YOKLAMA ERLERİ İÇİN İSTANBUL GATA DAN MUAFİYET ALMA REHBERİ

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

YOKLAMA ERLERİ İÇİN İSTANBUL GATA DAN MUAFİYET ALMA REHBERİ

Mesajgönderen gilby tarih Pzt Kas 01, 2010 3:31 pm

1-Yanınızda 6 adet nüfüs cüzdan fotokopisi ve en az 16 adet resim alarak askerlik şubesine gidip rahatsızlığınızı belirtip form dolduruyorsunuz ve gata'ya gastroentroloji bölümüne seviknizi istiyorsunuz.
2-İşlemlerniz yapıldıktan sonra size kahverengi bir zarf veriliyor.bu zarfı gataya 3 gün içinde götürmeniz gerekiyor.Zarfın kesinlikle gata da açılması gerekiyor.eğer siz açarsanız işlemler geçersiz sayılıyor.
3-Haydarpaşa Gata'da zarfı cerrahi binanın içinde bulunan BAŞTABİPLİK'e veriyorsunuz.Ordakiler zarfı açıp gerekli imzaları atıp sizi hemen karşı binadaki gastro kliniğine gönderiyor.(Röntgen bölümünün bir üst katında)Ordaki sekretere evrakları teslim ediip sırada bekliyorsunuz.sıranız geldiğinde doktora durumunuzu anlatıyorsunuz.elinizde raporlar falan varsa onları gösterin.hemen hastaneye yatış işlemlerini yapıyor.fazla sorgu sual yok.
4-doktorun imzaladığı evrakları alıp hemen yan binadaki g blokun 4. katındaki gastro bölümündeki hemşirelere çıkıyorsunuz.hastaneye yatış işlemleriniz yapıldıktan sonra.odana geçip bekliyorsun.doktor ilk muayeneyi yaptıktan sonra artık atak geçirmek için gün sayamaya başlıyorsun.bu arada canınız sıkılabilir.yatmak yerine bol bol dolaşın.zira bende atak daha çok yorulunca geliyor.
5-atak başladığı zaman ateşin yükselmesini bekleyin.ateş yükseldikten sonra hemşireyi çağırın ve atak geçirdiğinizi ateşinizi öölçmesini söyleyin.ateşiniz 38 ve üstü olunca hemşire doktoru çağırıyor ve sizi muayene ediyor.karnınız falan bastırıyor.tabi siz ağrıdan ölmüş oluyorsunuz :)).doktor muayeneden sonra hemşireye kan alınmasını söylüyor.hemşire kanı aldıktan sonra süreç başlıyor ve 3 gün boyunca sürekli sizden kan alıyor.
6- eğer değerleriniz yüksek çıkarsa ve atağınız sayılırsa sizi heyete sevk ediyorlar.burada evrak işleri için 12 adet resim istiyorlar.
7-evraklar hazırlandıktan sonra (zaten doktor ertesi yıla bırakma kararını vermiş oluyor)pazartesi çarşamba ve cuma günleri toplanan heyetin orda sıranızın gelmesini bekliyorsunuz.sıra size geldikten sonra içeri giriyorsunuz.verilen erteleme kararını size söylüyorlar.odanıza çıkıp evraklarınızın gelmesini bekliyorsunuz ve çıkış-------

------------- 1 YIL ERTELEME SONRASI YAPILACAK İŞLEMLER-----------------------

Bütün işlemleri bir sonraki yıl tekrar ediyorsunuz.Yine hastaneye yatıp atak geçirmeniz bekleniyor.haydarpaşa gata birinci ertelemeden sonra eğer atak geçirmişsseniz ve değerleriniz yüksekse kesinkle muafiyet veriyor.
gilby

Re: YOKLAMA ERLERİ İÇİN İSTANBUL GATA DAN MUAFİYET ALMA REHBERİ

Mesajgönderen gilby tarih Pzt Kas 01, 2010 3:37 pm

BU ARADA BEN ASKERE GİDEYİM ORDA ATAK GEÇİRİP HASTANEYE SEVK ALIRIM DİYE DÜŞÜNENLER İÇİN SÖYLÜYORUM,HAYATINIZIN HATASINI YAPARSINIZ.ELİNİZDE RAPORLAR OLDUĞU HALDE HASTALIĞINA İNANMAYAN KOMUTANLAR ÇIKABİLİR.SİZİ HASTANEYE SEVK ETMEYEBİLİR.HASTANEYE SEVK İÇİN ÇOK UĞRAŞMANIZ GEREKEBİLİR.GATA DA YATTIĞIM ZAMAN BİRLİĞİNDEN SEVK ALMIŞ BİR ASKER VARDI.HAFTADA BİR ATAK GEÇİRMESİNE RAĞMEN ADAMI SEVK ETMEMİŞLER.GÜÇ BELA GELDİM BUARAYA DİYOR DU.EĞER ELİNİZDE FMF Lİ OLDUĞUNUZA DAİR BİR RAPOR VARSA ASKERLİK ŞUBESİNE KESİNKLE HASTALIĞINI ANLATIN.ASKERLİK YAPMAYA ELVERİŞLİ OLMADIĞINIZI VE ASKERİ HASTANEYE SEVK ALMAK İSTEDİĞİNİZ SÖYLEYİN.ÇOK BİLMİŞ,BURNUNDAN KIL ALDIRMAYAN MEMURLAR SİZE ZORLUK ÇIKARTABİLİR.SAKIN PES ETMEYİN.BİR ŞEKİLDE HASTANEYE SEVKİ ALIN.ONDAN SONRASI KOLAY
gilby

Mesajgönderen bekir38 tarih Cmt Ara 11, 2010 8:45 pm

cok güzel anlatmışsın kardes allah razı olsun bilgilerin ıcın..
Kaderler Aynı...
bekir38

Mesajgönderen ywz tarih Cum Mar 18, 2011 9:56 pm

merhaba arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. ben şuan lise okuyorum askerliği tecil ettim fakat lise bitince üniversiteye başlamadan istanbulda muafiyet alma şansım var mı?? yardımcı olursanız sevinirim...
ywz

Mesajgönderen erdemcix tarih Prş Haz 16, 2011 2:38 pm

Arkadaşlar şuan askerim ve bu hastalık yüzünden psikolojim bozuldu. 15 ay uzun dönem olarak askere geldim. Şuan Şafak 93 . Beni daha yeni Ankara GATA ya sevk ediyorlar. eğer çürük almak sizin hayatınız da bir problem olmayacaksa aklınız varsa askere gelmeden önce mutlaka askeri hastaneye sevkinizi alın. Benden size bir kardeş tavsiyesi kimse sizin ne durumda olduğunuza bakmaz. FMF li olduğunuzu ve ciddi bir rahatsızlık taşıdğınızı kimselere inandıramazsınız. YALANCI olursunuz. Birlik komutanım bana diyorki neyin peşindesin? Rapor almak mi istiyorsun? Resmen yalancı konumuna düşüyorsunuz.
erdemcix

Mesajgönderen erdemcix tarih Prş Haz 23, 2011 3:36 pm

45 gün hava değişimi aldım.
erdemcix

Mesajgönderen kerem tarih Prş Haz 30, 2011 11:04 am

Bende 45 gün hava değişimi aldım. Elimde raporlarda vardı. kısa dönem askerim dönünce 60 günüm kalıyor. Benim tam tersine oldukçada hastaneye sevk vermek için uğraştı komutanlar.
kerem

Mesajgönderen ywz tarih Cmt Eyl 03, 2011 3:23 pm

arkadaşlar ben haziranda askerlik şubesine gitmeyi düşünüyorum ama benim ikametim izmit te ben ne yapabilirim? yaşım zaten geldi geçiyor ve rahatsızlığımdan dolayı üniversite hastanesinde kontroldeyim şubeye giderken ne yapmam gerek? yada şubedeb önce direk askeri hastaneye mi başvursam ?? siz ne dersiniz bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen...

syg.
ywz

Mesajgönderen akdenizhan tarih Çrş Ağu 01, 2012 8:08 pm

Ben de bugün askerlik şubesinden GATA'ya sevk aldım. Ama gastroentroloji bölümü hakkında bilgim yoktu, bu hastalığa hangi bölüm bakıyor dediler, römotoloji bölümü dedim, Gata Römotoloji diye yazdılar. Bakalım ne olacak yarın :)
akdenizhan

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir