ÇÜRÜK ALIP DA PİŞMAN OLANLAR...

Askerlik uzerine yazılmış yazıları burada bulabilirsiniz

ÇÜRÜK ALIP DA PİŞMAN OLANLAR...

Mesajgönderen xxxaaazzz tarih Pzr Oca 24, 2010 9:43 pm

Herkese selam...
ben hiç araştırmadan, ilk yoklamaya gittiğimde hastalığımdan saf gibi bahsettim, sonra herşey kontrolden çıktı.
1 yıl ertelemeden sonra 2. sene çürük raporunu alıp askerden muaf oldum. ama hiç bir zaman askerden yırttım diye mutlu oamadım malesef.
askere giden gelen arkadaşlar hep asker muhabbeti yaptıkça bana ateşler bastı,
hiç ilgisiz kişiler zart diye askerliğimi sorunca yine ateşler bastı,
kimisine yaptım ddiyorum kimisi de yapmadığımı biliyor. askere yolcu edilen birini gördüğümde kendimi çook kötü hissediyorum, bu ne kadar sürer kaç yıl devam eder bilmiyorum.
ama keşke çürüğü hiç almamış olsaydım, çünküü 84 lüyüm ve mümküün olsa şimdi askere koşa koşa giderim.
bu mümkün mü? bilgisi olan lütfen aydınlatsın beni de...
xxxaaazzz

Re: ÇÜRÜK ALIP DA PİŞMAN OLANLAR...

Mesajgönderen erdemcix tarih Pzt Oca 25, 2010 12:45 pm

Selam Dostum ,

Çok haklısın söylediklerin ve hissettiklerinde.
Yanlız söyle diyim ben sana, bende hastalığımdan dolayı Muaf almaya çalışıyorum. FMF'li olan bu acıyı bilir. Bu ağrıları bilir. O Askere giden arkadaşlarına söyle bakalım böle bir hastalığı olduğunda askerlik yaparmıymış? O zaman gönlünü ferahlatacak bir cevap bulacaksın. Askere gidipte çok kötü rahatsızlıkla karşılaşmakta var.
çok geçmiş olsun takma kafana bu kadar kardeşim.Bu konuda konuşmak istersen. erdemcix@msn.com ekleyebilirsin.
erdemcix

Mesajgönderen byazrail tarih Pzt Şub 08, 2010 2:01 am

Aynen erdemcix'e katılıyorum ben gatada kontrol altındayken 2 kere atak geçirdim o halde bile doğru düzgün ilgilenmediler ki ataklı halde nöbet başında olduğunu düşün normaldeyken bile 42 43 derece ateşle yanılayorum bilinç kaybım, karın ağrım, kalp zılaması cabası bu haldeyken onlar askerde olurlarmı?

Neyse anlatmak istediğim bukadar.
byazrail

Mesajgönderen mt_84 tarih Cmt Şub 20, 2010 5:33 pm

selam arkadaşlar.yazdıklarınızı okudum da walla nasıl desem gülerek okudum,askerden geleli bir ay oldu.iki gün önce atak gecirdim.şans işte askerde atak gecirmedm :) hem homozigot v694v FMF ve hem ARA hastasıyım.ailemden ötürü yani onlar istemedi diye muaf olmak için uğraş vermedm.ama bir de bana sorun nasıl askerlik yaptın diye.size tavsiyem kesinlikle varsa bi tanıdıgınız veya muaf olma ihtimaliniz olunuz.asker işte ne anlar halinizden,komutanları da öyle çok cahil insanlarla karşılaştım.bingöl-kiğı da yaptım askerliğimi tunceli ile sınırdık biz.yani terör bölgesiydi ve hiç bir olanak yoktu.güzel yerde askerlik yapanla kötü yerde yapan bir olmuyor.ben ve benim birliğimdeki tüm askerler hiç iyi konuşmadık ve konuşmicaz askerlik hakkında bunu böyle bilin.atağım tutmuşken bile gidip 6 saat nöbet tuttum ve sadece o bir tek nöbetimde uyudum o da gece agrıdan uyuyamamıştım diye.ve afedersiniz ama cok cok cahil komutanlarımız vardı.vatan kimsenin umrunda degil ve siz de öyle kimsenin umrunda olmassınız askerde.cünkü herkesin bir yedeği var orda.Allah a çok şükür kısa dönemdim yaptım bitti.kabustu resmen her günüm.vatanımı seviyorum bu gördüklerim benim tsk ya olan bakış açımı değiştirmedi değiştirmez.bir kuruma mal edemem ama dediğim gibi askerlik yaptıgınız yer kötü olabilir o yüzden gitmemek daha iyi.bana bişi katmadı cünkü.
mt_84

Mesajgönderen mt_84 tarih Cmt Şub 20, 2010 5:44 pm

askerde atak gecirmedim derken zamanında gecirmedm demek istedim :) usta birligine gittigimde gecirdim ama orda hastane yoktu :) revir yoktu bu yüzden 17.alaya aracla gidiyorduk,ve keyfiydi yani öyle her hasta olanı götürmüyorlardı.helikopterle usta birligine gittik ve helikopterle döndük.askeri hastaneye sevk edildiginiz zaman da helikopter bekliyordunuz ve helikopter gelmiyordu :) hava şartları müsait olunca gidiyordunuz ancak yani ben bir ay iki ay helikopter bekleyen biliyorum.her neyse ya unutmak istiyorum.
mt_84

Mesajgönderen luksorin tarih Sal Mar 09, 2010 8:36 am

Takmayın kafanızı. Askerde atak geçirince kimse gözünüzün yaşına bakmaz.
Burası asker ocağı ana kucağı deyil gibi abuk subuk laflar işitirsiniz rütbelilerden.
Ben 18 ay yaptım FMF olduğumu bilmiyordum. Bilseydim 1 dakika düşünmezdim.

FMF' li olduğunu gizleyip askere gitmeyi düşünenlere iyi düşünmelerini tavsiye ediyorum....
luksorin

Mesajgönderen LiveWithFmF tarih Cum Nis 16, 2010 6:47 pm

Kardeş duygularını çok iyi anlıyorum, 2010 şubatta askere gittim 24 gün askerlik yaptım bu 24 gün içinde 5 kere eğitime çıkabildim, bacaklarım şişti revire gittim istirahat aldım istirahat bittikten sonra tekrar şişti bacaklarım gataya gönderdiler 3 gün sonra da hava değişimi verdiler, komutanlarımız çok iyiydi sağlık konusunda sınır yoktu bizde. memlekete geldim 1 hafta sonra atak geçirdim hastaneye gitmek için askerlik şubesine gittim oradaki albay beni görünce gataya sevk edin dedi acile gitsem geçer dememe rağmen yine de dinlemedi sen askersin bu da bir emirdir dedi. ertesi gün ankara gataya gittim yatırdılar sedat hoca muhammet hoca ışıl hemşire vb vb vb hepsi çok iyiler hani diyorlar ya askerlik ana kucağı deil vb vb vb sen nasıl davranırsan karşındakilere onlar da öyle davranıyorlar şura bura farketmiyor yani bence velhasıl kelam gatadan kesin karar verdiler ve askerlik bitti. Gelelim senin dert yandığın konuya ayaklarım şişse bile ben eğitime çıkmak için uğraştım ve pişman değilim, elimde olsa sonuna kadar yapmak isterdim ama nasip böyleymiş. Bunda da bir hayır vardır de kendine ve öyle devam et hayatına. Ben askere gitmeden önce de asker konvoyu görsem ağlardım şimdi de ağlıyorum yarın da ağlayacağım bu insanın içinde olan birşeydir. askere gitme meslesine gelince bi mektup yaz durumunu anlat en azından 1 ayda olsa askerlik yapmak o kavuflajı giyip gururlanmak istiyorum de ve genelkurmaya gönder askerlik şubendeki komutana gönder vb vb umarım yardımı olur.
LiveWithFmF

Mesajgönderen rambo-78 tarih Sal May 11, 2010 1:46 am

livewith bende agustosta gidicem msn ni versene 2 muhabbet edelim sormam gerekenler var :):)
gs
rambo-78

Mesajgönderen erdemcix tarih Pzr Kas 21, 2010 1:22 pm

Ben şuaN ASKERDEYİM. ÇOK SIKLIKLA ATAK GEÇİRMESEMDE STRESSLİ GÜNLER GEÇİRDİĞİMDE ATAK GEÇİRİYORUM. PİŞMAN OLMANIZI GEREKKTİRECEK BİR DURUM YOK. KENDİNİ İYİ HİSSETMİYORSAN YAPMA ASKERLİĞİNİ.
ASKERE GİDİYORSUN ASTSB VE SUBAYLARIN YÜZÜNDEN STRESS ALTINA GİRİYORSUN. SAĞLIĞIN ELDEN GİDİYOR. PİŞMANLIK DUYMAYIN VE MUAF ALABİLİYORSANIZ ALIN. SAĞLIK HERŞEYDEN ÖNEMLİ.
erdemcix

Dön ASKERLİK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir