyorsun. 31 Ekimde sevk alsaydım askerliğe elverişlidir raporu verilseydi aralıkta askerdim. Durum böyle olunca beni 12 Nisanda askere alıcaklarını söylediler. Ama şöyle bir şansım çıktı ortaya sevk ayı geldiğinde tekrar hastane sevki alma hakkım var. Yani bu 23 gün yattığım gibi tekrar bir yatış hakkım doğuyor. Sevk ayı Askere gitmeden önceki ay yani 12 nisanda askere alıcaklar beni 1 mart 31 mart arası benim sevk ayım oluyor tekrar gidebiliyorum atak için hastaneye. Duruma göre arkadaşlar bunlarıda göz önüne alarak hastane yatışlarını yapmalarını tavsiye ederim. İyi günler. Detaylı bilgi için özelden mesaj atabilirsiniz.
kerem

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir